Post by Kubcio
Uszanowanie!
Przyłączam się do was bo lubię mapy i zabawy z nawigacją. Używałem Here Drive (i bardzo lubię tę nawigację), a teraz daję szansę Łajzie. Najbardziej interesuje mnie czy ta nawigacja rzeczywiście omija korki. Jak na razie przegrywa, bo nie ostrzegła mnie przed zamknięciem drogi na 9 godzin ("orkan Ksawery"), ale może w Trójmieście gdzie jeżdżę będzie lepiej. Nawigacji używam od miesiąca na nokiowskiej Lumii (Windows Phone).

Plusy Waze:
- miły wygląd aplikacji (zwłaszcza tryb nocny)
- mniej klikania niż u konkurencji (!),
- genialny edytor map,
- super, że w edytorze map można zobaczyć strefy gdzie jeździłem, gdyby tę mapę dało się jeszcze pomniejszyć to było by świetnie,
- aktualne drogi, zwłaszcza te główne (np. tydzień temu pięknie przejechałem nowy kujawski odcinek A1),
- przyjemnie zobaczyć ikonkę wazera w mieście (choć to bardzo rzadki widok),
- nieźle podaje czas przybycia (ETA),

Minusy:
- jeszcze nas mało
- niektóre opcje jak dla mnie zbyteczne (np. 1. walcowanie oznacza dla mnie konieczność zatrzymania się, wejścia w opcje, uruchomienia walca, ponownego włączenia się do ruchu - dlatego wolę to robić edytując mapę w domu, 2. ostrzeżenia przed fotoradarami mnie raczej nie interesują, niech się piraci martwią, ja nie mam czasu prowadząc samochód tyle klikać, 3. cen paliw nie ma jak wprowadzać bo wszędzie musiałbym się zatrzymywać, nie sposób klikać tyle w czasie jazdy, ceny paliw podaję w serwisie autocentrum.pl - nie rozdwoję się).
- brakuje mi danych o ograniczeniu prędkości na danym odcinku (Here Drivie to ma i jest to świetne)
- aplikacja działa ciągle online (choć mam duży pakiet)

Pozdrawiam
Kubcio
Posts: 58
Has thanked: 64 times
Been thanked: 5 times
Send a message
Użytkownik LG Fino. Dawniej Lumii 520 na której Waze ledwo zipał. Jeżdżę po Gdańsku-Oliwie plus okazjonalnie Kujawy, Wielkopolska. A tu moja strona zawodowa

Post by Kubcio
syvoklej wrote:Witam Sylwek. Mam problem z zainstalowaniem głosów polskich
Tel Lumia 640xl lte. Pokazuje wyszukiwanie nowych głosów ale pomimo pobierania z pliku polskiej.sram 0 %
Witamy w gronie Wazerów. Też korzystałem z Waze na Windows Phone. Na tym systemie dostępne sa jedynie podstawowe funkcje. Niestety Waze na Windows Phone (i Windows 10) jest bardzo zacofany. Aplikacji nie aktualizowano ze 2 lata. Z głosami też jest problem. Odsyłam do odpowiednich wątków:
viewtopic.php?f=73&t=86350&start=70
viewtopic.php?f=3&t=70388&start=560
Kubcio
Posts: 58
Has thanked: 64 times
Been thanked: 5 times
Send a message
Użytkownik LG Fino. Dawniej Lumii 520 na której Waze ledwo zipał. Jeżdżę po Gdańsku-Oliwie plus okazjonalnie Kujawy, Wielkopolska. A tu moja strona zawodowa

Post by kux1987
Hej wszystkim pozdrawiam z Gliwic
kux1987
Posts: 4
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Kuznowicz
Hi!
Od pół roku, dopiero w 10 procentach, brnę w edycji a chciałbym przeskoczyć asterixa06.
Na razie, na wszelki wypadek założyłem grupę Waze na http://carsi.pl/ , ale przyrosty mało ambitne, bo i portal młody.
Warszawa i okolice, zwłaszcza prawobrzeżne południe, okresowo Podhale, w lecie Mazury i różne dziwne kierunki kamperem.
W edycji brnę w bólach, bo nie mówiąc o angielskim. nie rozumiem również o co tu chodzi po polsku.
Pomimo wielu godzin poświęconych lekturze forum, wiki i zaglądając na blog.
Obserwuję również Waze na G+.
A i mnie nie Wazerzy rozumieją, bo na pytanie np. która godzina, dowiaduję się że w zegarku jest 18, albo 81 kóleczek zębatych, lub dostaję pytanie a co to jest godzina?
Ale nadal będę pytał…
Więc cierpliwości.
Bo na Google Keep mam już nazbierane.
Kuznowicz
Posts: 11
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Kuznowicz
Ja Nowy, więc jak krowie na rowie.
Jak mam odpowiedzieć na pierwsze pytanie, jeśli to ja mam odpowiedzieć?
I czy drugie zdanie dotyczy Waze czy Carsi, bo też nie wiem co powiedzieć.
Na razie nie wiem gdzie i którym w portalu jest 'O serwisie' gdzie jest regulamin i co mogę zrobić, żeby tam stało - użytkownicy serwisu instalują i korzystają z Waze.
Jeśli chodzi o Carsi, każdy może się zarejestrować, ja go z przyjemnością zaakceptuję w klubie Waze, wtedy klub ożyje i będzie tam stało co kto chce.
Kuznowicz
Posts: 11
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Leszek2204
witam jestem nowy z Chocianowa ;)
Leszek2204
Posts: 3
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by LeszekKrak
Cześć
Pozdrawiam z Krakowa.
LeszekKrak
Posts: 3
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by LoczeQ
Witam, mam na imię Piotr. Pochodzę i mieszkam w Pile w woj. Wielkopolskim. Poruszam się głównie po Wielkopolsce czasami trafiają się okolice Kujawsko Pomorskiego :) Do aplikacji WAZE podchodzę drugi raz. Tym razem zamierzam jednak w miarę możliwości trochę pomóc w uzupełnianiu okolic Piły Wyrzyska i okolic
LoczeQ
Posts: 2
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by loituma
Krzysiek_makii wrote:Mam nadzieję, że z czasem i u nas będzie lepiej pod tym względem.
Ja też mam taką nadzieję ale póki co automapa rządzi. :mrgreen:
Witaj. I baw się dobrze zarówno na forum jak i z Waze :D
loituma
Area Manager
Area Manager
Posts: 342
Has thanked: 9 times
Been thanked: 59 times
Send a message
Cierpię na chroniczny brak czasu...
https://s.waze.tools/c3.png

Post by loituma
Siemanko @lotap
lotap wrote:Będę starał się coś włożyć od siebie :-P
Oby jak najczęściej i jak najwięcej.
Baw się dobrze. :D
loituma
Area Manager
Area Manager
Posts: 342
Has thanked: 9 times
Been thanked: 59 times
Send a message
Cierpię na chroniczny brak czasu...
https://s.waze.tools/c3.png