Beta Testers: Your Voice Matters! Take the 2024 Waze Beta Community Survey 🐞

Post Reply

Problémy s editací v pohraničí

Post by
Zdravím vespolek,

předpokládám, že nejsem jediný, kdo se setkal s nešvarem, kdy nastanou problémy s editací v příhraničních oblastech.
Jako Severomoravák edituji často poblíž hranic s Polskem, občas bratrům Polákům i udělám vesničku, která je v mé EA.
Problémy nastavnou, když chci vytvořit landmark v pohraničí cca 0 - 1km od hranic. Landmark vytvořím, pojmenuji, ale už neuložím... "Chyba při ukládání..."
Myslel jsem, že jsem vymyslel způsob, jak to obejít:
  • 1) udělat landmark hlouběji na českém území, uložit, a pak ho po kouskách, editor nedovolí posunout ho moc daleko, posunout tam, kde ho potřebuji a uložit.
    2) začít landmark hlouběji na českém území a záměrně ho dělat větší směrem ke správné pozici, pak udělat správnou část a smazat či přesunout body, které jsou navíc.
Oba tyhle postupy mi však fungují jenom někdy. Stejné problémy nastávají i u editace již hotového landmarku.

Zkoušel jsem všechno možné:
  • - vytvořit landmark na správném místě v ČR, ale uložit ho jako "Země: Poland", to funguje, ale pak ho zase nepřejmenuji na Czech Republic
    - zkoušel jsem se přihlásit na polský editor -> stejné problémy jako výše, landmark uložím na českém území jako Poland, ale nepřejmenuji na ČR nebo to ohlásí rovnou chybu při ukládání
    - zkoušel jsem postup s posunováním z Polska -> nic
    - zkoušel jsem postup se záměrně větším landmarkem taženým z Polska -> nic
Toto vlákno zakládám, abychom si zkusili předat informace a zkušenosti s tímto nešvarem a snad se nám povede najít postup, jak to obejít :)

EDIT: Jindy zase edituji těsně kolem hranic a bez jediného problému. Tak mě napadá, možná, že když bude českých landmarků více při sobě, tak editor pochopí, že jsem v ČR a vliv Polska se sníží? :)

POSTER_ID:16565488

1

Send a message

Post by AgentW4C
IMHO jsou někde v systému zaneseny nepřesně kostičkované hranice. Vsadil bych se, že Poláci, Rakušani a ostatní mají stejný problém s námi, jen na jiných místech. Někde jsem četl, že by se definice hranic měly zpřesnit...
AgentW4C
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Has thanked: 62 times
Been thanked: 67 times
Send a message

Post by bebebrumik
Zkoušel jsem vytvořit ten tvůj rybník a jde to jen, pokud se země změní na Polsko. Nevezme to ČR. Takže jsem ho zase smazal :-)
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by chrobakCB
Zřejmě pro oči nevidím, ale kde lze zapnout v editoru zobrazení státní hranice?
Když se pohybuji v pohraničí (lesy), tak musím celkem nepohodlně paralelně koukat na letecký snímek u jiného poskytovatele obrazové informace.

Jinak námětů s problematickými místy také pár mám, ale asi je předchozí balík dostatečný ;)
Jednou se mi stalo, že jsem omylem zajel do Rakouska o 1km za hranice a editor neprotestoval.
chrobakCB
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Send a message
[L2] Českobudějovicko

Post by d2-mac
Nelze změnit na Poland přitom je celou plochou mimo Czech Republic:

https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 16.2773363
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message
Last edited by d2-mac on Thu Mar 26, 2015 11:01 pm, edited 1 time in total.

Post by d2-mac
GinBook wrote: Az diky tomu, ze si vice statu stezuje na problem s editovanim u hranic se hnuly ledy. Proto vas zadam o vsechny mozne priklady s permalinky.
Předešlý příspěvek byl z malého výletu do pohraničí podél státní hranice s Rakouskem. Kolik toho ještě potřebuješ na uznání reklamace?
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Send a message

Post by d2-mac
GinBook wrote:pamatujme si dnešní den...

Hey guys,

We are aware of the issue and working to solve it. Since it'e world-wide and complicated, we estimate this may take up to 6-7 weeks to solve.

I'll keep you posted,

Noam
Více jak 7 týdnu uplynulo. Je čas se nahoře připomenout.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Send a message

Post by foxitrot
GinBook wrote:pamatujme si dnešní den...
Proc zrovna ten dnesni??
Noam wrote:... we estimate this may take up to 6-7 weeks to solve...
Len zabudol naznacit, kedy to zacnu riesit :(
Zatial len klasika pracuju na tom, aby to nejako poriesili :P
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Je to na horizonte. (Ako sa k nemu blížiš, horizont sa...

Nie až tak neskoro, vraj už v priebehu 4-6 týždňov. (Ale izraelských, oni v piatok už nepracujú ;))

A pre Izrael sa im to dokonca už aj podarilo opraviť! (Takže už mají vystaráno a pre ostatných to bude predsa len soon.)

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Ano, psalo se, že někde se mají hranice zpřesnit, ale bude dlouho trvat než se to projeví ve WME.

Jen se nikdo pořádně nedozvěděl které země. Vitj psal dotaz Orimu, je to zanesené jako chyba v dokumentu a ještě tuším nevyřešné, malá priorita...
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message