Post by Grepa
rst193 wrote:skor by som spekuloval s mikrosegmantami, junctiom moze neznaly editor zmazat ak mu to vyhodi ako chybu validator
mikrosegment to už jsem slyšel, ale přesně nevím jak to vypadá. Vzpomeneš ji na nějakou instalaci = pemalink :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
Problém v Hranicích má podle mne dvě řešení:

1/ ač víme že to je špatně, necháme to tak a ten 1-2 wazéři za rok se z toho neokotí
2/ odladíme nevhodnou trasu a jde o to jak :). A ať je tam cokoliv, tak to stejně musí být zamknuté a popsané když to nevychází z mapových podkladů :)

Tak pánové editoři paraďte :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
GinBook wrote:Neznaly to smaze jen pokud nebude zamek na danem segmentu, to jde zaridit. Otazka je, kolik musi byt tech junctions aby to pomohlo? A pomuze to?

Komentář z telefonu.
Gine dík za odpověď. Je tam 6 prahů. V podstatě je to jedno jestli se zpomalovací junctiona opticky spojí z prahy nebo ne, ale já bych volil to provázat. A myslím, že 6x4x3s = 72s by mělo trasu odklonit trvale :). V praxi jsou časové období kdy je trasa OK a pak je špatně odkloněná :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
foxitrot wrote: Asi by som momentalne taky "retardovany" usek neriesil. Chcelo by to mat nejaky segment typu Private, ale s ovela-ovela mensou penaltou. Skus Parkovisko.
[/quote]

Děkuji, za všechny výše řečené odpovědi. Úsek asi upravím podle standartu, ale ještě chvilku budu o tom přemýšlet :) .
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
Čao, dotaz: jaký je důvod, výhody a nevýhody řešení zákresu pomocí samostatných jednosměrných segmentu u:

1/ dvouproudových a čtyřproudových cest s plnou oddělovací čarou

2/ dvouproudových a čtyřproudových cest s úzkým oddělovacím pruhem

3/ dvouproudových a čtyřproudových cest s širokým oddělovacím pruhem, případně vloženým kolejištěm MHD

Podle trendu názorů v současném fóru je asi 1/ a 2/ jen pozůstatek vývoje a v současné době je názor tyto cesty zjednodušit z dvou jednosměrných segmentů do jednoho obousměrného => více krát čtu "je třeba zjednodušit" než "rozdělit na jednosměrky" :).

A podle mé úvahy je dvousměrné segmenty případně s kombinací jednosměrných nájezdů u složitých křižovatek obecně správné řešení :). Složením křižovatky s nájezdů volím hlášky, jejich pořadí a včasnost pro nájezd do pruhů :).

příloha:
https://www.waze.com/cs/editor/?lon=17. ... ,181462824

screen:
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times
Attachments

Post by Grepa
report se vrací k neuzavřenému problému penalizace cesty, se zpomalovacími prvky v trase => např. mimo jiné retardery :)
tex232 wrote:
rst193 wrote:hm, viditelnost landmarku je cca 40m a viac, teda asi to nebude viditelne na mape
Mne se to hrubě nelíbí podobně jako různé mikro segmenty je to "workaround". Waze si s tímto musí poradit samo a ne tam dávat 15 mikro segmentů....
Čao texi, pořád nad tím a na odpovědmi kolegů přemýšlím a nepovažuji osobně (ani teď) příspěvek retadery za uzavřený. Souhlasím s tebou že, toto je jedno z několika špatných řešení. Je o to, které špatné řešení si vybrat, aby bylo aspoň trochu lepší než ty ostatní.

Nerozumím jak myslíš že si Waze může poradit samo. Napadá mne jen, že myslíš na sběr dat o rychlosti a průjezdu, ale právě tyto budou do špatné trasy (s malou penalizaci) posílat řidiče víc a častěji (pošle URko s dotazem proč?) a jde o to jestli řidič poslechne nebo ne (já sám jsem tuto trasu jel jen proto že mne zajímalo proč waze ji vidí jako nejrychlejší a nejhodnější:-?).

A pokud klient neposlechne naskočí Auto UR a nějaký editor stejně bude muset si vybrat z nějakého špatného řešení. Prostě si myslím, že editor musí položit základní parametry routingu a vybrat vhodnou skladbu trasy a waze ji pak svými daty doladí a oživí :).
Platilo by, že si waze poradí absurdum, pak by nebylo třeba rozlišovat nic, ani kategorizaci, ani šipečky, ani penalizaci, vlastně nic => waze by to řešil z dat :).

Nebo ji myslel na jiný aspekt problému a já to nepochopil, teď doopravdy nevím :).

A zpátky k ulici s retardéry. Právě po společné konzultaci jsem došel k názoru, že pro obdobný případ je asi nejhodnější názor Foxitrota :).
ODŮVODNĚNÍ: Je nad pochybnost zřejmé, že magistrát chtěl ulici v ulici s velkým počtem retarderu
zklidnit provoz (zpomalit, omezit, vyloučit, odklonit), neboli penalizovat kratší a přímější trasu oproti té kam chtěl dopravu přenést.
Že nepoužil jinou blízkou formu např. obytná zóna nic neněmí na faktu, že tato komunikace je určená prioritně k příjezdu k nemovitostem, tudíž v editoru je asi nejhodnější varianta (ze všech špatných) pakrovisko :) = Parking Lot Road, byť asi taky si pod tímto pojmem představujeme obecně trochu něco jiného :-D.

KONEČNÉ ŘEŠENÍ: Smazat junctiony přepnout na parking a zamknout cca L4-6. Zůstává je otázka jak a kam vložit info o dodatečné (nezvyklé) penalizaci, aby nedošlo v budoucnu k opravě na standardní, ale nefunkční stav :-?. Landmarky u junctionu byly lokalizovaný a provázány na stejném místě a Parking Raod si nevím tak rady. Do alternativ je asi KONINA :). Snad do restrikci nevim :-?.

Texi, děkuji za námět :). Grepa
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
Čao, mám tak pocit, že můj dotaz zasypal písek co se sypal s toho dlouhého dotazu hned po mém dotazu :).

viewtopic.php?f=22&t=73855&start=440#p761360

Dálnice a rychlostní je jasný dvojitý jednosměr a dál nevím?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
porubcan wrote: historicky u nas vzniklo kopec splitnutych ciest...
Děkuji za hodnotnou odpověď, přečetl jsem z opravdovým zájmen :) grepa
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
Jj paaaja13 je to velká nepříjemnost ve fóru a až dořešíme toto viewtopic.php?f=22&t=16915
pak se musí dořešit toto
viewtopic.php?f=22&t=89936

:) tak nezapomeň to té doby co tě trápilo jako nováčka :). Za další měsíc či za tři (nebo roky :(), až se ještě trochu víc zorientuješ tě to už, tak trápit nebude. A jako většina to odsuneš jako nepodstatné, bohužel :(.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
porubcan wrote: nova funkcionalita urcite velmi potesi aj Grepu a ulicky s retardermi...
:) Ahoj porubcan, čekal jsem na odpověď zkušenějšího :), ano je to stejná situace jako v Hranicích na Moravě viewtopic.php?f=22&t=73855&p=759969#p759969
Ale už jsem, asi plně pochopil aktuální nastavení kategorii street segmentů. Retardéry byla slepá ulička, inspirovaná reálnou místní situaci.
Hlavně mi potom došlo že "parking" je jen pojmenování street segmentů se základní nejnižší preferenci routingu a "private" je zakázaný vjezd do oblasti routingu. Tyto parametry může a musí editor využít i když dopravní značení a mapový podklad je více nebo méně odlišný. Velký rozdíl mezi realitou a výtvorem editora ve vystavuje riziku nepochopení => překreslením při následné editaci. Malý rozdíl má větší šanci přežít :D. Někdy ani vyšší zámek není jistota dlouhověkosti řešení :).
Retardéry jsem vyhladil a nevhodnou trasu s ohledem na okolní street zadal na parking. A jestli tomu dobře rozumím, pokud reálná GPS data neovlivní zásadně poměr základní penalizace segmentu typu "Street" a "Parking" bude trasa vedena přes "Street" do okamžiku zastavení provozu na Street" (např. uzávěrka, zácpa, ...) pak se routing může odklonit i přes "Parking".
Jen ten název "Parking Road" se tak trochu nehodí a mate neznalého editora :). Pak je lepší zamknou segment na vyšší lock a připadně přidat malý landmark s komentářem.

Takový podobný případ jsem zrovna včera řešily s Robot2037.
https://www.waze.com/cs/editor/?lon=15. ... =252000351

Není to jednoznačně ani Street, ani Dirt, ani Privat, ani Parking (a pro mého nejmenovaného kámoše, ani chodník :? :D). Jen při přesné, místní znalosti, bych dokázal říci (a to bezpochyby sporně) kam ten segment patří a jestli chci, aby tam cizí řidič jel a za jakých podmínek :D. (Já být místní, tak tam jezdím denně :D)
1/Osobně jsem, bez místní znalosti navrhoval "Parking" => umožní to v případě zablokování hlavní, navádět trasu i přes tento segment :).
2/Současná volba "Privát" je opatrnější verzii => a rozhodnutí je jen na řidiči.
3/Variantu "Dirt/4x4" bych pro aktuálně sjízdný stav a neviditelnost odbočky v klientu nebral v úvahu.
4/ A dokonce :) při dobré znalosti okolí si dokáži omezeně představit i "Street"

Závěr: :) tyto niance pro svou různorodost se těžko podchytí v základní nabídce možností a jsou hodně závislé na místní znalosti či intuici :).

PS: Jj je to zas také grepovité :D a pro to je lepší když odpovídá někdo jiný :D.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times