Post Reply

[L4] Kutná Hora, Kouřimská, pěší zóna

Post by
Prosím o odpojení pěší zóny od ulice Kouřimská v Kutné Hoře.
Pěší zonu bych nemazal, protže na seznamu, je chybně uvedena jako ulice a brzo by se opět našel někdo, kdo by ji tam dokreslil jako ulici.
https://www.waze.com/editor/?lon=15.261 ... 33&env=row

POSTER_ID:16938676

1

Send a message

Post by GinBook
to je prostě chodník a ten tam nemá co dělat. ;) aji kdyby to byl chodník či pěší zóna , musí se to připojit a správně nastavit šipky. Snad to neodpojuješ!!!???
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Smazal. napíšu tu později....
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
konečně jsem se dostal ke klávesnici.

S chodníkami je to tak, donedávna jsme je tolerovali, neboť jsme neměli jasnou dohodu jak a co zakreslovat. Souhlasím, že ty jako nováček se koukneš do Prahy a jsou tam všude nakreslené chodníky, pěší zony a schody. Z toho si uděláš příklad. "Všechno Zle"

Vidím to asi takto.
Chodníky se dají tolerovat ve větších parcích ve městě. Takové jakoby grafické rozdělení na zelené ploše. A jedna vyjímka, do vyřešení problémů se železnicí v klientovi je v ČR zakreslujeme i jako železnici.
Pěší zony: většinou kreslíme centrum města, kde se dá za určitých okolností jet autem. Ovšem pokud se dá v centru města jet autem, kde je vjezd povolen na papíře MÚ, kreslíme to jako soukromou cestu a můžou se přidat restrikce dle situace.
Schody osobně mažu kde vidím.

Lesní a polní cesty je stejný mor. Traktorista udělá jednu sezonu brázdy na brambory, google to nafotí do satelitních map a většinou nový editor to zakreslí podle toho jako cestu. "ZLE!" Kreslíme to co je stabilně průjezdné jako, panelová cesta JZD, příjezd k rekreačním objektům atd..., štěrková cesta mezi obcemi. Jakékoliv další cesty přes les pro cyklisty, 4kolky a podobné promiň zhovadilosti je nesmysl. Děláme navigaci pro auta a podle toho zakreslujeme kategorie.

Na co jsou mi schody, chodníky s kterými jsou jenom problémy v klientovi. Pro řidiče k ničemu. Dokud klient umí na tyto kategorie připichovat a navigovat je to nežádoucí zakreslovat ve vetším měřítku.

Pokud už zakreslím chodník z nějakého důvodu, musí se připojit a to tak, že červené šipky jdou ze street na chodník a zelené šipky z chodníku na street. To proto, aby v případě špatné polohy GPS byla navigace schopna z chodníku vycestovat (vypočítat cestu), ale naopak aby routing ani náhodou přes chodník nepočítal trasu.


Pokud se mnou kdokoliv nesouhlasí, máte slovo.

Ohledně Prahy čekám, až se někdo pustí do úklidu. Tam se rozšířil mor s kreslením chodníku ke každému baráku a nejlépe pokud to někdo označí ještě jako pěší zona, přestože by tam auto určitě nevjelo.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
pvo11 wrote:Já si na KH také netroufám, ale když vidím jednosměrku v obráceném směru nebo nakreslenou silnici, kde je pěší zóna, tak to opravím, tam nemůžu nic moc pokazit. Zvláště když nové ulice kromě jasných případů téměř nekreslím.

Co se týká pěších zón, tak bez nich nedává historické centrum moc smysl, proto jsem se na ně ptal a tem Můstek v Praze je obdobný přípklad.

Horší než pěší zóny jsou tam zákazy vjezdu (na něco z toho si zatím netroufám):
- značka zákaz vjezdu (je jedno jestli všech nebo motorových vozidel)
- tam kde žádná značka ani není, protože se tam auto nevejde, i když křižovatka vypadá na snímku normálně
- dopravní obsluze vjezd povolen
- vjezd do zóny, za který se platí jednorázový poplatek (pár korun), ale vjet tam může každý

Zkušenost s Waze Editorem jsou určitě k nezaplacení, ale v takovém bludišti jako je historické centrum, se to bez lokální návštěvy (znalosti) neobejde. Křižovatky tam nejsou zas tak složité na navigaci typu zatoč vpravo, zůstaň vpravo atd., ale je to složité na to kde je zákaz vjezdu jednosměrka atd.
Kutná Hora ani moc pokazit nejde. Ten střed města je katastrofa (nebo byla předefčírem). Místní editor je k nezaplacení. Takže směle do toho.
Pokud nevíš s nějakou ulicí jak to udělat, neváhej napsat. Označ, dej permalink a šup s tím sem. Staří psi se podívají a navrhnou řešení. Ty si postupně vezmeš příklad z toho co uvidíš, vytřídíš si myšlenky a půjde to potom samo. I já jsem začínal a ne všechno jsem na začátku pochopil. Po čase jsem se vrátil a opravoval svoji práci (žejo Grepa).

