Post by Grepa
foxitrot wrote:Drobná úprava. Pár metrov severne od toho Private segmentu je slepá odbočka doľava. Teraz je penalizovaná od juhu, všetkých to tam bude navigovať (obchádzkou) len od severu. Taký krátky Private segment by som dal symetrický aj od severu.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
Ano, už jsem myslel na tuto modifikaci (těsně po napsání reportu :-) ), ale chtěl sem dočasně zachovat původní variantu ze studijních důvodů. Myslel jsem, že bych už vložený malý private segment posunul severně až k junctiony a podobný krátký vytvořil symetricky na sever od junctionu :-) . Jsem sice lehce vychýlený, ale symetricky :-D.

Chápu to prosím tě dobře, že podle tebe je v tomto konkrétní případě klientem nepozorovatelné řešení vhodné? Dík.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
foxitrot wrote:Keďže tam nevedie tretia prístupová cesta, myslím že áno.

Pod tie segmenty by to ešte chcelo malý landmark s komentárom. Predsa len je to workaround v rozpore s dohodnutým spôsobom kreslenía ciest - nie je tam "Prejazd zakázaný".

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
Čao,

1/ aplikoval jsem dva segmenty pod a nad junctionem :-)
2/ po ránu myšlenka :-D => a co použít Parking Lot Road nebylo by to ještě o malinko veselejší
3/ landmark si neumím představit, mohl by si ho prosím tě zakreslit :-).
4/ a v takových případech lokálně asi L3 :-)

Ze studijních důvodů => archivace varianty s private road :-)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Attachments

Post by Grepa
Aplikovaná editace III.lekce ;-)

Realizace odbočení z I/35 na II/438 Teplice nad Bečvou je v klientu podle mého názoru vizuálně nepřehledná => aspoň já na Lumia 625 vidím při příjezdu od severu (Hranice) jednu velikou skvrnu :-). Orientaci v náhledu také škodí, že se 35 a 438 nejdříve lehce rozestupují a následně zas přibližuji :-), ale s realitou již moc udělat nelze :-(.
Hlášky jsou asi OK aspoň v mé běžné trase jo. Prosím o názor k vhodnosti, nebo potřebě obou vnitřních jednosměrných segmentu, nebo o vhodnosti zjednodušení např. dle modrých linii :-) => obousměrné segmenty a jak už jsem se naučil s vnitřními červenými šipečkami :-) .
možnosti:

1/ Řešení je vhodné a neměnil bych
2/ Redukovat na jednoduchou trojúhelníkovou variantu + červené šipky
3/ Redukovat je kost => tečko stačí
4/ Případně jiný názor (např. jezdi jinudy :-D)

Současné řešení:
https://www.waze.com/cs/editor/?lon=17. ... ,240807786
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Aplikovaná editace IV.lekce

RETARDÉR = ZPOMALOVACÍ PRÁH:

nevím zabýval se někdo jak aspoň trochu systematicky ošetřit větší počet instalovaných retardéru?
systematicky je situace podobná této již výše řešené
viewtopic.php?f=22&t=73855&p=755964&hil ... ce#p755822

Opět dvě trasy jedny správné pro průjezd a druhá preferovaná routingem

podobné problém jsem odlaďoval ve ValMezu přidáním reálných křižovatek => zvýšení penalizace méně vhodné trasy.

V tomto případě nejsou odbočky a i v reálu je trasa kratší přímější a bez křižovatek. Jen vede obytnou zónou a po stížnostech byly instalovány při rekonstrukci zpomalovací prahy cca 6.

Zkusím předložit návrch aplikace retardéru :-).

https://www.waze.com/cs/editor/?lon=17. ... ks=3768417


edit: jo zkušebně jsem instaloval dva :-)

EDIT 2: SKUPINA JUNCTIONU ALIAS RETARDÉR BYLA NAHRAZENA VHODNĚJŠÍM ŘEŠENÍM => PARKING ROAD
viewtopic.php?f=22&t=73855&start=450#p762250

děkuji všem za konzultaci :) grepa
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Sun Apr 27, 2014 3:49 pm, edited 1 time in total.

