Post by Grepa
hamilnes wrote: .... nový francúzky skript ....
Ten je určitě když funguje někdy šikovný :) a někdy na palici :(. Předdefinované odpovědi nabízí podle typu problému a rebus nastává když oznamovatel chce oznámit např. chybějící cestu, což hned ještě při zadávání napíše, ale použije např. "odbočení není povoleno" :? a jsi v pasti :(.

Sám mám v tabulce (já google => na každém PC mám pak je stejný text ať ho aktualizuji jak chci) asi 15 běžných odpovědí plus asi 15 jiných potřebných frází :)

Ale zpět k problému: Potřebuji aby úplný novic co nejjednodušeji zapnul PM. Protože často nováček dlouho neví, že nějaké PM vůbec existuje, natož chtít po človíčku co včera zapnul WME a nakreslil několik RED a spokojeně vypnul PC v domnění, že jsou segmenty červené správně, protože je to známka, že někde existuje nějaký schvalovač co ty RED sbírá a schvaluje. Také si nováček myslí, že dokud někdo jeho zmatečné edity neschválí do klienta (navi) se nedostanou a !!! proto jsou červené !!!.

Tak takovému človíčku potřebuji poslat nějaké nutné INFO. Pro tyto informace je ale lepší PM než URko. Jednak se delší text do URka blbě píše, jednak ti nějaký jiný zmatený soudruh URko zavře a ty psal celou informaci zbytečně a jedna PM aspoň vím že si adresát vyzvedl. Přečetl a nebo pochopil to je jiná, ale aspoň evidentně vyzvedl :).

Tak tomuto človíčku potřebuji udělit jak !!! ON CO NEJJEDNODUŠEJI SE DOSTANE DO SVÉHO PM !!! třeba já a to jsem člověk co většinou zkouší věci ohnou a když prasknou zahodím a ohýbám další ;). a tlačítka na klávesové zkratky mi museli ukázat asi cca po dvou měsících. Rychlý test, kolik eček ví, kde je v WME tlačítko na klávesové zkratky? Proto se ptám, ale nejspíše žádné takové tlačítko není :?. Ale d2-mac rada na zkrácení odkazu je dobrá ;) => odkaz se vejde (je vidět kompletně) do políčka URka :), dík.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times
Last edited by Grepa on Fri Mar 06, 2015 8:31 am, edited 2 times in total.

Post by Grepa
Před 1/2 rokem jsem zkoušel spojení motýlek v Ostravě, Pokud na splitnutých segmentech není odbočka je málokdy problém, ale pokud tam nějaká ODBOČKA je, pak je problém. Waze místo, aby vedl trasu přes správně sídliště, tak pokud je jen obyčejné Hčko otočí trasu, klidně ve světelné křižovatce :(.

Motýlek routing samozřejmě vyřešil, ale poté co jsem viděl výsledek v klientu, jsem se na místo vrátil a opravil to na systém 3-segment. ;) Myslím, že nepěkný deformovaný tvar motýlku mělo vliv i to že je křižovatka v dlouhém oblouku :(. Fak to bylo škaredé, brrr :?. Systém 3-segment má skutečně více junctionu (spoju) vlastně namísto jednoho průjezdného na každé trase dva ;), ale IMHO jeho logika trasy a hlavně aplikace hlášek (number one) je jednoduší.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
Další problém je, že někdo to udělal právě pro to, aby mohl zadat čísla popisné. A neboli teraski už nejde u očíslovaných ulic smazat název bez předcházejícího smazání čísel popisných. :?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
paaaja13 wrote: ... je běžná praxe, .... kde nejsou názvy ulic, že se do názvu ulice dá název obce? ...
Není, dokonce ke to porušení WIKI, ale protože je Stretko Praha za rohem, zkusíme aktualizovat postoj, proto jsem to rovnou nesmazal. Zatím byl odůvodněný většinový názor nezadávat jiné než oficiální názvy ulic. IMHO funguje adresní vyhledávání podle Googlu a double data ve Waze mi přijdou zbytečná. Je pravda, že někdy jsou adresy v Googlu špatně, ale pak jsou ve vyhledávaní dvakrát a šance se zvýší 50 na 50 ;), mně však přijde správně opravit adresu v Googlu, než vytvářet duplicitu.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
tomidd, mrzí nejen mně, ale i vícero kolegů co prošli etapami růstu, které se ti v tuto chvíli zdají nepřekonatelné. Psal jsem to před pár dny v jiném příspěvku a jen krátce. V podstatě nejde o počet editů, ale o znalosti a zkušenosti, které na cestě, kdy edituješ získáš. Většinou platí, že různými editacemi získáš širší znalosti. Pokud nový editor a nemyslím konkrétně Tebe, protože jsem neprocházel Tvou historii, udělá jedinou zkušenost s tím, že vybere všechny segmenty v obci, pak mimo obec a nastaví na nich MPR. Pak bohužel taková hloubka znalosti nestačí a v podstatě může mít takový kolega i více než 25.tis editů získaných na nastavení na MPR a komunitě přijde nesprávné nechat tak málo znalého kolegu spravovat segmenty chráněné na vyšší zámky. Osobně jsem se na L4 skutečně proeditoval a ne plošnými edity, ale to je jiná. věnoval jsme tomu neskutečně moc času v krátké horizontu.
Moje doporučení jak se dobrat dnes na vyšší rank :).
1/ zkus si vytipovat LC, který má vazbu k té EA či AM a začni sním spolupracovat => udělej si tak patrona co bude mít informaci o tvých znalostech.
2/ nesoustřeď se na počet editů, ale na odstranění chyb v mapě => geometrie, šipky, kategorie, U-turn, atd. Zkrátka znalosti :).
3/ právě naopak, piš žádosti na odemčení => ale při odemčení nenastavuj slepě jen MPR, ale oprav co jsem popsal výše. Seznámíš s různými problémy a ostatní si všimnou tvé práce => styl jakým je žádost podaná je také znakem vyzrálosti. Styl tu připojit Dirty je jiný než Odemčení lokality s kompletní opravou chyb. Samozřejmě nikdo neodemkne magistrálu pro nastavení restrikce :). Když to pochopíš jsi v půlce.
4/ účastni se setkání tak, aby ostatní tušily, jak v k editacím přistupuješ a seznámili se s tvými znalostmi => 5 a více setkání je skoro druhá půlka.
5/ čti wiki a ptej se třeba svého patrona. Zase ty znalosti.

Zkusíš-li místo honění editů tyto rady myslím, že vyšší rank je daleko, daleko jistější. IMHO bez ohledu na konto, sami LC přijdou s návrhem na zvýšené ranku. :).

VÝŠE ZÁMKŮ JE OCHRANOU PŘED NEZNALOSTI. KDYŽ TOTO EDITOR POCHOPÍ NEBUDE JIŽ OMEZEN NIČÍM

V prvé řadě musí zdůraznit, že nechci hanit žádného editora, protože poctivě udělaný edit, má svou cenu.

Otevřel jsem zmíněnou historie jen tak, volným výběrem. Koukni znovu třeba v okolí cca 2km u Dolních Beřkovic. Jsou tu asi všechny výše zmíněné chyby k opravě.

PS: WME má ochranu na plošné editace, což je někdy spravedlivě a někdy ne => kolegově (zkušení) co zamykali velké města to také dělali za pár editů a to u toho strávili mnoho hodin, které mohli také investovat jinak :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times
Last edited by Grepa on Mon Apr 04, 2016 7:50 pm, edited 1 time in total.

Post by Grepa
jjurajj wrote:2. daju sa nejako editovať spomalovače na vozovke ?
Myslíš zpomalovací prahy a polštáře = retardéry? Buď zpomalí provoz natolik, že zafunguje algoritmus routingu, nebo nemá prakticky žádný vliv. Dříve se zkoušely nějaké workaround pro vložení přiměřené penalizace, ale dlouhodobě to nemělo správný vliv. Aktuálně je možné někdy, individuálně řešit jen konkrétní případy.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
jumbo78 wrote: ...Nemohu přece žádat o odemčení celého regionu...
Kolegové právě, že můžete požádat o odemčení prakticky čehokoliv. Segmentu, úseku, celé silnice, obce a vlastně i regionu. Osobně jsem právě takto editoval. Prostě jsem si vytipoval úsek, nechal odemknout a několik dnů editoval. Pak se vše co potřebovalo zamknout, zamklo. Byli to úseky přes několik obcí. Ano chápu, že je jednodušší editovat bez omezení, ale zámky nechrání jen mapu jako takovou, ale i vaší práci.
Na celý problém je dobré se podívat i z druhé strany. Jako aktivní editoři se potýkáme s nemalým problémem spících L2-3 a cizích L2+, kteří se nezajímají o aktuální stav, či platná pravidla a nekomunikují. Najednou se objeví v WME udělají změny a to buď podle pravidel, která dávno neplatí, nebo podle sebe. V podstatě mohou i zničit vaší práci. A klidně to může být ten příklad co zmiňoval Jumbo "L2 všechno hromadně editoval" a nemuselo to být pro vyšší Rank, ale chtěl jen pomoc.
Pokud chce někdo dělat geometrii, rád(i) mu cokoliv odemkneme a klidně na několik dnů. Geometrie je záslužná, bohužel nevděčná práce, ale na druhou stranu ovlivňuje i hlášky, což už může být problém. Také jsou některé úseky povýšené, či mají nějaký atribut, který není běžný a bez znalostí, či skriptu není vidět. S takovými segmenty je zapotřebí nakládat specifickým způsobem.
Závěrem si zkuste představit, jak by mapa fungovala, kdyby byla celá odemčená (L0). IMHO by často nefungovalo vůbec nic. Kdyby byla celá zamčená (Lmax), nebyli by editoři. Ale najít konsensus, nebo aspoň kompromis je velmi těžké. No právě o to se LC s větším, či menším úspěchem snaží (doufám).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
Spíše až za delší dobu. Po několika úspěšně schválených místech Tě už WME nechá uložit místa rovnou. Do té doby je ideál Fórum "sekce žádost" , nebo Chat v WME. :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times

Post by Grepa
1/ Ve menu Chatu mít nastaveno "Viditelný".
2/ Ve menu WME je potřeba mít odškrtnuté "Přihlášení uživatelé".
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times
Attachments

Post by Grepa
Posunuto na určené místo ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 434 times