Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Skrzyżowanie, zawracanie tylko z jednej strony - sposób

Post by Vooytek
Wiadomo, że takie rozwiązanie byłoby bardzo przyjemne dla kierowcy i sam w kilku miejscach próbowałem tak robić, ale wychodziło mi strasznie skomplikowanie i zgodnie z zasadą, by wszystko było jak najprostsze, cofałem zmiany ;)

Także nie wiem jaką podejmujemy decyzję, bo podobno każdy taki manewr czy ilość węzłów mają znaczenie w wyznaczaniu trasy.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times

POSTER_ID:14499883

1

Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Może czegoś nie mogę pojąć i powinienem odpuścić tą dyskusję, ale:

- dla skrętu w lewo powie prosto bo wyjazd jest naprzeciwko wjazdu? Możesz mi to rozrysować? Jeśli wyjazd jest naprzeciw wjazdu, to jedziesz prosto...
- na takim rondzie jak Hetmańska/Dolna Wilda nie ma problemu z lewo/prawo/prosto, bo tam są numery zjazdów, gdyż węzłów jest 8.

Dlatego nie mogę pojąć co jest nie tak.
Oprócz tego, że oczywiście powinno kierować wcześniej w prawo, bo pierwszy zjazd sam się wtedy wyklucza. Jednak ten wariant odpada przez ograniczenia Waze.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Co masz na myśli, odnośnie niezależnego określania?

To rondo jest w takim stanie chyba kilka miesięcy i nikt się jeszcze nie skarżył, a po jego utworzeniu i zaktualizowaniu mapy, było sprawdzane nie tylko przeze mnie ;)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Mówisz, że z tym rondem jest coś nie tak?
Pierwotnie chyba właśnie tak je przerobiłem, później kilka osób przy nim majstrowało, aż w końcu na forum ustaliliśmy że tak będzie najlepiej. Całkiem niedawno tamtędy jechałem i "wybierz trzeci zjazd" było poprawne (z Dolnej Wildy od strony Lubonia w Hetmańską).

Chyba był rozważany wariant z dodaniem pasów do skrętu przed rondem. Na przykład widoczny kawałek ulicy w prawym dolnym rogu screena, ale to zepsuło zupełnie numerację zjazdów. Nie da się raczej nic z tym zdziałać.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Tak w zasadzie, to "wąsy" są jeszcze przed rondem ;)

Nie ma za co przepraszać. Razem próbowaliśmy dojść do jak najlepszego rozwiązania, jednak te proste są czasami najlepsze :)
Sam sprawiłem, że źle prowadziło na tym rondzie na Hetmańskiej, a teraz będzie w porządku. Więc zawsze są jakieś plusy i nie ma co się załamywać, tylko działać dalej i robić jak najwięcej!
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Ciężka sprawa z tymi rondami niestety...

Faktycznie czasami przydałby się komunikat o konkretnym kierunku (lewo, prawo, prosto) zamiast numeru zjazdu lub razem z nim. No ale to sprawa, którą będą rozpatrywać rok a potem zapomną jak o wielu innych rzeczach, których im się nie chce. Bo po prostu jest Nas za mało :/

Ja tylko mówię jak kilka osób ustaliło odnośnie tych znaków. Znak ronda = rondo. No i tego starałem się trzymać gdzie się dało. Niech te osoby się wypowiedzą co mamy zrobić w wymienionych wyżej sytuacjach, bo ja nie chcę zmieniać na skrzyżowanie, a potem znów na rondo i tak w kółko ;)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Wszystko fajnie... Ale jak na znakach jest rondo, to w Waze ma być rondo i koniec. Przynajmniej tak było mówione od jakiegoś czasu i nie wiem czy pomysł usunięcia rond przejdzie.

Rondo na Dolnej Wildzie właśnie było kiedyś skrzyżowaniem, ale w innych nawi oraz na znaku jest zdecydowanie rondo, dlatego je tam zrobiłem. Fakt, że jest problematyczne, ale nie wiem czy powinniśmy usuwać.

Muszę przyznać, że świetnie rozwiązałeś Drogę Dębińską i Królowej Jadwigi ;)
Zrobiłem X jakiś czas temu, gdy się okazało że można zawracać z różnych kierunków. Ale w ten sposób na pewno też jest poblokowane, a mniej skomplikowane.

A co do Kazimierza Wielkiego, to komunikaty były dobre, ale faktycznie można było dodać ten skręt z Garbar tak jak zrobiłeś, choć nie pamiętam czego tam jeszcze nie było ;)

No takie detale porobiłeś jak ja u siebie ^^ Im dalej, tym mniej mi się chciało to dodawać, bo uzupełniałem tylko drogi, a punkty orientacyjne niekoniecznie, więc mapa nie była pełna. Teraz może też kilka rzeczy dodam jak zauważę, a jeszcze nie zdążyłeś mnie uprzedzić ;)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Z tego co mi się wydaje, to w plikach jest 500m, ale to w ogóle nie jest przez Waze używane.

Rób te skrzyżowania jak uważasz. Ja nie będę się wtrącał i psuł ;)
Widać że ogarniasz to wszystko, konsultujesz z nami te najważniejsze sprawy i to cieszy, ale nie przesadzaj, wiele rzeczy można zrobić po swojemu i będzie bardzo dobrze, a inni doradzą tak jak chcą. Więc pewne miejsca na mapie będą charakterystyczne dla jednego edytora, inne dla kolejnego, który robił według swoich upodobań ;)
Ważne żeby wszystko było dobrze.

Tereny zielone i stawy, które dodałeś na Dębinie to świetna sprawa, jakoś nie zajmowałem się terenem, a teraz mapa będzie znacznie ładniejsza i pełniejsza :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)