Post by salatoimikud
jakopriit wrote: 3) üritad madalakvaliteedilist kaardirisustamist (vaata OSM kaarte võrdluseks) õigustada, et mis pole keelatud on lubatud, samas, kui eesti waze community juba 2010 või 2011 aastal leppis kokku, et metsi ei kanna kaardile. See on local community policy ja ka Wikis kirjas. Punkt.
Seda kokku leppimist kuskilt lugeda ka saab? Wiki see näeb anyway välja nagu ühe mehe mõttekäik.
Teed on samuti siin ja seal kergelt nihkes, hakkame nüüd neid kustutama?
No ja võetakse mets maha siis võetakse, üldjuhul kasvab sinna uus asemele.


Aga, Lõuna-Eesti community leppis 2014 kokku, et kanname metsa kaardile. Punkt.
salatoimikud
Posts: 69
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times
Send a message

Post by siilhhhi
hullmees wrote:
zCougar wrote: Aga joonista omale üks roheline pilt autosse, kui muidu silm puhata ei saa :-D
--
Cougar
Sinule ütlex niipalju et sirvi natuke lõunanaabrite kaarti (sõna otseses mõttes KAARTI koos rohealadega). Eestlaste oma on selle kõrval sõimelaste sirgeldus!!! Lase endale mõnel sõimelapsel mõned kriipsud valge lehe peale kritseldada siis saad soovitud kaarti.
Lätis on Waze üsna rumal isegi minu jaoks, roheline laik kaardil seda paremaks ei tee.

Kas Waze on kaart, see on küsimus. Heal juhul on see teede kaart. Praktilises mõttes on roheala Waze kaardil üsna mõttetu, on olulisemaidki asju joonistamata. Kes tahab joonistagu, ma olen ka vahel mõne laigu teinud. :oops:
siilhhhi
Posts: 271
Has thanked: 14 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by siilhhhi
hudzumudzu wrote: Läheb natuke off-topicuks, aga Waze kasutab jah uskumatult vähe datat. Käisin siin suvel MM-i ajal Lõuna-Lätis. Waze oli kugu aeg lahti ja kaarti enna ära ei sikutanud. Lisaks Wazele vaatasin telefoniga ka mitmeid kordi ilmaennustust ja jalgpalli tulemusi ja kogu andmemaht oli ~8MB.
Pole see midagi offtopic. Mis oleks Venemaal juhtunud?
1. seal on metsi rohkem
2. seal on viletsam levi
3. seal on pikemad teed
4. seal on mõnusamad roamingu hinnad :shock:
siilhhhi
Posts: 271
Has thanked: 14 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by siilhhhi
salatoimikud wrote:Poleks seal suurt midagi juhtunud. Nagu ma ütlesin, tuleb kasutada õiget mobiilioperaatorit ja roaming neti pakette. Kui niisama megabaitide eest maksad, siis läheb muidugi kalliks. Roaming netipaketiga saab suht soodsalt. Ning arvata on, et see roaming läheb veel soodsamaks, kuniks EU piires asi üleüldse ära kaob.
Seega tuua mingeid lolle vabandusi, et metsa ei saa joonistada kuna roaming läheb kalliks on ausaltöelda BS.
Kustutame ehk mere, järved ja jõed ka ära, saab veel vähemaga hakkama?

-ülearune kustutatud-
Kui Sa minu näite uuesti läbi loed, siis saad aru, et point on ka levi. Inimesed liiguvad ka sellistes kohtades, kus iga bait on tähtis. Venemaa avarustes rohelist värvi tirida pole ju mõtet, Tallinna vanalinnas joonistage kasvõi põõsaid kui community luba olemas ;)

Üsna vastupidine näide oli Tallinnast, seal on selline kaader, kes kirikud punktideks teeb ja samas ümber kiriku hoolsalt muru värvib! Kummal pool aeda on see hullumaja? :ugeek:
siilhhhi
Posts: 271
Has thanked: 14 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by siilhhhi
donAndrez wrote:Muidugi ideaalis oleks see Waze üldse äge sellisena, et iga navija lükkab peale layerid, mida ta ise soovib kaardil näha ja siis nendega sõidabki ning talle vastu karva olevad lülitab välja, aga selliste muutuste üle otsustamine vist pole meie teha siin pisikeses konnatiigis? :) Ehk siis sarnaselt policele ja speedcameratele võiks seal nimistus olla veel mõned asjad. Mõni ei taha kirikuid ja poode näha, teine metsi. Lükkad välja - rahu majas. Teine jälle, kes tahab metsas sõita, sõidab metsas. Kõik saaks metsi joonistada ja näha saaksid neid täpselt need, kes ise soovivad. What a wonderful world would it be! :mrgreen:
Otsustamisvõimalust jah pole, kaasa saab ikka rääkida. Tuleb foorumis arenduste teemas kõvasti kaagutada. Üldiselt on nad väga aeglased arendajad.

