Kan någon nivå 3 eller eller kanske även 5 i Örebrotrakten kika på detta?
Har markerat två segment här:
https://www.waze.com/sv/editor/?env=row ... 1,90107723
Användare som bor i området har meddelat mig att om man åker avfart 111 och ska fortsätta mot aspholmen/pilängen så räknar appen detta som en enda avfart från E18 vilket ger felaktiga röstinstruktioner att fortsätta till rondellen och den andra avfarten nämns inte.
Kanske är felet såpass enkelt att det behövs en kort sträcka där den går som södra infartsleden innan nästa avfart, men låter er i det området kika på det. (Jag får allt spendera en hel del tid att redigera först innan jag kan hjälpa till själv där)
Har markerat två segment här:
https://www.waze.com/sv/editor/?env=row ... 1,90107723
Användare som bor i området har meddelat mig att om man åker avfart 111 och ska fortsätta mot aspholmen/pilängen så räknar appen detta som en enda avfart från E18 vilket ger felaktiga röstinstruktioner att fortsätta till rondellen och den andra avfarten nämns inte.
Kanske är felet såpass enkelt att det behövs en kort sträcka där den går som södra infartsleden innan nästa avfart, men låter er i det området kika på det. (Jag får allt spendera en hel del tid att redigera först innan jag kan hjälpa till själv där)
Re: Utanför mitt område