Post by noobek
Ostatnio widzę, że zmiany to tak po 10 dniach nawet się pojawiają. Mam wrażenie, że Waze ma problemy z wydajnością serwerów, aktualizacje nie co 3 dni a co 7-10, punktacja co 2-5 dni, zamiast codziennie. Ale najważniejsze ze klienci są obsługiwani, tym bardzie, że są świeże wersje z ogromną ilością strzałeczek :o
noobek
Posts: 691
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times
Send a message
CM-Polska
Strona Startowa Polskiej Społeczności Waze
http://www.waze.com.pl

Post by noobek
Dodatkowo, skrypty Waze monitują taki przejaz jako błąd braku trasy, jak ktoś dobrze zetnie skrzyżowanie, więc z tymi krzyżakami nie jest to takie złe rozwiązanie.
noobek
Posts: 691
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times
Send a message
CM-Polska
Strona Startowa Polskiej Społeczności Waze
http://www.waze.com.pl

Post by p_no
Witam.
Czy ktoś mógłby rzucić okiem na rondo na Granicznej - zjazd z A8 w stronę ronda na Mińskiej/Strzegomskiej. Niby wszystko jest połączone jak trzeba a nawigacja się wykłada przed samym rondem, w drugą stronę działa bez zarzutu.

Pozdrawiam
Pit
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
ale czy brak tego połączenia wpływa na fakt iż nawigacja pomija południową nitkę granicznej pomiędzy rondami ?

testowałem po kawałku różne fragmenty trasy w live map:
- zjazd z A8 do ronda granicznej - punkt końcowy przed rondem - działa
- zjazd z A8 do ronda granicznej - punkt końcowy za rondem - nie działa
- z granicznej w strzegomską - automat przyjmuje punkt startowy na rondzie (pomimo wyboru dowolnego innego punktu na południowej nitce granicznej) i wyznacza dalszą trasę prawidłowo,

możliwe że livemap ma znowu spore opóźnienia w aktualizacji
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
rlpl wrote:Rzeczywiście, jest problem na Strzegomskiej, ale moim zdaniem to nie on powoduje problemy przy zjeździe z A8, bo nawigacja pada o wiele wcześniej. Urywa się w połowie rampy zjazdowej, co jest zupełnie bez sensu, bo tam nawet nie ma węzła.
wszystko zależy od ustawienia punktu początkowego oraz końcowego, tak jak opisałem to wcześniej (chodziło mi o rondo na granicznej, przy zjeździe z rampy)
rlpl wrote:Nie pomogę Ci, ale dla zaspokojenia ciekawości i diagnostyki problemu mam parę pytań:
  • jak widzę, większość dróg była edytowana 11 lipca lub później, czy wcześniej drogi w tym miejscu były i czy były edytowane albo rejestrowane w połowie maja tego roku?
  • czy widziałeś przed 11 lipca w tym miejscu taki efekt, że po kliknięciu segmentu podświetlał się inny kształt, niż widoczny przed kliknięciem, czyli drogi były widoczne w kształcie nieaktualnym, albo w ogóle niewidoczne?
  • czy przed 11 lipca były w tym miejscu problemy z nawigacją?
od początku lipca staram się zrobić porządek z tym odcinkiem A8, wcześniej były tam pociągnięte jednopasmówki, bez rond, ramp, itp itd ... poprostu drogi bez jednoznacznego początku i końca. Sukcesywnie dorabiałem co potrzeba i korygowałem co już było zrobione. Od około tygodnia może więcej, zaczęła mi działać nawigacja na wjeździe na A8 z granicznej, ale w drugą stronę już nie, chciałem to skorygować ... ale nie wiem co, bo wszystko wygląda jak należy

jedyne co pozostaje to czekać na aktualizację mapy i mieć nadzieję że będzie dobrze.
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
rlpl wrote:Ale czy te poprzednie drogi, zanim zacząłeś je poprawiać, były edytowane w połowie maja? Bo zauważyłem takie właśnie dziwne problemy w wielu miejscach, a wszystkie były edytowane w połowie maja.
Niestety nie pamiętam ...

Edit.
problem rozwiązany: lepiej jest ręcznie dorysować drugą nitkę drogi niż dzielić automatycznie na dwie jednokierunkowe. Po takim właśnie automatycznym podzieleniu jedna z nitek nie łączyła się prawidłowo z innym segmentem - przerysowałem - połączyłem - działa ;)
p_no
Posts: 91
Send a message
Last edited by p_no on Fri Sep 09, 2011 8:35 am, edited 1 time in total.

Post by p_no
akosior wrote:Witam,

próbowałem zmienić kilka dróg wokół Politechniki ponieważ pozmieniał się tam ruch z powodu budowy biblioteki. Korzystam z nowego edytora map i tam jedna z dróg ma ustawiony status "Locked" przez co nie mogę jej zmienić. Czy coś z tym można zrobić?

Pozdrawiam,
Andrzej
próbowałeś starym edytorem ?
Osobiście uważam że nowy edytor jest jeszcze mocno niedopracowany, ale w połączeniu z Cartouche, można znaleźć i rozwiązać naprawdę sporo uciążliwych błędów
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
jaka tam znowu wojenka, ot kolejna różnica poglądów na temat oznaczania dróg, bo z jednej strony mamy kierować się oficjalnymi wytycznymi, z drugiej zdrowym rozsądkiem a z trzeciej brać pod uwagę algorytm routowania, których niestety czasem pogodzić się nie da ...
wampcia wrote:Na marginesie: są inne źródła dostępne w internecie jak biuletyny publiczne i zarządy dróg dość łatwe do znalezienia
na który to kolega rysiek się powołał ... ;)
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
wampcia wrote:W tym wypadku, gdzie jest niemożliwym pogodzenie koncepcji to najlepiej poczekać na osobę doskonale znającą to miejsce a do tego czasu oznaczyć zgodnie z ustawą o drogach ... z dnia etc
biorąc pod uwagę ilość aktywnych użytkowników .... ;)
a co do ustawy/oficjanej listy/oficjalnego spisu - tak tylko dla jasności - bierzemy pod uwagę wagę dokumentu czy też wybieramy najbardziej aktualną wersję? ;)
Jeśli powołał się to chyba rozumiem, iż znał odpowiedź na własne pytanie.
Otwarte pozostają tylko intencje tak sformułowanego pytania [ przynajmniej na forum ], gdyż rozumiem iż było to tzw "pytanie retoryczne" ;)
moim zdaniem lepiej że się pyta zanim zrobi, tymbardziej że są wątpliwości - oficjalna lista - czy też dostępne mapy ...
p_no
Posts: 91
Send a message

Post by p_no
wampcia wrote:Wagę - tak około 1 kg lub więcej ( może być ze spinaczami i okładkami ) - można ważyć na wadze kuchennej z braku analitycznej ;)
;) ależ trzeba na słowa uważać ...
no to jak: ustawa przed listą urzędów regionalnych, czy data spisu ważniejsza ?
p_no
Posts: 91
Send a message