Ps. Teaduslikult on tõestatud, et TA kraadil ja IQ pole mingit seost. :D
siilhhhi
Posts: 271
Has thanked: 14 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by sinine_ford
Volum1 wrote:Veel üks kiire küsimus, kas iga maja/hoone/kuur/garaaz tasub märgistamist? Ärge kallale tulge, ma suhteliselt uus sel programmil. :p
Kiire vastus: ei tasu.
sinine_ford
Posts: 65
Has thanked: 29 times
Been thanked: 22 times
Send a message

Post by Toomingas
Keegi ajuhiiglane on hakanud lääne-virumaal metsasid kustutama, mis olid nii paar nädalat tagasi alles, ei saa aru mis põhjusega???
Toomingas
Posts: 8
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by zCougar
salatoimikud wrote:
Volum1 wrote:Lühidalt, kas metsa on vajalik märgistada?
Otseselt pole aga rohealadel silm lausa puhkab :)
Aga joonista omale üks roheline pilt autosse, kui muidu silm puhata ei saa :-D

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
hullmees wrote:
zCougar wrote:
salatoimikud wrote:Otseselt pole aga rohealadel silm lausa puhkab :)
Aga joonista omale üks roheline pilt autosse, kui muidu silm puhata ei saa :-D
Sinule ütlex niipalju et sirvi natuke lõunanaabrite kaarti (sõna otseses mõttes KAARTI koos rohealadega). Eestlaste oma on selle kõrval sõimelaste sirgeldus!!! Lase endale mõnel sõimelapsel mõned kriipsud valge lehe peale kritseldada siis saad soovitud kaarti.
Kui sa selgemalt ennast väljendada ei taha, siis sellised sisutud postitused võid ka tegemata jätta.

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis

Post by zCougar
hudzumudzu wrote:Mulle tegelt täitsa meeldib vaadata sellist kaarti, kus mets korrektselt joonistatud on.
Korrektset metsa saada on ikka väga palju tahetud :lol:
Kui Lätis metsapeatust oli vaja teha oli küll väga mugav vaadata, kaugel järgmine metsatukk on ;)
http://www.version6.net/tmp/2014-08-21-forestflu.png

Ma näen jah, et kui mujal Eestist on olukord "normaalne", siis Läti piiri äärest trügib see "viirus" päris kõvasti juba peale :evil:

Kui mina tahan metsa vaadata, siis ma teen selleks OSM või GoogleMaps rakenduse satelliidivaate lahti. Esimese andmed on imporditud Maa-ameti ametlikelt kaartidelt ja OSM tiim hoiab neid up-to-date. Teine näitab veel paremat visuaali kuid andmete värskuses tuleb alati kahelda. Waze metsade ja põldude piiride kasutamine on hale ja algusest peale läbikukkunud üritus. Keegi ei hakka neid ju hiljem ringi joonistama enam. Olge normaalsed ja tegelege oma vabast ajast ikka sellega, et Wazest saaks parim kaart autos kasutamiseks ja jätke juba need seenelised rahule :-D

Minul on küll olnud nii, et pean sõidu ajal liialt palju tähelepanu mobiilile pöörama, sest see kribu teeb kaardi lugemise raskemaks ja arusaamine võtab kauem aega. Õnneks sõidan sellistes kohtades vähe..

http://www.version6.net/tmp/waze-teed.png http://www.version6.net/tmp/waze-metsad.png

Täna on olukord selline, kus osa kasutajaid on leidnud metsa joonistamisest hea punktide ja kasutajataseme tõstmise vahendi ja lihtsalt ajavad tundmatust ajast pärit aerofoto pealt rohelisi laike taga ning veavad neile kuidagi jooni ümber. Mul poleks selle vastu midagi, kui talunik oma metsa või põllu kaardile joonistaks ja see tõesti täpne oleks aga ka sellel pole tegelikult mitte mingit pointi.

Lisaks kõigele peab kogu selle jama server ära renderdama ja need pildid tekitavad teie mobiilidele ainult lisaliiklust. Kodus võib see tähtsusetu olla kuid roamingus vaevalt kedagi väga rõõmustama peaks. Nende kahe pildi puhul on metsadega pilt ligi 50% suurem.

--
Cougar
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 902
Has thanked: 174 times
Been thanked: 101 times
Send a message

Waze 4.83.5.1: Galaxy S21 5G | | Atom
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis