Post Reply

To już przegięcie

Post by
Witam wszystkich,

Tym razem naprawdę mnie wkurzył pewien osobnik edytujący mapy. Zgaduję, że nieczytający forum, bo ledwie tydzień temu napisałem, żeby nie edytować map, których się nie zna. Konkretnie osoba ta dorysowała kawałek drogi krajowej, pewnie według zdjęć satelitarnych i map Google oraz innych ogólnie dostępnych. Ja ten kawałek mógłbym dorysować już dawno temu, ale zostawiłem go celowo, bo tej drogi w rzeczywistości nie ma, została rok temu rozkopana na całej długości (600 m) i szerokości, a nawet głębokości - i to dosłownie, bo przejeżdżałem tamtędy 1,5 tygodnia temu i widziałem dziurę w ziemi głęboką na kilka metrów. Nie że jest zwężenie, ruch wahadłowy, albo jakiś objazd tymczasowy, po prostu tam drogi nie ma i nie będzie może jeszcze przez rok. Niestety, pewnie autor mapy w tym miejscu nigdy nie był, albo kiedyś raz. Cóż, łatwo się zostaje area managerem sąsiedniego województwa.

W związku z tym pytam Was, zwłaszcza tych bardziej doświadczonych, co mam robić z takim przypadkiem: strzelać od razu, czy najpierw ostrzegać? Niestety, moja cierpliwość się wyczerpała i nie mam ochoty na negocjacje, ani tym bardziej na tłumaczenie.

POSTER_ID:931386

1

Send a message

Post by alphatauri
Jeszcze jak byś mógł jakieś konkrety dorzucić, to by było fajnie. Oczywiście nie powinno się robić takich rzeczy, ale wszyscy jesteśmy tylko ludźmi popełniającymi nieraz błędy. Jeśli ktoś to zrobił tylko po to, żeby se nastukać punktów, to jest to niedopuszczalne, ale jeśli ktoś w dobrej wierze chciał nam wszystkim ułatwić życie i popełnił błąd, to ja takich błędów popełniam mnóstwo i chętnie poprawiam przy każdym zgłoszeniu. Po to jest w końcu forum, żeby się starać rozwiązywać problemy na spokojnie. Nie koniecznie ten ktoś czytał Twój post i niekoniecznie musiał się czuć zobligowany, żeby się do niego dostosować. Moje zdanie jest takie, jeśli ktoś tu popełnia jakiś błąd, najlepiej go upomnieć prywatnie, jak to nie pomoże, wtedy na forum, a jak i to nie pomoże, do supportu.

Ostatnio wziąłem się za obszar, którym nikt się nie chciał zająć od dłuższego czasu, a jest to obszar ważny, parę razy tamtędy jechałem i była masakra. Niestety nie jest to obszar, który bardzo dobrze znam, więc opieram się, na czym mogę, żeby tylko był lepszy od stanu zastanego, ale jestem przekonany, że tambylcy znajdą dużo błędów, które w miarę możliwości poprawię. Jednak, gdybyś powiedział, że te błędy to przegięcie, to bym się delikatnie mówiąc z Tobą nie zgodził. Niech ktoś to weźmie ode mnie ten obszar, oddam z radością! Może ten AM właśnie tak postąpił?
alphatauri
Posts: 45
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by alphatauri
baranica wrote:To byłem ja prawdopodbnie i przepraszam jeśli to kogoś zdenerwowało. Forum czytam i staram się stosować do tego co jest w wiki.
...
Cała ta sytuacja spowodowała że odechciało mi się bawić i tracić czas na to i chyba sobie odpuszczę.

Przepraszam jeszcze raz za kłopot.

