V tento okamih je to super, vsetko je nacitane, cesty, GPS, atd. len taka drobnost, ze sa neda editovat, cesta sa vobec neoznaci, chova sa ako podklad, ....oolcoo wrote:niekedy editujem "naslepo". nemam nacitany road layer ale vektory nejako uchopujem a pripajam/posuvam/vytvaram myslel som, ze je u mna problem, ale vidim ze zurime vsetci
Vyzkoušel jsem trik s Bridge a funguje. Jenom je potom nutné opravit "level" silnice, protože se posune o jeden stupeň nahoru.
niekedy editujem "naslepo". nemam nacitany road layer ale vektory nejako uchopujem a pripajam/posuvam/vytvaram myslel som, ze je u mna problem, ale vidim ze zurime vsetci
Předem se omlouvám za svůj dotaz a místo, kde jej prezentuji.
Při jízdě a spuštěném navigování vidím na vyznačené trase před sebou nějakou informaci ( hlídka, zácpa, nehoda ...) ale nejsem upozorněn hlasově, tzn, že musím mít neustále jedno oko na displeji a není to to pravé ořechové pro bezpečnou jízdu.
V nastavení jsem takovou volbu nenašel.
Ještě jednou se omlouvám za svůj dotaz a děkuji za pomoc
Při jízdě a spuštěném navigování vidím na vyznačené trase před sebou nějakou informaci ( hlídka, zácpa, nehoda ...) ale nejsem upozorněn hlasově, tzn, že musím mít neustále jedno oko na displeji a není to to pravé ořechové pro bezpečnou jízdu.
V nastavení jsem takovou volbu nenašel.
Ještě jednou se omlouvám za svůj dotaz a děkuji za pomoc
Ano Guri211 to popsal naprosto přesně, Zvuk samozřejmě nemám stahlý.
Mám ještě další postřeh. Můj syn, který rovněž využívá toto navi má iPhone a nemá žádný problém. Zkusili jsme oba zapnout své přístroje, když jsme se potkali ( pěšky ) v Ostravě. Na jeho iPhonu viděl můj symbol autíčka. Já jsem jej na svém Samsung Galaxy neviděl. Zkusili jsme Chat a ten se projevil na obou přístrojích.
Takže tak
Mám ještě další postřeh. Můj syn, který rovněž využívá toto navi má iPhone a nemá žádný problém. Zkusili jsme oba zapnout své přístroje, když jsme se potkali ( pěšky ) v Ostravě. Na jeho iPhonu viděl můj symbol autíčka. Já jsem jej na svém Samsung Galaxy neviděl. Zkusili jsme Chat a ten se projevil na obou přístrojích.
Takže tak
Neviem nájsť vlákno, kde sa riešilo čosi podobné, ale ako je to s viacnásobným kreslením tej istej trasy?
Pozrite sem: https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... s=78062660#
V apríli tam niekto vyvalcoval cestu a teraz v júli (?) sa podarilo inému užívateľovi urobiť na tom istom mieste duplicitnú trasu:
http://img267.imageshack.us/img267/7906/celok.jpg
Tu vidno napojenie starej trasy:
http://img560.imageshack.us/img560/8996/startrasa.jpg
Tu je nová trasa, odbočenia sú zatiaľ blokované. Niekto s tým už asi robil, body sú pospájané, ale odbočenia nie sú povolené.
http://img194.imageshack.us/img194/4506/novtrasa.jpg
Aké je tu pravidlo? Vymazať novú a prípadne opraviť starú trasu? Ale ako je možné, že v apríli vytvorená trasa ešte nie je v mape a niekto sa domnieva, že tam treba vyvalcovať novú?
Pozrite sem: https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... s=78062660#
V apríli tam niekto vyvalcoval cestu a teraz v júli (?) sa podarilo inému užívateľovi urobiť na tom istom mieste duplicitnú trasu:
http://img267.imageshack.us/img267/7906/celok.jpg
Tu vidno napojenie starej trasy:
http://img560.imageshack.us/img560/8996/startrasa.jpg
Tu je nová trasa, odbočenia sú zatiaľ blokované. Niekto s tým už asi robil, body sú pospájané, ale odbočenia nie sú povolené.
http://img194.imageshack.us/img194/4506/novtrasa.jpg
Aké je tu pravidlo? Vymazať novú a prípadne opraviť starú trasu? Ale ako je možné, že v apríli vytvorená trasa ešte nie je v mape a niekto sa domnieva, že tam treba vyvalcovať novú?
Ouky douky.
Už len tá otázka - WAZE dovolí valcovať novú trasu tam, kde už cesta existuje, alebo je to len nejaký bug?
Už len tá otázka - WAZE dovolí valcovať novú trasu tam, kde už cesta existuje, alebo je to len nejaký bug?
Priznám sa bez mučenia - fakt som si myslel, že treba buď vyvalcovať alebo nakresliť cesty (v editori sú červenou) a až keď tú trasu prejde iný wazer, tak sa zmení na štandardnú ulicu vykreslenú v mape bielou farbou. Potom som si náhodou všimol, že v editore je možnosť označiť mesto (obec) a meno ulice a vtedy to skočilo nabielo hneď. Hm, kde som toto prehliadol vo wiki? Existuje nejaký blbovzdorný návod, kde je to napísané vo forme nejakých jasných bodoch, krok za krokom?
A ešte čosi, existuje nejaká možnosť - zoznam, kde by som si pozrel všetky svoje predchádzajúce edity, aby som si skontroloval, kde zostali červené čiary?
A ešte čosi, existuje nejaká možnosť - zoznam, kde by som si pozrel všetky svoje predchádzajúce edity, aby som si skontroloval, kde zostali červené čiary?
Existuje nejaká možnosť ako by AM videl, čo v jeho oblasti robia editori? Kto je aktívny, kto pribudol, čo editoval?
V ideálnom prípade by mal mať AM menšiu partiu nadšencov, vedel ich usmerňovať, ale zatiaľ som neobjavil spôsob ako by som aktivity v mojej oblasti videl ako na dlani.
V ideálnom prípade by mal mať AM menšiu partiu nadšencov, vedel ich usmerňovať, ale zatiaľ som neobjavil spôsob ako by som aktivity v mojej oblasti videl ako na dlani.
Ako sa dá poslať editorovi PM, prípadne e-mail? Mám jeho meno podľa nicku s kt. edituje, ale márne hľadám spôsob, ako ho kontaktovať.
Re: Základní informace pro nováčky