Post by spookyx
Traducerile sunt deja corectate... aia cu Stație Benzinărie și Servici Auto. Dar ele or să apară la următorul update al editorului.
Cât despre Categoii, e corect pentru că poți selecta mai multe categorii/subcategorii pentru un Loc. Dacă așa a fost în engleză la plural, așa a fost tradus.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
În fapt, nu ar trebui să se întâmple asta, ar trebui să fie doar un singur rezultat și să primeze rezultatul din Google...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
ce rețea?
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
e ceva putre in danemarca...

nu stiu ce sa zi, nu prea am mai patit asa ceva de mult timp...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Nu mi s-a întâmplat ca Vodafone să filtreze astfel de date... și nu am avut astfel de probleme. Poate a fost o situație de moment.

Cât privește VOIP, așa este, Vodafone nu permite traficul VOIP, iar dacă îl vrei, trebuie să alegi o extra opțiune de „Internet Premium” parcă se cheamă care costă undeva la 2-3 euro pe lună. Eu o am activată.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
1. așa e...
2. sunt deja pe listă. zăpadă nu e useless, e și ea utilă... vezi aici:

3. și noi ne dorim multe... vom vedea ce coace Waze (Google).
4. dar se intamplă asta deja.

am mai vorbit eu pe ici colo... vor fi multe schimbări... de la interfața grafică la rapoarte, navigație, alerte, interacțiuni, socializare (nu mai zic de limita de viteză care era programată să apară în 3.9)...

vom vedea în curând ce or să facă.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
bebelro wrote:Mersi pentru raspuns. Se poate solicita cumva o astfel de optiune catre dezvoltator?
există multiple canale prin care utilizatorii pot sugera noi opțiuni... totuși, e puțin probabil ca și sugestiile noastre să fie luate foarte mult în considerare.

în sensul în care noi suntem vioara a 2-a în acest concert. deciziile sunt luate mai sus, noi (în special cei care suntem Global Champs) le facem capul calendar cu multe dintre doleanțele noastre. puține sunt acceptate și implementate.

exemplu: după ani de zile waze 3.9.4 va suporta întoarcerile U... culmea e că, dacă drumul are sensurile separate nu va zice întoarce-te, ci va zice de 2 ori a vira la stânga... într-un final au zis că da, vor considera să suporte și asta, dar nu acum... ci mai târziu... cine știe când.


cert e că de la preluare waze a fost o perioadă cam de un an de zile de reorganizare și acum au început să se miște mai bine...

e posibil ca în câteva luni, în această primăvară poate, să vedem versiunea 4.0 a aplicației waze, refăcută aproape de la zero... da, ar trebui să fie revoluționară. față de ceea ce este acum... rămâne de văzut ce vor putea produce inginerii waze împreună cu cei de la google să facă.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
satwien wrote:Orice cerere de modificare/imbunatatire a aplicatiei poate fi votata/inserata aici: http://waze.uservoice.com/forums/59223- ... your-phone
Nu stiu daca cei de la Waze citesc ce se voteaza acolo ... dar ar trebui s-o faca, multe sunt propuneri de bun simt care au strans mii de voturi.
asta cu uservoice nu a fost folosită oficial de waze. poate ei își mai adaugă opinii acolo...

cert e că momentan nu există ceva oficial al lor unde să putem vota.

dar dacă e o listă de idei, îmbunătățiri cu care sigur cei de la waze sunt la curent, vezi aici:


e o listă făcută și administrată de GC. am și eu câteva sugestii acolo. oricum, ei nu au raspuns la fiecare problema sau sugestie de acolo, dar e ceva cu care stafful waze e presat constant.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
asteptam v4.0...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
evident că în această primăvară nu va ieși...

la cum merg lucrurile... mă aștept ca la toamnă, dar oficial, nimic
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]