Łukasz
Wiesz co, nie masz co się obrażać, waze jest tak samo mój, twój, jak i osób, które Cię krytykują! To, co jest tu najcenniejsze, to właśnie USERZY (ale fajne słowo!). Trzeba umieć zrozumieć "starszych" kolegów/koleżanki. Można się czasem wściec na kogoś, ale w końcu WSZYSCY tworzymy Waze'a za tzw friko, raczej z pasji niż z przymusu. Wg mnie lepiej zrobić coś popełniając błędy w dobrej wierze niż nic nie robić, tym bardziej że JUŻ masz świadomość tych błędów i może być tylko lepiej! Każdemu może się coś takiego zdarzyć, również w komercyjnych mapach zdarzają się padalce, tragiczne błędy (ostatnio pewna aplikacja na N próbowała mnie przeprowadzić przez pola), więc nie odpuszczaj, a bądź tylko bardziej uważny przy edytowaniu!
Pozdrawiam
alphatauri
Posts: 45
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by artstarz
witam wszystkich..
na waze trafiłem przypadkiem.. widzę że temat Kielce się pojawił..tak się składa że jestem z Kielc i codziennie po nich jeżdzę - dzisiaj już dodałem (w nawigacji) kilka ulic których nie było na mapie, w2 razy specjalnie przejechałem przez nieistniejące na mapie ulice a są one dosyć istotne w Kielcach.. na Dashboardzie ich jeszcze nie mam ale jak tylko będą to postaram się nic nie spieprzyć ;)
Projekt super.. postaram się w miarę czasu Kielce i okolice porysować.. przez Kielce ktoś jeździ bo dzisiaj jak jeździłem pojawiło się przedemną kilka informacji o korkach dodanych 2-3 minuty przedemną.. da się to jakoś sprawdzić?
artstarz
Posts: 3
Send a message

Post by artstarz
Marcin1990 wrote:Witam!
Te zabieram się za Kielce (z programu korzystam od końca września) zostałem AM, ale nie wiem czemu zmiany na mapie są wprowadzane tak powoli. Czy jest jakiś sposób na "przyspieszenie" aktualizacji map? Wiele uliczek jest u mnie w edytorze (nie licząc tego, co nie udało mi się zapisać przez błąd w czasie zapisu :x ) a na mapie ich brak...
Nie wiem też, czy gdzieś pojawiać się będą ulice, do zaakceptowania/poprawy?

o super że też coś tam porysujesz, mnie parę razy szlag mało nie trafił jak błędy zapisu wystąpiły..
tylko prośba - zanim popoprawiasz to sprawdź czy będzie dobrze ;)
u mnie w edytorze też jest np. cała podkarczówka - a na mapie nie ma.. kiedyś narysowałem cały baranówek i błąd zapisu - potem się okazało że jest tylko parę ulic..
Jak masz chwilę to zerknij czy u ciebie w edytorze masz np. podkarczówkę - bo szkoda roboty - jakbyśmy mieli dublować to co robimy - lepiej podzielić się robotę niż robić to samo..
Co do raportu który dostałeś to ja sobie go wrzuciłem bo był błąd w nazwie ulic ale już go poprawiłem.. aha - bład zapisu o wiele rzadziej (przynajmniej u mnie) pojawia się w chromie niż w firefoxie..
Jak mieszkasz w kielcach to dopisz się do grupy to kiedyś może się zobaczymy na ekranikach ;)

Aha - pozdrowienia dla rl_pl - minęliśmy się w sobotę na Podkarczówce - Ty stałeś na światłach koło Lidla w kierunku miasta a ja w przeciwnym kierunku do Katowic śmigałem - wołałem na CB ale się nie odzywałeś..
artstarz
Posts: 3
Send a message

Post by baranica
To byłem ja prawdopodbnie i przepraszam jeśli to kogoś zdenerwowało. Forum czytam i staram się stosować do tego co jest w wiki.

Na moim dashboardzie mam już 332.51 km nowych dróg - niestety paliwo kosztuje kupę kasy i nie jestem w stanie dużo więcej jeździć.

Z waze jest jeden problem, nie ma map. Mam dużo znajomych którzy chętnie by używali programu ale nie chcą patrzeć nawet skoro nie ma dróg - dlatego dorysowuje gdzie się da.

