Post by Grepa
Ivannii wrote:fü H [fí-ha]
díky.
Zase v klidu přistaň. Klient pro WP průjezdný bod neumí :?, bohužel. No i já to vím asi čtrnáct dní, když se někdy s androidem ptal na průjezdný bod, tak mi to došlo :?.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
Ivannii wrote:To pak ale trochu postrácí smysl mít GPS body různé barvy. Chápu, že Waze, ale i tak ...
Barva segmentu je daná jejich světovou orientací a protisměrné GPS mají vždy opačnou barvu z palety. V podstavě jsou barvy přidělovány automaticky tak, aby byly vždy od sebe rozlišitelné směry. Můžeš všimnou v zatáčce (např. rampy) pozvolné změny barvy jedné a té samé stopy ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager

Post by Grepa
Ivannii wrote:Existuje na WP barevné schéma, které by projetou trasu obarvilo na jinou barvu?
U složitějších situací je to matoucí.

Díky
Ahoj moc nechápu otázku. Na WP jsou vlastně jen dvě schéma (další mírný hendikep) 1/"Výchozí" a 2/"Úprava map". Osobně doporučuji editorům volbu 2/ ale to platí i pro jiný operační systém ;).
Protože ve schématu "Úprava map" je dobře vidět třídy cest, hranice obcí a mimo to jsou výrazné označené neprojeté segmenty => zeleně. Ty po projetí, neboli prokousání změní svou barvu na standardní podle kategorie segmentu. A nově vyválcované silnice jsou v klientu taky dobře vidět. Jediná informace je, že obě tyto barevné změny jsou platné, jen do znovu přihlášení klienta k serveru.
Grepa
Area Manager
Area Manager

Post by Grepa
Ivannii wrote:Ne, myslím změnu barvy při navigaci.
Projetý úsek má stále stejnou barvu, jako neprojetý a na složitých kříženích to mate.
Aha, jasně to byla ta druhá možnost ;). Ano některé navigace, za značkou pozice vozidla odmazávají = ruší zvýraznění trasy.Tudíž je na displeji jen plánovaná trasa a už projetá mizí. Ne, Waze toto figgurou nedisponuje. Taky mi tato vlastnost mírně chybí. :?
Grepa
Area Manager
Area Manager

Post by Grepa
Ano :) jako 2 měsíční batole jsem to celé přečetl :).

Před tím jsem sice přečetl celé vlákno ;), ale jako nováček, který se plácal v nejasnostech jsem tvůj počin hodnotil s povděkem :). Dokonce jsem teď byl přesvědčený, že jsem příspěvek tenkrát hned lajknul, ale to jsem jako i nováček jenž tenkrát zápasil i s pravidly fóra, teď napravil ;).

Určitě doplnění a aktualizace má smysl. Dokonce by se pak mohla i vložit kopie do wiki. :)
Grepa
Area Manager
Area Manager

Post by Grepa
paaaja13 wrote:Ahoj, vytvoření obce Dolní Lysečiny, Horní Lysečiny, Dolní a Horní AlbeřicePavel
Ahoj, názvy jsou zadané, dokresli kam dosáhneš ;). Napiš pak info do CZ: Žádosti o úpravu cest v ČR a zbytek pak opravím. Jen nezapomeň, že plochu (hranice) obcí zadáváme jen podle bílých cedulí a pokud už nějakým směrem nejsou tak jen tak, kde dosahuje souvislá zástavba ;). Takže, ne podle katastru :). Také podle Wiki (Lustrátoru) nedáváme u jednoznačných názvu obce do závorky nadřazenou obec, i když je na bílé ceduli uvedená => výhoda: mapa je pak přehlednější a vyhledávání jednoduší ;).

Odkaz na Wiki
Grepa
Area Manager
Area Manager

Post by Grepa
paaaja13 wrote:
grepa wrote:Ahoj
Nakreslils to krásně, ...
:) Nic jsem nekreslil, jen jsem přidal asi 2 junctiony, asi dva posunul a prolustroval názvy (jeden zznich je ještě nutno řešit) a vložil je tam ;). Jako skutečně to není na edity zlatá žíla, ale 20-30 a možná i více jich tam za 1/4 hoďky asi udělám. A nevím kudy sis udělal EA ale směrem na Úpu je to už veselejší a jsou tam i nutné opravy a korekce po zbloudilých Holanďanech :? A dolů směrem na jih (Svoboda nad Úpou) tož tam už to je možné považovat ze nepořádek. Nevím, střelím dvě hoďky 500-800 eček => 1500-2500 bodiků. Fakt je že jsem kolem Temného Dolu před dvěma týdny řešil nějaký problém nějakých cca 150-200 editů jsem tam realizoval :?, vědět že tam pojedeš tak jsem na to nesahal ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager

Post by Grepa
Asi je blbé, aby Area Manager se po roce ptal :?. Ale jak jsem už naučený na pomoc skript, prostě to nemohu najít :(. No, možná proto, že to neexistuje :(. Přemýšlel a nemůžu se posunout, proto prosba o pomoc :(.

Pokud mi někdo pošle PM, tolina mně upozorní a rovnou mohu PM otevřít :). Ale pokud pošlu PM nováčkovi do čistého WME, jak se on k němu co nejjednodušeji dostane? Jak mu v URku, nebo chatu popsat kde ho může lehce najít? Chat není ten úplně správná případ => tam stačí nakopírovat link se svého PM " ucp.php?i=pm&folder=inbox " a každého to hodí do svého šuplíku :). Ale do URka není IMHO zadání odkazu ideální způsob komunikace :?.
Existuje vůbec, něco takového? Já jsem objevil jenom: V editoru dole najdeš odkaz na "forum" a pak na cca čtvrtém řádku odkaz (new messages)" ale to mi přijde pořád složité :(
Grepa
Area Manager
Area Manager

Post by Grepa
No myslel jsem nějaké mnou neobjevené tlačítko ;), ale i zkrácený odkaz je významný posun. Díky.

A je možné obecně i vynechat www. ? U mne funguje i "waze.com/forum/ucp.php?i=pm", ale nevím jestli to už browser neloví v paměti a jiného uživatele, by to už nenavedlo :?.
Grepa
Area Manager
Area Manager

Post by Grepa
:) Zkrácený odkaz je super. Přesně pasuje do URka a nepřečuhuje ;). Dobrý, dík.

PS Zkrátím si i ty odkazy v URkách na CZ fórum :).
Grepa
Area Manager
Area Manager