Post by Grepa
rst193 wrote:hm, viditelnost landmarku je cca 40m a viac, teda asi to nebude viditelne na mape
Samozřejmě nechci, aby to bylo bylo vidět v mapě, ale aby editor věděl proč to tam je. Tak aby volil klient jinou cestu než varianta 1/ ‏Hviezdoslavova v každou dobu :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Attachments

Post by Grepa
porubcan wrote:na tuto temu retarderov som zachytil diskusie v EN fore davnejsie. v podstate waze potrebuje dostatok dat aby system zistil, ze nejaka trasa je pomalsia (napr. kvoli retarderom) ked bude mat dostatok dat, tak to moze skoncit dvomi sposobmi:
1. aj napriek pomalej jazde a retarderom bude trasa 1 stale rychlejsia
2. na zaklade dat vyhodnoti ako najlepsiu trasu 2 a tu bude v buducnosti ponukat ako prvu alternativu

myslim, ze tymi par junctions to aj tak nebude fungovat podla tvojich predstav
podle mne pro tuto konkrétní trasu asi nikdy nevzniknou dostatečná data => Dostatek dat je přes Šromotovo nám., ale pro semafory a hustější provoz budou vždy zpomalené a tuto trasu navrhne routrovací server podle mne jen z prosté kategorizace segmentu a jejich penalizace (teda nevím jestli se vyjadřuji úplně správně). Prostě trasa přes Hvězdoslavovu potřebuje zvednout uměle čas průjezdu asi o dvě minuty. Myslím, že pokud nejsou nějaké negativní zkušenosti z takhle přidanými junctiony doplnil bych je i na ostatních místech, kde přibližně jsou retardéry jen pro penalizaci trasy. Je to problém míst kde je řídká penetrace gps dat :). Prostě pokud to není úplně špatně chtěl bych to vyzkoušet. Praktický podobný problém byl ve valašské Meziříčí a přidáním cca 15 junctionu (ale to byly reálné odbočky) se problém vyřešil a automatické URko už se neoběvilo :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
rst193 wrote:skor by som spekuloval s mikrosegmantami, junctiom moze neznaly editor zmazat ak mu to vyhodi ako chybu validator
mikrosegment to už jsem slyšel, ale přesně nevím jak to vypadá. Vzpomeneš ji na nějakou instalaci = pemalink :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Problém v Hranicích má podle mne dvě řešení:

1/ ač víme že to je špatně, necháme to tak a ten 1-2 wazéři za rok se z toho neokotí
2/ odladíme nevhodnou trasu a jde o to jak :). A ať je tam cokoliv, tak to stejně musí být zamknuté a popsané když to nevychází z mapových podkladů :)

Tak pánové editoři paraďte :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
GinBook wrote:Neznaly to smaze jen pokud nebude zamek na danem segmentu, to jde zaridit. Otazka je, kolik musi byt tech junctions aby to pomohlo? A pomuze to?

Komentář z telefonu.
Gine dík za odpověď. Je tam 6 prahů. V podstatě je to jedno jestli se zpomalovací junctiona opticky spojí z prahy nebo ne, ale já bych volil to provázat. A myslím, že 6x4x3s = 72s by mělo trasu odklonit trvale :). V praxi jsou časové období kdy je trasa OK a pak je špatně odkloněná :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
foxitrot wrote: Asi by som momentalne taky "retardovany" usek neriesil. Chcelo by to mat nejaky segment typu Private, ale s ovela-ovela mensou penaltou. Skus Parkovisko.
[/quote]

Děkuji, za všechny výše řečené odpovědi. Úsek asi upravím podle standartu, ale ještě chvilku budu o tom přemýšlet :) .
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message