Tam gdzie mogłem poprawiam czerwone linie, całą Częstochowę i Opole praktycznie udrożniłem.
Gdzie indziej Znalazłem dobre zdjęcia w cartouche i pomyślałem że dobrze jest narysować na ich podstawie drogi, właśnie żeby przyciągnąć więcej osób. Nie przerysowane z google żeby nie było jak w chile ale żeby coś było i działało.

Niestety niektórzy zamiast powiedzieć że to jest źle to lepiej opierniczyć na forum.

Cała ta sytuacja spowodowała że odechciało mi się bawić i tracić czas na to i chyba sobie odpuszczę.

Przepraszam jeszcze raz za kłopot.

Łukasz
baranica
Area Manager
Area Manager
Posts: 132
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by baranica
Ale ja na prawdę wierzę że tam drogi nie ma chociaż na zdjęciu sat jest. TBH wystarczyło zrobić tam request - staram się je sprawdzać codziennie i rozwiązywać jeśli jest to możliwe - wrzucanie tego na forum zrobiło mi dużą przykrość i nie sądzę żeby było potrzebne. Szczególnie że nie zmieniłem nic w starych drogach, była tam częściowy ślad GPS i po prostu pociągnąłem linię trochę za daleko.

Kielce ogólnie wyglądają bardzo zaniedbane jeśli chodzi o nazwy dróg, jest bardzo dużo nowych a nikt nie poprawia nazw i nie łączy z istniejącymi - dlatego po skończeniu Częstochowy i Opola chciałem tam trochę popracować i poprawić. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu najwyraźniej. To prawda że jest to teren którego nie znam ale nikt inny tam AM nie jest. Chyba jednak lepiej coś zrobić i narazić się na kilka błędów niż nie robić nic i zostawić ten bałagan?

Następnym razem wystarczy UR, dwa słowa itd.
baranica
Area Manager
Area Manager
Posts: 132
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by baranica
Nie wiem czemu akurat mnie się tak strasznie czepiasz, gdzie miałem się nauczyć? Robiąc coś zawsze będą jakieś błędy, szczególnie jak robi się tak dużo jak ja. Jeden most w Jędrzejowie za dorysowanie 30 innych ulic? Jedna wioska źle w Chmielniku za dorysowanie 30 innych ulic? Jedna droga źle w Kielcach za dorysowanie i poprawienie z 50 lub więcej czerwonych? To chyba nie syzyfowa praca?

Myślę że jesteś niesprawiedliwy, włożyłem dużo pracy w waze i nauczyłem się już bardzo dużo, także a nawet przedewszystkim dzięki twoim radom na początku. Niestety w ten sposób nie zachęcisz nowych osób do pracy nad mapami a prawda jest taka że aby waze w Polsce zaczęło działać potrzeba dużo nowych dróg i dużo nowych osób.
baranica
Area Manager
Area Manager
Posts: 132
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by h_udy
używaj forum i mózgu a wszystko będzie dobrze :]
h_udy
Posts: 60
Send a message
Katowice/Poland MA
Samsung Galaxy A52s
Android 14 One UI v. 6.0

Post by MarcinHappy
Witam!
Te zabieram się za Kielce (z programu korzystam od końca września) zostałem AM, ale nie wiem czemu zmiany na mapie są wprowadzane tak powoli. Czy jest jakiś sposób na "przyspieszenie" aktualizacji map? Wiele uliczek jest u mnie w edytorze (nie licząc tego, co nie udało mi się zapisać przez błąd w czasie zapisu :x ) a na mapie ich brak...
Nie wiem też, czy gdzieś pojawiać się będą ulice, do zaakceptowania/poprawy?
MarcinHappy
Posts: 17
Send a message

Post by MarcinHappy
Proponuję dalszą rozmowę dotyczącą Kielc i okolic przenieść do tego tematu
http://world.waze.com/forum/viewtopic.p ... 05d6589444
Nie będzie to powodowało bałaganu na forum i pozwoli innym (może ktoś się dołączy do "malowania" Kielc ;) )
MarcinHappy
Posts: 17
Send a message