Post Reply

[L4] Kutná Hora, Kouřimská, pěší zóna

Post by pvo11
Prosím o odpojení pěší zóny od ulice Kouřimská v Kutné Hoře.
Pěší zonu bych nemazal, protže na seznamu, je chybně uvedena jako ulice a brzo by se opět našel někdo, kdo by ji tam dokreslil jako ulici.
https://www.waze.com/editor/?lon=15.261 ... 33&env=row
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times

POSTER_ID:16938676

1

Send a message

Post by pvo11
GinBook wrote: Snad to neodpojuješ!!!???
Validátor připojení hlásí jako chybu:
Node B: Non-drivable connected to drivable (slow) (#115)

Taky mi to přišlo jako kravina, ale v odkazu k té chybě jsem našel vysvětlení, proč by se to mělo odpojovat, letmo jsem mrkl např. v Praze na Václavák a tam je Můstek také odpojený.
GinBook wrote: to je prostě chodník a ten tam nemá co dělat.
Tahle pěší zóna je zrovna pro řidiče zbytečná a já ji tam nevytvořil, ale když to někdo na základě fotky udělal, tak to klidně někdo udělá zase, pokud tam bude pěší zóna, tak to každého trkne.

Takže dotazy:
Napojovat nebo ne? Pokud ano, nestálo by za to to ve validátoru nechat pro CZ disablovat?

Jaké pěší zóny kreslit? Zatím jsem žádnou neudělal, jen opravují to, co někdo chybně udělal jako ulici. Kecám jednu jsem včera udělal, protože má jméno ulice, co jinde není a takové mají podle mě smysl.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
vitj wrote:Na permalinku žádnou pěší zónu nevidím, už ji někdo smazal nebo je to špatnej link?
Link je dobře, předpokládám, že to GinBook smazal.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
grepa wrote:Kontrola a zámek L4 na Bartolomějskou a už to žádný lajdák nezprzní :D. I tak se někdy věci musí vyřešit :)
To by se muselo zamnout celé historické jádro KH a pak už tam nic neopravím :( .
Ani L4 zámek nezamezí někomu s L4 (nebudu jmenovat, už jsme si to vyříkali :) ) přidat ulici jen dle satelitního snímku, zvláště když na mapy.cz "ověří", že je to ulice, jako v tomto případě.
Vůbec jsem neměl na mysli nějakou sabotáž nebo lajdáctví.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
Já si na KH také netroufám, ale když vidím jednosměrku v obráceném směru nebo nakreslenou silnici, kde je pěší zóna, tak to opravím, tam nemůžu nic moc pokazit. Zvláště když nové ulice kromě jasných případů téměř nekreslím.

Co se týká pěších zón, tak bez nich nedává historické centrum moc smysl, proto jsem se na ně ptal a tem Můstek v Praze je obdobný přípklad.

Horší než pěší zóny jsou tam zákazy vjezdu (na něco z toho si zatím netroufám):
- značka zákaz vjezdu (je jedno jestli všech nebo motorových vozidel)
- tam kde žádná značka ani není, protože se tam auto nevejde, i když křižovatka vypadá na snímku normálně
- dopravní obsluze vjezd povolen
- vjezd do zóny, za který se platí jednorázový poplatek (pár korun), ale vjet tam může každý

Zkušenost s Waze Editorem jsou určitě k nezaplacení, ale v takovém bludišti jako je historické centrum, se to bez lokální návštěvy (znalosti) neobejde. Křižovatky tam nejsou zas tak složité na navigaci typu zatoč vpravo, zůstaň vpravo atd., ale je to složité na to kde je zákaz vjezdu jednosměrka atd.

P.S.: Nejsem takový nadšenec jako grepa a další, abych cíleně vyhledával, kde můžu tvořit. Kdybych při prvním spuštění našel svoji ulici, tak bych možná ani nezačal. No dobře začal, ale možná ne hned druhý den :).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
GinBook wrote:Pokud nevíš s nějakou ulicí jak to udělat, neváhej napsat. Označ, dej permalink a šup s tím sem.
Tady je příklad ulice Klabalova (na ty nenapojené pěší zóny, nekoukej, opravím, až bude jasná ulice jako celek).
https://www.waze.com/editor/?lon=15.270 ... 33&env=row

Popis úseků odleva:
1) Volně přístupná ulice, jen se z ní případně musí vycouvat (takže to, že na konci slepé ulice musí z principu být možný U-turn ne vždy platí :D
2) zákaz vjezdu a stejně tam auto normální šířky neprojede
3) Ulice v zóně s placeným jednorázovým vstupem, osobákem normálně průjezdná, ale slabší povahy budou mít stísněný pocit (je obousměrná, ale víc než jedno auto se tam nevejde), místní ji jezdí jen z B do A (zprava do leva)
4) z jedné strany zákaz vjezdu z druhé myslím ne a stejně tam auto normální šířky neprojede

GinBook wrote: Na Grepu nehleď, ten patří na reklamní plakát pro výstrahu všem nový editorům. :D
Proč na něj nehledět, je správný nadšenec a je s ním legrace.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
GinBook wrote: Pokud už zakreslím chodník z nějakého důvodu, musí se připojit a to tak, že červené šipky jdou ze street na chodník a zelené šipky z chodníku na street. To proto, aby v případě špatné polohy GPS byla navigace schopna z chodníku vycestovat (vypočítat cestu), ale naopak aby routing ani náhodou přes chodník nepočítal trasu.
Problém je, že může vypočítat trasu přes druhý konec pěší zóny.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
GinBook wrote: 1) ok
2) smazat
3) bohužel není nijak značená a teoreticky street, ale jako místní editor pokud znáš situaci, klidně tedy private street. Nechal bych oboustranný průjezd.
4) zákaz vjezdu všem motorovým vozidlum z obou stran. Smazat
Po tvých předchozích mailech jsem došel ke stejnému závěru.
Nicméně nějak mě nenapadá případ, kde by se dala použít pěší zóna. Máš nějaký, ne že bych je chtěl malovat, ale ze zajímavostí, protože si ho nedokážu představit.
Tohle asi není ten správný příklad :D :
https://www.waze.com/editor/?lon=14.443 ... 33&env=row

Podle mě celý problém je v tom, že navigace se těch pěších zón chytá nebo nemá nějaký přepínač auto/pěší. Když už je možnost ty typy zadávat, tak se dá předpokládat, že lidi budou mít tendenci to používat. Asi jsem neobjevil Ameriku, tohle napadne každého hned, když si tou fází si projde a je dříve čí později usměrněn ;), já měl štěstí, že to trvalo jen pár dní :lol:.

Pokud na mapě chybí celé ulice, tak to i komplikuje vyhledávání a mate, když člověk přijede na křižovatku a půlka silnic tam není. To je můj názor proč ty zóny používat, neboli jednodušší by bylo změnit v aplikaci, všiml jsem si, že zdrojáky jsou dostupné, ale nekoukal jsem do nich, natož abych se pokusil udělat patch :).
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
GinBook wrote: Pěší zóna je pokud tam můžou i auta na vyjímku.
Díky pochopil jsem jak je to myšleno.

U toho příkladu, co jsi poslal, je sice trochu problém, že nedopovídá skutečnosti. Ta pěší zóna není propojená s parkovištěm a to parkoviště nemá 2 vjezdy, jen jeden a ten není jednosměrný, ale to je "drobnost" nesouvisející s mým dotazem.

V KH jsem našel už jen jednu další pěší zónu (ul. Barborská a okolí) a ta je dokonce jednosměrná, samozřejmě pro auta ;-).
https://www.waze.com/cs/editor/?zoom=6& ... 01&env=row

Zbytek půjde pryč i když u ulic, které jsou čistě pěší mi to "rve srdce", ale důvody jsou velmi logické chápu je.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message

Post by pvo11
vitj wrote:Pokud je ulice čistě pro pěší, ale má samostatný název a jsou na ní čísla domů, tak by v mapě být měla. Tu bych nemazal, jen na ní zakázat vjezd šipkami, aby šla dohledat adresa.
No takhle jsem si to představoval také, ale z diskuze s GinBookem jsem pochpil, že ulice kam se nedá vjet autem ať proto, že je tam zákaz vjezdu bez výjimek nebo proto, že to fyzicky nedá, se nemá používat ani když má jméno ulice.
pvo11
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1763
Has thanked: 263 times
Been thanked: 1014 times
Send a message