Post Reply

Landmarky - Bod alebo Oblasť

Post by paaulo23
Chcel by som navrhnut, aby sme sa konecne dohodli, ake landmarky budeme znacit Bod alebo Oblast.
Moj nazor:
Myslim ze uz mame vsetci odskusane v praxi ako to funguje. Mozno je to pre nieko zanedbatelna vec, no ja preferujem detaily v navigacii. Aby bola vizualne pritazliva. A prilaka to novych uzivatelov v dnesnej konkurencii navigacii. Cize urcite orientacne body su nevyhnutelne. A ulahci to aj navigovanie, napriklad ked v navigacii vidim bez zadania ze tam je Billa alebo tam je taka vyznamna budova.
V Bratislave zapasim so zopar editormi, ja urcity segment spravim ako Oblast, oni to premenia na Bod. Podla mna su Body vo waze uplne zbytocne. OK, ked je nakupne centrum, v mape ako velka budova, a nasledne jednotlive znacky/obchody, tak hej. To urcite BOD. Bankomaty, male obchodiky .. vsetko body. ALE NETREBA SA PODLA MNA DRZAT VSETKEHO CO ODPORUCI WAZE.
Napriklad take skolky. V Petrzalke mame vela VELKYCH budov co su skolky. Naco je taka velka skolka ako bod? Alebo Ihriska. Pekny orientacny bod v navigacii. Ale ako Bod?
Opravte ma, ale body v navigacii nevidno. Len ked sa cielene hladaju. Tak kto bude hladat Ihrisko? A to este bez adresy! A ked sa zadava Bod, tak aspon z adresou! Nech ked sa hlada ako POI nech sa najde.
Moj navrh je, ze aby vsetky orientacne body, vyznamne, velkostov zobrazujuce sa v klientovi boli Oblasti. Vsetko co sa v klientovy nezobrazi, nech je Bod ale s Adresou.
Fu ha, ale som sa rozpisal :)
paaulo23
Posts: 126
Has thanked: 40 times
Been thanked: 23 times

POSTER_ID:16935807

1

Send a message
https://pmu.tasha.sk/gallery/signature_paaulo23.png
Editing & Client NOOB, noAM @ South-West Slovakia @ East Austria
Waze x.x.x.xxx on SM-N9005 3 @ silver Ludove Vozitko AmaRock

Post by foxitrot
paaulo23 wrote:Brano, prosim ta preco si to prerobil na BOD? Ktory sa nikdy nebude nikde zjavovat? Ani hladat?
Som trosicka rozmrzely, lebo clovek sa s tym piple a niekto mu to jednym klikom znici.
Branjo, pred pár týždňami sme sa o tom bavili a sľúbil si, že s tým už prestaneš. Aj ja som z mapy stratil množstvo dôležitých landmarkov (a nemyslím tým také, ktoré som ja nakreslil).
Ak s tým neprestaneš, sľubujem že ti osobne dám klepnúť po prstoch.
Kebb01 wrote:... jestli se nepletu, tak tvar tvé plochy zůstává v "paměti" toho bodu, takže když klikneš na bod a dáš ho změnit na plochu, tak by se mohl jeětě roztáhnout do původní podoby. Alespoň mě se to tak povedlo, když jsem si plochu omylem převedl na bod a pak uložil...
Funguje to chvíľu, možno v rámci tej istej session. Ale stačí možno jedno F5 alebo pauza 2-3 dni a tvar je v kýblu, bod dostane Alzheimera.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
...a až v BA sme ho definitívne dorazili :D
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
foxitrot wrote:
paaulo23 wrote:Brano, prosim ta preco si to prerobil na BOD? Ktory sa nikdy nebude nikde zjavovat? Ani hladat?
Som trosicka rozmrzely, lebo clovek sa s tym piple a niekto mu to jednym klikom znici.
Branjo, pred pár týždňami sme sa o tom bavili a sľúbil si, že s tým už prestaneš. Aj ja som z mapy stratil množstvo dôležitých landmarkov (a nemyslím tým také, ktoré som ja nakreslil).
Ak s tým neprestaneš, sľubujem že ti osobne dám klepnúť po prstoch.
Nestihol som. Neviem ci niekto iny, alebo sam podpilil pod sebou konar, ale jeho prispevky zmizli a kvanta zmrsenych landmarkov :( teraz patria "Inactive User(2)".
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Mohol to odčiniť tak, že by všetky opravil :)

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Všichni nováčci si stěžují jak je to nepřehledné forum, ale sami ti nováčci otvírají další a další ty samé témata.....

viewtopic.php?f=22&t=92927&start=40

A chyba je i u nás moderátorů co to tak necháme....
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Glipko
kludne pusti, ale pozor, v Brne su paranodidni, mna prenasledovali az do BA ;)
Glipko
Area Manager
Area Manager
Posts: 347
Has thanked: 9 times
Been thanked: 49 times
Send a message
Glip @ Opel Corsa D 1.2 LPG (2014), Ford Focus II 1.6 (2007), Xiaomi Hongmi (android 4.2.2, MIUI V5), Waze 3.8.1.0

Post by Kebb01
paaulo23 wrote:vcera som nakreslil krásne skolske ihrisko, ako sa tvaruju inde (obkukal som) - bola to oblast.
Brano, prosim ta preco si to prerobil na BOD?
paaulo23, jestli se nepletu, tak tvar tvé plochy zůstává v "paměti" toho bodu, takže když klikneš na bod a dáš ho změnit na plochu, tak by se mohl jeětě roztáhnout do původní podoby. Alespoň mě se to tak povedlo, když jsem si plochu omylem převedl na bod a pak uložil...
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by paaulo23
Tu je jeden priklad nezmyselneho BODU:

https://www.waze.com/sk/editor/?lon=17. ... 12&env=row

Kotolňa. Prosim vysvetlite mi, kto bude vo waze hladat kotolnu (a aj bez adresy) ako POI?
A pritom v pozadi je pekna atypicka budova, ktora by mohla sluzit ako nadherny orientacny bod svojim tvarom. Ta budova by mohla byt nazvana ako polyfunkcna budova, alebo hociako podobne a nasledne by tam mohly byt BODY ako restavracia, nejaka firma (s adresou). A trebars aj ta zbytocna KOTOLNA :)
paaulo23
Posts: 126
Has thanked: 40 times
Been thanked: 23 times
Send a message
https://pmu.tasha.sk/gallery/signature_paaulo23.png
Editing & Client NOOB, noAM @ South-West Slovakia @ East Austria
Waze x.x.x.xxx on SM-N9005 3 @ silver Ludove Vozitko AmaRock

Post by paaulo23
Dalsi priklad:

https://www.waze.com/sk/editor/?lon=17. ... 62&env=row

vcera som nakreslil krásne skolske ihrisko, ako sa tvaruju inde (obkukal som) - bola to blast.
Brano, prosim ta preco si to prerobil na BOD? Ktory sa nikdy nebude nikde zjavovat? Ani hladat?
Som trosicka rozmrzely, lebo clovek sa s tym piple a niekto mu to jednym klikom znici.
Alebo sa dohodnime, ako to ma byt, a ja uz budem ticho ked ma prehlasujete :)
paaulo23
Posts: 126
Has thanked: 40 times
Been thanked: 23 times
Send a message
https://pmu.tasha.sk/gallery/signature_paaulo23.png
Editing & Client NOOB, noAM @ South-West Slovakia @ East Austria
Waze x.x.x.xxx on SM-N9005 3 @ silver Ludove Vozitko AmaRock