Na Grepu nehleď, ten patří na reklamní plakát pro výstrahu všem nový editorům. :D
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
pvo11 wrote: Popis úseků odleva:
1) Volně přístupná ulice, jen se z ní případně musí vycouvat (takže to, že na konci slepé ulice musí z principu být možný U-turn ne vždy platí :D
2) zákaz vjezdu a stejně tam auto normální šířky neprojede
3) Ulice v zóně s placeným jednorázovým vstupem, osobákem normálně průjezdná, ale slabší povahy budou mít stísněný pocit (je obousměrná, ale víc než jedno auto se tam nevejde), místní ji jezdí jen z B do A (zprava do leva)
4) z jedné strany zákaz vjezdu z druhé myslím ne a stejně tam auto normální šířky neprojede


Proč na něj nehledět, je správný nadšenec a je s ním legrace.
1) ok
2) smazat
3) bohužel není nijak značená a teoreticky street, ale jako místní editor pokud znáš situaci, klidně tedy private street. Nechal bych oboustranný průjezd.
4) zákaz vjezdu všem motorovým vozidlum z obou stran. Smazat

O Grepovi to byla sranda, je to zářný příklad nového vynikajícího editora. Jen ho nesmíme moc chválit, aby mu to nestouplo do hlavy.... :D
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
to co dáváš jako příklad v Praze mají být jasně chodníky v parku.

Pěší zóna je pokud tam můžou i auta na vyjímku. třeba toto https://www.waze.com/editor/?lon=15.266 ... =253207348
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Zítra na to ještě mrknu. ;)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Grepa
pvo11 wrote: .... brzo by se opět našel někdo, kdo by ji tam dokreslil jako ulici.


Čao PVO :), to má jednoduché řešení. Kontrola a zámek L4 na Bartolomějskou a už to žádný lajdák nezprzní :D. I tak se někdy věci musí vyřešit :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
PVO nebudu ji nastavovat životní prostor :) jsem stejné kuře jako ty :?. Jen o tři měsíce déle v editoru než ty a neměl bych zatím odvahu řešit menší město a už vůbec ne KH s historickým centrem. Myslím si, že hodně věcí které teď děláš za 3-6 měsíců budeš předělávat nebo to bude po tobě dělat někdo jiný :?. Záleží jen na tom jestli tě to chytne nebo ne. To se stává často, jen se podívej na nicky segmentů a když budeš pár měsíců sledovat cvrkot v editoru uvidíš že už tu dávno nejsou. Nebaví je editovat a už jen jezdí a jsou z nich dobří klienti :).

Velké města mají své chyby, ale v podstatě fungují :). Já je taky vidím, ale rozhodl jsem se dělat to co vlastně ještě není vůbec udělané a tam si vytvořit názor, styl a sebrat zkušenosti :). Taky není možné za tři měsíce přečíst fórům a wiki, to taky potřebuje čas :). Tak dělám dědiny okolo a má to spoustu výhod a žádnou nevýhodu :). Ty hodinu jezdíš po Kutné Hoře uděláš pár editů. Dobře, opravit evidentní chyby je OK i tak je lepší vědět proč to tak je, co s tím a Kutná Hora se za dva měsíce nepos.r. a v klídku na tebe počká. Já, ani za 3 měsíce hodně základních věcí nevím. No možná mám nějakou neodstranitelnou softwarovou chybku :?. Vím, editování v novém Papyrusu vypadá jednoduše, ale pokud tě to bude bavit a budeš tu aspoň půl roku zjistíš, že to jen tak vypadá na první pohled :(.

Ale já jdu třeba do Bahno (Černíny) a ze 6 segmentu za 15 minut v klídku (ty budeš potřebovat zatím asi cca 30 :) udělám 30-50 segmentu a mám 150-200 editů a 500-700 bodů :). Ale hlavně budeš mít za tři, pět měsíců jiný úhel pohledu a půjdeš opravit KH i s tím co jsi spáchal :D, věř mi. A taky budeš vidět jak ti práce roste pod rukama a to baví :). Opravovat centrum city nech starým kozlům a budeš šťastnější :) a ti co bydlí třeba TU v Bahýnku a nemůžou se ani dostat domů taky :). A edity na L3 nasbíráš za 2 měsíce jako já :), ale to už budeš mít jinou zkušenost :).

PVO přeji ti hodně zábavy s Wazem, grepa

PS: Myslím, že je právě teď zlatý věk Waze v CZ. V podstatě dobře funguje a je možné přejet celou republiku a už dostatečně využívat specifika komunitní navigace a přitom je ještě spousta prostoru pro zábavnou editaci tak, že každý se může ještě roky realizovat. Jen to nehledat v centru city :) (no vlastně na střední Moravě, zbývá edity už jen pár měsíců :D).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
pvo11 wrote:Já si na KH také netroufám, ale když ......
Ahoj moc se mi líbí tvoje odpověď :). Vlastně máš z hláškami v KH pravdu. Tu převážně platí OVP, OVL a jeď, nejeď. Složitosti s laděním hlášky na pruhy, kruháče atd. v centru skoro nejsou. A místní znalost je tu nutnost k nezaplacení, přesně tak jak píšeš :).

A časem uvidíš co tě bude bavit, oblastí je ve Waze povícero. Mne třeba baví jak se zaplňuje krajina a jak ji projíždím tak vidím, co jsem upravil a co přidal a tady to, už někdo využil a projel :). To mne baví :P .

Přeji ti taky, ať tě to baví, ať už je to cokoliv. Grepa :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message