Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by GinBook
V liste mas kolonku klic a kladivo. Tam si nastavis co se ti ma v liste zobrazit.


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
jaj to se asi něco nepovedlo s toolboxem...

Našel jsem tuto větu.
Update: References to external maps removed (asked by Waze staff)

Takže zamáčkněte slzu...
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Fungují někomu ty starší scripty?

PS: mno, nějak jsem to aspoň malinko rozjel, ale má to ještě dost masařek. takže platí původní dotaz.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
tex232 wrote:To řeší toolbox ne?
Texi, promiň, ale musím se zeptat:

Ty jsi teď spadnul z jahody nazad! :)

Celé odpoledne řve komplet komunita v panické hrůze, že přijde a přišla o odkazy v toolboxu na konkurenční mapy.

A ty tu plácneš takhle večer, že to řeší toolbox. ;)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Jestli jsem to pochopil správně.
Platí, že je přísný zákaz používat jakékoliv kopírování z externích zdrojů.
Vlastně se dostáváme k tomu, co vždy platilo a jen se dlouhou dobu porušovalo.

Takže se dá říci, není vhodné ani uveřejňovat, ani používat podobné pomůcky jako odkazy na jiné zdroje.

Co hrozí?: Hrozí to, že se smažou všechna data z dané země - nenávratně!
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
b-007 wrote:A myslíš, že google mapy by neměly vyjímku?
nejsem odborník na právo a neznám liceční podmínky a už vůbec smlouvy Waze vs. Google

Ale, goolge povolil mapové podklady, povolil street view. To je přímo v editoru.

Ovšem kopírovat názvy ulic, měst, POI a podobné je vlastně již nepřípustné. Stačí se podívat jaké rozdíly jsou mezi Google, OSM, mapy.cz, ŘSD, a já nevím co. Pochopíš sám, že slepě kopírovat chyby z Google map, už může být problém.

Ono se to bude dít pravděpodobně i nadále, jen to nebude tou přímou cestou jako doteď. ;)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
grepa wrote:...že by nikdo nechtěl vrátit mapu v celé ČR o půl, nebo o celý rok zpět :? .
Ty jsi to špatně pochopil, NE vrátit zpět. ALE SMAZAT VŠECHNO!
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
grepa wrote:
GinBook wrote: Ty jsi to špatně pochopil, NE vrátit zpět. ALE SMAZAT VŠECHNO!
To už vůbec, tys mně úplně vyděsil :shock: . Každopádně buďme rádi, že jsme tam, kam až jsem se dostali. Moje zkušenost je, že Waze navigace v ČR je více než použitelná. Vysloveně bílé místa, nevidím a myslím, že rozsáhlejší ani neexistují. Samozřejmě editování mapy, zakreslení vedlejších uliček v dědinách a na předměstí, opravy známých i neznámých chyb a její doladění, je zábava na roky i při současné vlně nových editorů ;).
Já už jsem se během dneška s přímými odkazy v Toolboxu tak nějak, tiše rozloučil. Prvopočáteční šok, jsem pomocí javaskriptů v záložkách překonal ;).
Zase opakuji, je výslovně zakázáno vůbec jakkoliv kopírovat jakékoliv data z konkurenčních map. Je jedno, že máš nějaké odkazy. Ty se správně nesmíš podívat ani na název ulice v jiné mapě, proto aby jsi ho použil ve Waze. Ty můžeš jít pěšky po dědině a v lepším případě si opsat název ulice ze značky na rohu.

My můžeme snad použít jen data, státem veřejně dostupná a volně k nahlédnutí. A to si ještě nejsem jist...

Používáme data z uzavírek z JSDI? Nesmíš, jen pokud tam někde uvedeš zdroj, že ty data od nich čerpáš! Něco z POI od konkurence? Nesmíš, nemáme to dovolené! Jiné data?, vždy je nějaký vlastník, který ti to musí povolit...

Ano máš pravdu, buďme rádi za to, v jakém stádiu máme mapu nyní. Ale skutečnost je taková, že můžeš použít jen co tvoje oči někde na ulici vidí.

No ještě je dost velký křik a psaní na Global Champs, ale šancí tomu moc nedávám.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Prvni zajisti souhlas od techto instituci. ;)


Komentář z telefonu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Texi, právní kancelář Waze nezajímá tvůj názor na daně. ;)

Zatím to chápu celé tak, že by jsme měli vytipovat možné legální zdroje. Tyto musím poslat na HQ Waze, kde to právní oddělení přežvíká a vyplivne výsledek zda to můžeme použít.

williamcz, v lepším případě jsme přišli jen o odkazy, vše se přejde mlčením a budeme se dále snažit získávat informace sami na vlastní oči z ulice nebo street view integrované do editoru.
Kdyby jsme šli do důsledku, měli by jsme smazat všechno, kde jsou použity názvy, POI, uzavírky atd..., které jsme použili z nepovolených zdrojů. Podle čeho třeba kreslíme nové cesty a ulice ve výstavbě...?

Možná si to teď nikdo pořádně neuvědomuje, ale podle nynějších pravidel jsme v situaci, kdy jsme velmi limitováni pro další editace. A to jsme na tom docela dobře.

Představte si třeba Afriku nebo země podobné tomu místu. Jediné data jsou od Google, které nemohou použít, jenom ty rozmazané mapy v daných zemích bez street view v editoru. To je všechno co ty země můžou použít, nemají žádné legální zdroje, není z čeho brát. Tito prakticky šmahem skončili.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message