Post by Vooytek
No cóż... Nie zawsze wszystko działa.

W sumie Waze powinno podczas jazdy zaproponować lepszą. Widziałem że za granicą to działa, bo chwalą się na FanPage. Natomiast ja nigdy tego nie miałem, a korki były zaznaczane. Może za krótkie? Nie wiem jak to jest :/
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
NaviExperta używałem przez 3 lata, bo wygrałem abonament 3 razy :D
To jeszcze w Javie, a potem chyba trochę na Androidzie, na starym fonie.

Nie mam zamiaru im płacić, skoro Waze jest o wiele lepszą zabawą i doprowadziło mnie na razie wszędzie gdzie potrzebowałem.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Z tymi numerami domów to już akurat argument wymyślony na siłę ;)

Przecież poprowadzi Cię wg numeracji Google, a tam się natknąłem tylko na małe braki w wioskach. I to wioskach na Mazurach, gdzie chyba nikt nie zagląda. Zresztą, jak gdzieś jadę, to najpierw przeglądam trasę na kompie w Mapach, potem w Waze patrzę co wyznaczy. Dowiaduję się gdzie konkretnie jest ten punkt i sobie go dodaję w Waze o wiele prędzej, więc zawsze prowadzi dokładnie do celu. Przecież ta metoda jest prosta.

Jak wiem że mam dojechać tutaj, to Google mi za cholerę niestety nie pomoże. Pomijam już fakt Słonecznej zamiast Osiedla Słonecznego, ale numeracji to nie znalazłem w ŻADNEJ nawigacji. A w Waze pod numer 73 dojedziemy. Akurat tam mieszkaliśmy na wakacjach, więc ten dom sobie narysowałem ;)
Nie będę robił całej numeracji, bo szkoda teraz roboty.
http://i.imgur.com/OXymvVMl.jpg
http://i.imgur.com/AR8H8fgl.jpg

Ostatnio edytor nie chce zapamiętać, że chcę po polsku :c

Mały problem jest taki, że:
- Live Map nie szuka "Osiedle Słoneczne" tylko "Słoneczna" jak w Google -.-
- w aplikacji tego domu niestety nie widać, bo za mały
- wyszukując "Kruklanki, osiedle słoneczne 73" pokazuje tylko wynik Osiedle Słoneczne i prowadzi mniej więcej w to miejsce, ale nie umie znaleźć tego adresu.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Niestety, nie ma takiej opcji.

Dawniej były numery dodawane segmentami. Czyli na przykład od skrzyżowania do skrzyżowania są numery 1-25. I bodajże uśredniało, że gdzieś tutaj jest ten numer. Tak samo chyba kiedyś w Zumi szukało. Nie wiem dokładnie, bo to było ponad rok temu, zanim tutaj zawitałem. Starsi Ci odpowiedzą ;)

Natomiast od wielu miesięcy można nanosić numery domów w dokładnym miejscu. Czyli numerek idealnie na budynku, punkt zatrzymania na segmencie w odpowiednim miejscu. Numerów jest wciąż mało i nawet pokrycia dróg całego nie mamy, więc to nie działa. Wcześniej były też problemy z adresami typu 29B. Nie dało się wpisywać żadnych znaków oprócz numerów, co było sporym niedociągnięciem, bo w wielu państwach są takie adresy. No i w końcu taką możliwość dodano, ale nic nie słyszałem o włączeniu tych adresów.

Szczerze powiem, że powinno być włączone w takim stanie jak teraz. Szuka po numerach zarówno z Google jak i Waze. Można sobie wybrać wynik i tyle. A nie tylko wybór ulic, tak jak jest teraz.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
No to chyba jeszcze gorzej...
Przecież nie będę szukał 22 Lipca, jak właściciel ma wpisane Słoneczna. Zresztą, ten facet też geniuszem nie jest, skoro nie wie gdzie domek wynajmuje :D
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Adresy Google są błędne.

Ja mam ma myśli fakt, że oferta znaleziona w necie ma właśnie wpisane Słoneczna. A nie Osiedle Słoneczne, choć nawet na domu było "os. Słoneczne 73" :D

No ale to był pan rolnik, także może się nie znał i strony internetowej jako takiej też nie ma.

Fakt jest taki, że żadna nawi nas do celu nie zawiezie, chyba że w nowej AM tam ogarnęli.

A takich miejsc jest więcej i w wielu Waze ma przewagę nad każdą nawigacją, bo w innej nie ma albo jest źle. Wiele rzeczy jest zrobione raz i przez kilka lat nie ruszane. A jak było zrobione na szybko, to tym bardziej.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
A przyjrzałeś się mojemu drugiemu screenowi? ;)
Właśnie tą metodę zastosowałem, a mimo wszystko nie działa.

Najlepsze jest to, że AM dodało jednak te adresy, ale też źle prowadzi. Dowiezie nas na 22 Lipca, bo tej równoległej osiedlowej, gdzie trzeba zajechać, nie ma na mapie... Nie wiem czemu AM jest płatna, jak tam wciąż są takie braki. I nie mam na myśli tylko tego, zapewniam :)
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Mój blok też w miarę znajduje, choć wynik to "31" i nic to nikomu nie powie, a poza tym jest dość nisko. Nazwa bloku musiałaby zawierać całość, czyli "Sikorskiego 31", ale to już prowadzi do bałaganu na mapie :/
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Tak jak pisałem wcześniej - szukanie adresów Waze NIE DZIAŁA.
Możesz sobie dodawać ile chcesz, ale to strata Twojego czasu. Lepiej dodaj drogi, których brakuje ;)

Google zazwyczaj trafia w dobre miejsce, choć nie zawsze. Mi bez różnicy, bo za każdym razem sprawdzam cel dokładnie, przytrzymuję palcem na mapie i tam prowadzę. Nieważne czy ma numer czy nie.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)

Post by Vooytek
Wydaje mi się że jedno zgłoszenie nic nie da.

Na szczęście mi Waze zawsze ładnie zmienia trasę. AM ciągle każe zawracać -.-

Raz, w ferie chyba, okazało się że DK5 ma czerwoną strzałeczkę w jednym miejscu. Szybko wymyślilo objazd, ale domyšl się czemu ;)

Oczywiście jakl edytor, szybko odnalazłem ten segment, sprawdzając w którym miejscu jeszcze można jechać 5 wg Waze. Zwykły użytkownik zapewne wyłączy i da 1 gwiazdkę w Play za dziwne trasy.
Vooytek
Map Editor - level 3
Map Editor - level 3
Posts: 1673
Has thanked: 179 times
Been thanked: 169 times
Send a message


PROBLEM, PROPOZYCJA, MÓJ BŁĄD? PISZ ŚMIAŁO NA PW! Obiecuję się poprawić :)