Post Reply

Drobne błędy do poprawienia przez AMów

Post by oscarek
Witam,

Nie raz edytując mapę docieram do obszarów, gdzie nie mam uprawnień i nie mogę poprawić tam błędów. Pomyślałem, że może warto tutaj zamieszczać takie informacje dla innych AMów.

Problem zauważony przed chwilą... Droga 744 na południe od Radomia, aż po Starachowice. Kilka niepołączonych ze sobą segmentów, ogólnie brak ciągłości na tym odcinku.
oscarek
Posts: 18

POSTER_ID:1617532

1

Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png
Poland - Warsaw & Radom
Area Manager: Radom

Post by baranica
A nie lepiej i łatwiej wrzucić Request z takim opisem? Staram się zaglądać codziennie i rozwiązywać na moich terenach
baranica
Area Manager
Area Manager
Posts: 132
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by baranica
Tak, wystarczy że dasz na live map - będzie w tym samym miejscu co edytowana mapa.
Wtedy klikasz na drodze i dajesz report problem - opisujesz co jest źle i AM pojawia się to na liście błędów do poprawy - imo najwygodniejsze, przynajmniej dla mnie.

BTW, tak offtopic, czy tylko ja mam problem z tym forum?
Jak chcę odpowiedzieć na jakiś post to wyrzuca mnie do logowania a potem muszę przeklikać się przez całe forum od początku szukająć gdzie chce odopwiedzieć, mega wkurzające...
baranica
Area Manager
Area Manager
Posts: 132
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by mousepl
Ja czasem zaglądam do Wiki na listę dróg i poprawiam to, gdzie jest najdłuższa notatka - jeśli się da naprawić ofc. Najłatwiej jest zgłosić błąd mapy z odpowiednim opisem.
Co do logowania na forum to mam taki patent: Post Reply -> loguję się -> Backspace -> backspace -> F5. Nie działa na Chrome :/
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by oscarek
baranica wrote:A nie lepiej i łatwiej wrzucić Request z takim opisem? Staram się zaglądać codziennie i rozwiązywać na moich terenach
Czy mowisz o raportowaniu bledow z poziomu LiveMap? Da sie to zrobic z poziomu Update Map? Sorry, ale buszujac po mapie w trybie edycji, jesli chce cos zglosic to mam sie przestawiac na Live, szukac tego fragmentu i zostawiac raport o bledzie? Nie do konca wiem co i jak z tymi Requestami :)
oscarek
Posts: 18
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png
Poland - Warsaw & Radom
Area Manager: Radom

Post by rlpl
Ja takie informacje wpisuję do wiki (zob. też dyskusja na forum), ale mam wrażenie, że się ten sposób nie przyjął. Każdy sposób kontaktu jest dobry, o ile skuteczny. Update request zdecydowanie tak, o ile ktoś go odbierze. Niestety, wiele jest obszarów niby z area managerami, ale faktycznie nieaktywnymi. Całkiem dużo jest takich przypadków, że widzisz błąd na mapie i nie możesz z tym nic zrobić, ani nie masz komu zgłosić.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
baranica wrote:Jak chcę odpowiedzieć na jakiś post to wyrzuca mnie do logowania a potem muszę przeklikać się przez całe forum od początku szukająć gdzie chce odopwiedzieć, mega wkurzające...
Ja też tak mam i chyba wszyscy. Kiedyś było poprawniej, niestety cały czas coś zmieniają i jak naprawią jedną rzecz, to przy okazji ze 3 zepsują.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.