Post Reply

Doporučené skripty

Post by komichal
Ahoj,
spousta z nás využívá různé skripty (Toolbox atp.), které rozšiřují možnosti editoru. Existuje nějaké ucelené info popisující všechny (nebo alespoň co nejvíc) existující, odkud je stáhnout a tak? Případně i nějaké doporučení, které skripty jsou pro editaci nejpřínosnější?
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times

POSTER_ID:872432

1

Send a message

Post by KomancheCZ
co je vopice?
ja v chrome mam vetsinu skriptu z chrome store, v tampermonkey (aha, vopice? :D) pouzivam jen dva, ktery ve store nejsou...
KomancheCZ
Posts: 35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by KomancheCZ
mimochodem ja tam tu sekci TESLA nemam... v 3.9.202
KomancheCZ
Posts: 35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by KomancheCZ
aha :mrgreen: diky
KomancheCZ
Posts: 35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by komichal
Přátelé, mám myšlenku.
Do editoru už existují doslova a do písmene tři tuny skriptů. Některé jsou v podstatě nutnost, jiné jsou ne až tak nutné zlepšováky a pak jich je řada dosti specifických, které využije jen úzká skupinka lidí. Tak jako tak jich je hafo a já jsem se v nich ztratil.

Šlo by vytvořit nějakou ultimate-webpage nebo ultimate-script, kde by skripty byly přehledně rozčleněny do kategorií a doplněny zaškrtávacím políčkem "toto chci nainstalovat", kdy by si uživatel navybíral, co potřebuje a prostým stiskem tlačítka by se mu skripty přenesly do prohlížeče? Já mám pocit, že teď je to rozstrkané po celém univerzu a přehlednosti to nepřidá.

Pokud už něco takového existuje, trkněte.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
d2-mac wrote:Já bych uvítal jinou podobnou věc. Mít možnost zařadit skripty do skupin.
Ano, to by v podstatě řešilo i ten můj návrh :-), protože předpokládám, že by ta skupina byla někde popsaná (resp. byl by seznam skriptů per skupina) a když už bude popsaná, tak od toho je jen krůček k tomu, aby tam byly dva odkazy: První by vedl k místu, kde je možné k danému skriptu diskutovat, vznášet dotazy, přání atp. Druhý link by vedl i samotné instalaci nejnovější verze - užitečné pro ty, co skript už znají ale jen potřebují nainstalovat poslední verzi. Pokud by tam snad bylo i číslo verze a datum vypuštění této verze, pak bych to považoval už úplně za zázrak.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
pvo11 wrote: Co se týká diskuse ke skriptům, tak v češtině je na to toto obecné vlákno + některé "české" skripty mají svoje samostatné vlákno, např:
[Script] Freedit L1+
Skript WME Road Selector
Skript WME LiveMap closures

V angličtině má obvykle každý skript, který má mezinárodní použití svoje vlákno tady:
Addons, Extensions, and Scripts

Pak je samozřejmě seznam skriptů na Wiki popsaný hned v úvodu tohoto tématu, takže ten asi každý zná:
Community Plugins, Extensions and Tools

No a poslední možnost je vyhledat si skripty na Greasy Fork, například text WME je vhodný začátek hledání.
Pokud je tato situace považována za dostatečně přehlednou pak si nečiním nároků zvláštních.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Já bych se do toho byl i pustil, jenomže ve skriptech mi ujel vlak a tiše jsem doufal, že takový přehled by mi pomohl aspoň povlávat za koncovými světly... :)
Tím, že řadu skriptů vůbec nepoužívám, bych mohl napáchat víc škody než užitku, pokud bych se je pokoušel nějak třídit a (ne)doporučovat. A nebo bych na tom strávil pár hodin práce a pak by to někdo práskanější stejně během hodinky přeházel...
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
d2-mac wrote:Pro osvěžení ducha přidám jeden nový šikovný skript :)

název a adresa: WME Panel Swap
fórum: ENG
kategorie: usnadnění editace
použitelnost: specifická, občasná
určení: pro (mírně) pokročilé
bezpečnost: i když se budu snažit, skriptem nic nepokazím
popis: Po označení nějakého segmentu (silnice) nebo landmarku (místa) v editoru se levý panel změní na možnost zadávání údajů a nejsou dostupné ostatní záložky levého panelu, například Já, Trasy, Oblasti, Nastavení a především od dalších skriptů. WME Panel Swap přidá do pravého horního okraje levého panelu malé tlačítko které umožňuje přepínat mezi panelem pro zadání údajů a panelem se záložkami ostatních skriptů. Není tedy nutno kvůli změně nastavení nějakého skriptu, například WME Color Highlights, rušit označení segmentů nebo landmarků.
Tohleto rozdělení a popisek jsi odněkud zkopíroval :) nebo jsi to rovnou vytvořil? Protože něco takového by se právě náramně šiklo alespoň pro ty nejpoužívanější skripty.... *thumbs up*
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by komichal
Určitě na wiki. Základem je, ať to může kdokoliv upravit či doplnit v případě změny.
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message