Post by vargosz
Trochu jsem poklízel na CZ Wiki. Nějaké neaktuální texty jsem odstranil, nebo pozměnil tak, aby odpovídaly realitě. Určitě tam toho bude ještě mnohem víc (nečetl jsem úplně všechno) - ne nadarmo je a asi i navždy v nadpisu zůstane - "ve výstavbě"

Komichal překládá Průvodce tvorbou křižovatek, což je jedna ze zásadních stránek pro každého editora a já bych vás rád požádal o tip na další stránku/stránky z EN části Wiky, na které bychom tam měli mít alespoň odkaz.

Díky
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
tex232 wrote:Co tam do té Wiky napsat i L4 lidi + plus slovy kdo se o co stará v CZ (region, kraj, ...)
Já nevim, ale tohle mi přijde zbytečný... (Jinými slovy, můj možná mylný názor je, že to do wiki nepatří)
GinBook wrote:Pekny.
A pri tak dlouhem clanku by mohlo byt dole vpravo male sipky s odkazem na zacatek clanku.

Si vymyslim co.?
Na tohle stačí na spodek stránky (nebo třeba na konec každého odstavce dát tento odkaz:

Code: Select all

[[#top|Šup nahoru]]

Nebo pokud to chceš mít vpravo tak taklhe (nevím jak to napsat v tom jejich formátování, naštěstí to jakš takš pobírá HTML/CSS):

<div style="float:right">[[#top|Šup nahoru]]</div>


Kdy to Šup nahoru jde samozřejmě nahradit jakýmkoli jiným textem nebo třeba ikonou šipky...

Příklad použití zde: https://wiki.waze.com/wiki/Obecne_rady,_tipy_a_triky
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Domeček jsem nasadil na všechny stránky v češtině: je pěknej, tak proč ho tam nenechat :-) plus jsem dolů hodil link odkazující na začátek stránky...

Na sociální sítě zatím prdim, každý cca druhý pokus o uložení změny končí informací, že se musím přihlásit, abych mohl Wiki editovat takže to kontumačně vzdávám...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
GinBook wrote:Další drobnůstka - odkazy na socialní sítě.
Done - přidal jsem to sem: https://wiki.waze.com/wiki/CZ_Waze_management
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
vlado_s wrote:Wiki sa pekne rozrastá. Tu by som doporučil prepracovať texty. Nie každému editorovi je jasné "Dálnice a rychlostní komunikace - aktuálně nepoužíváme!". Lokalizovaný editor (WME) chaos ešte prehlbuje...
Přidal jsem do tabulky české překlady pro anglické názvy segmentů a pokusil se aktuální stav ohledně dálnic a rychlostních silnic tak nějak vysvětlit...

Radary si nechávám na "někdy" až bude víc času... (pokud by se toho chtěl kdokoli chopit, tak směle do toho ;) )
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Radary a kamery v CZ Wiki jsou zde: https://wiki.waze.com/wiki/Radary_a_kamery

Jako kostru jsem použil UK stránku na toto téma.
Jejich stránka pokračuje příklady - jaké radary reportovat a potvrzovat v editoru a jaké ne, ale vzhled radarů v UK a CZ je dost rozlišný, takže jejich fotky použít nemůžu a vlastní nemám...

Navíc do wiki lze dávat jen fotky nechráněné autorskými právy, takže je nejde jen tak postahovat z webu...

Prosím o kontrolu, připomínky, návrhy a tak podobně... Jakákoli kritika vítána.

Díky
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Samozřejmě editujete dle libosti...

Co se týče editování, osobně se raději přepínám do zdroje, nějak tyhle wysiwyg editory nemám z principu rád, ale je fakt, tenhle co tam nasadili vypadá vcelku dobře...

Odesláno z mého ST27i pomocí Tapatalk
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
grepa wrote:Prosím tě, ještě doplň do odstavce "Kamera monitorující průjezd "na červenou"." že se nejedná o zpomalovací semafory, dnes hojně instalované na začátku obce nebo před přechody pro chodce. To je velmi častá záměna v editoru. Zpomalovací semafory vlastně do Waze podle Wiki nepatří.
Díky za tip, doplněno...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Jestli můžeš na mail vargosz.cz(zavináč)gmail.com díky :-)

Odesláno z mého ST27i pomocí Tapatalk
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Příklady radarů a kamer doplněny - https://wiki.waze.com/wiki/Radary_a_kam ... AF_a_kamer
Díky
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord