Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by rlpl
Rzeczywiście, jest problem na Strzegomskiej, ale moim zdaniem to nie on powoduje problemy przy zjeździe z A8, bo nawigacja pada o wiele wcześniej. Urywa się w połowie rampy zjazdowej, co jest zupełnie bez sensu, bo tam nawet nie ma węzła. Podejrzewam, że są to bugi w oprogramowaniu serwerowym, bo znam kilka takich dziwnych miejsc, gdzie mapa jest poprawna, a nawigacja nie działa. Zgłaszałem to już supportowi, a dodatkowo jeszcze dorzuciłem informację o problemach we Wrocławiu. Nic konkretnego nie możemy w tej sprawie zrobić, chociaż doraźnie pomaga zrobienie paru operacji edycyjnych typu drobna zmiana geometrii, które nie wnoszą nic nowego do mapy, ale wymuszają przebudowanie okolicy. Dzisiaj support ogłosił, że mają problemy z mapami i je rozwiązują, mam nadzieję, że to o takie problemy właśnie chodzi.

Nie pomogę Ci, ale dla zaspokojenia ciekawości i diagnostyki problemu mam parę pytań:
  • jak widzę, większość dróg była edytowana 11 lipca lub później, czy wcześniej drogi w tym miejscu były i czy były edytowane albo rejestrowane w połowie maja tego roku?
  • czy widziałeś przed 11 lipca w tym miejscu taki efekt, że po kliknięciu segmentu podświetlał się inny kształt, niż widoczny przed kliknięciem, czyli drogi były widoczne w kształcie nieaktualnym, albo w ogóle niewidoczne?
  • czy przed 11 lipca były w tym miejscu problemy z nawigacją?
noobek wrote:Co ciekawe w drugą stronę połączenie jest (kolor pomarańczowy) mimo przeciwnego ruchu :)
To się zdarza, że węzły puszczają pod prąd, ale nie jest to duży problem, bo wprawdzie węzeł puszcza, ale segment jednokierunkowy nie. Natomiast to, że węzeł nie przepuszcza w dobrym kierunku to już jest problem po naszej stronie.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
Waze ma problemy sam ze sobą, moim zdaniem. Nie z serwerami, bo serwery wynajmują od Amazona, chyba że sobie wykupili za małą moc, ale to byłaby zmiana stopniowa, a nie nagle z 3 na 10 dni. Jeśli prawdziwa jest moja hipoteza, to doszli do wniosku, że nie ma sensu publikowanie map przetworzonych przez system z błędami, bo te mapy i tak nie będą działać, tak jak ten zjazd z A8. (Jeśli jest nieprawdziwa, to siedzą nad czymś innym.) Ale dlaczego nie przetestują porządnie nowej wersji systemu przed wdrożeniem na jakiejś instalacji testowej, albo jak już się zorientują, że są błędy to czemu nie zainstalują poprzedniej wersji, która działała, tego nie mogę pojąć.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
Ale czy te poprzednie drogi, zanim zacząłeś je poprawiać, były edytowane w połowie maja? Bo zauważyłem takie właśnie dziwne problemy w wielu miejscach, a wszystkie były edytowane w połowie maja.
jedyne co pozostaje to czekać na aktualizację mapy i mieć nadzieję że będzie dobrze.
Też mam nadzieję, że nad tym właśnie pracują i że z tego wynika obecne opóźnienie.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rysal
BSX838 wrote:Ja ostatnio 3 razy byłem we Wrocławiu 8 z Warszawy i dorysowałem trochę śladów ale nadal nie cała droga z Warszawy jest widoczna - a o żadnym nawigowaniu to wcale nie ma mowy nie potrafi wyznaczyć trasy w W-wa do Wr.
Wydaje mi się, że samo dorysowanie śladu nie wystarczy. Teraz powinieneś "obrobić" tę trasę na kompie. Często trzeba coś skorygować, itp...........
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by rysal
Czasami tak, zdarza się. I zauważyłem, że Googze ma aktualniejsze zdjęcia terenu niż Google Maps.
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by rysal
Te przesunięcia są denerwujące podczas edycji map, ale tak naprawdę to czy zauważacie je podczas jazdy ? Bo ja jakoś nie.
To co mnie wkurza, to skrzyżowania które sam robiłem i były ok, a po kilku dniach robią się jakieś wygibasy. Nie wiem też dlaczego droga, która była jednokierunkowa nagle staje się dwukierunkową. Podejrzewałem nawet, że ktoś robi "krecią robotę", ale nie ma śladu obcej interwencji. Na szczęście nie ma to wielkiego wpływu na nawigację.
Poza tym zobaczcie sobie na mapę np. Paryża . Tam te ulice są proste i idealnie przylegające do zdjęcia. Nie wiem czy to kwestia satelity, czy może coś innego.............
rysal
Area Manager
Area Manager
Posts: 349
Has thanked: 14 times
Been thanked: 39 times
Send a message
[imghttps://s.waze.tools/c3.png][/img]

Post by rysiek0007
Witam.
https://world.waze.com/editor/?zoom=2&l ... TTTTTTTTFT

Pytanie odnośnie DW320:
przeglądając dostępne mapy, można odnieść wrażenie że droga, w sensie drogi wojewódzkiej, naprawdę istnieje, nie mniej jednak nie ma jej w oficjalnym spisie DW dla dolnego śląska
http://dsdik.wroc.pl/infrastruktura/wyk ... lasku.html
kwestia tego czy trzymamy się innych map, czy też bierzemy pod uwagę oficjalną listę i skoro dana DW na liście nie występuje to jej nie oznaczamy jako DW (minor highway)?

Podobnie w kwestii DW359
https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... TTTTTTTTFT
rysiek0007
Posts: 3
Send a message

Post by rysiek0007
wampcia wrote:Ten temat był już poruszany niejednokrotnie
temat może i był poruszany, ale skoro powraca to znaczy że coś jest nie tak
Apeluję, więc do zdrowego rozsądku a niekoniecznie, oficjalnych spisów
jak inaczej stwierdzić czy droga jest utrzymywana według standardu DW, DK, czy jeszcze innego, jeśli nie przez oficjalny spis dróg? Stojąc na poboczu i bacznie obserwując ?
po za tym, z tego co widzę, obecnie zdrowy rozsądek polega na kopiwaniu już istniejących map, bez zwracania uwagi jaka jest rzeczywistość, o ile poza terenami miejskimi się to jakoś sprawdz to w obrębie większych miast już nie.
Często brak oznaczenia minor, major w ogóle wyłącza taką drogę z routingu nawigacji.
to może należałoby sie ograniczyć tylko to freeways i highways, wtedy z routingu nic nie ucieknie -sorki za lekką złośliwość
rysiek0007
Posts: 3
Send a message

Post by rysiek0007
dzięki za pomoc
z tego co rozumiem, spokojnie mogę uznać DW320 i inne jej podobne za nie istniejące, w kontekście oficjalnych danych które udało mi się odszukać i co za tym idzie zmienić status drogi na adekwatnie niższy ...

@wampcia
sorki jeśli poczułaś się urażona
rysiek0007
Posts: 3
Send a message

Post by Seklod
Witam,

Niedawno zacząłem używać Waze.
Dużo jeżdżę na trasie Oborniki Ślaskie - Wrocław i udało mi się znaleźć trochę błędów oraz dodać kilka tras/ulic.
1. Do: [wignaczewski], przepraszam, za zamieszanie w okolicy Szewc. Była tam błąd na skrzyżowaniu (brak przejazdu z Obornik do Wroc.), niestety poprawiając (uczyłem się :)) dodałem drogę do usunięcia.
2. Mam problem ze skrzyżowaniem ulic księgarska (dodana przez mnie) i Sułowska, nie mogę ustawić wszystkich skrętów - dostaję komunikat "no permission" :(
3. Mogłem namieszać z rondem w Obornikach Śląskich (źle je przesunąłem), tak więc proszę o zerknięcie + ewentualne info co mam poprawić.

Planuję niedługo rozbudować mapę Obornik Śląskich i okolic.
Czy możecie także poradzić jak dodawać drogę od zera na cartouche ? Mogę rozpocząć rysowanie drogi ale nie wiem jak zakończyć (przestać rysować).

Pozdrawiam.
Seweryn Przeździęk
Seklod
Posts: 3
Send a message