Post by Olestas
Daži citāti no dažādiem ziņojumiem:
Tas ir ceļš bez cietā seguma. Un ir vienalga kādas klases ceļš tas ir. Vasarā tas ir putekļains. Ziemā tur ir ledus, jo sāli uz grants ceļiem nekaisa. Pavasarī un rudenī ir dubļu un bedru lauks. Ja nav seguma, tas tā ir un ir pilnīgi vienalga vai tas ir P, V vai A ceļš.
Realitātē es tur pazaudēju 15min un 16padsmit kilometrus kratījos pa bedrēm un dubļiem. Manuprāt šos ceļus jāpzīmē par zemes ceļu.
Man pēc tam uzreiz bija jāmazgā mašīna un jāpārbauda vai aparatūra kas man līdz ir darba kārtībā. Tāpēc saku vēlreiz, ka grants ceļi nekādā veidā nav pielīdzīnāmi asfaltētiem. Tie stipri tuvi zemes ceļiem. Un zūd jēga aplikācijā funkcijai kas izslēdz dirt road
Lieta tāda ka ja es negribu kratīties un smērēt mašīnu es izņemu ārā grants un zemes ceļus (kam aplikācijā ir paredzēta tāda izvēle), bet pie šādiem kartes iestatījumiem tas nestrādā. Ja aplikācija, man zinot ka ir izsēgti dirty roads, piedāvā braukt pa ātrāku un īsāku ceļu, tad kāpēc nebraukt. Es arī divus gadus cietos un nesūdzējos, bet dažreiz tie gļuki sāk apnikt
ceļa parametri varbut atbilst kritērijam "iela", bet kvalitāte noteikti nē. Vienvārd sakot palika ļoti žēl mašīnu. Paradija šo kā ātrāko ceļu. Pateicoties šim briesmīgajam ceļam gan nokavējām visu ieplānoto gan palikām bez noskaņojuma. Ieteiktu jums aizbraukt un izvertet velreiz šī ceļa kvalitāti vai tiešām tā atbilst "ielai"
tiešām esam vīlušies . Ar to, ka nav iespējams vispār izbraukt šo ceļa posmu pa šoseju varetu izbraukt minūtēs 20 šeit mēs braucām 50minūtes
Jau pašā sākumā likās ka ne tur iebraucām, un tad ceļš palika arvien briesmīgāks un briesmīgāks. Bet nu mērs bija pilns tad kad rakstijām problēmu.
Zemes ceļš, kas principa ir bezceļš. Itsevišķi mo rudens līdz atkušņa beigām. Nācās saukt glābējus lai izvelk.
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message


Post by Olestas
Tas bija domāts pie vienāda ceļu tipa. Tas ir, starp kādu Dirt Roads grupu.
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message

Post by Olestas
Priekš kam kratīties pa granti, ja pa to pašu laiku ar lielāku ātrumu var izbraukt pa asfaltu?
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message

Post by Olestas
Lūdzu piemērs N1.
https://www.waze.com/en-GB/livemap?zoom ... n=25.24975

13km pa granti vai +2-4min un brauc pa asfaltu. Pašlaik izvēles nav, bet ja būs zemes ceļš... būs izvēle :D
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message

Post by Olestas
Ne visi ierindas lietotāji ir tik advancēti, kā mēs, un nevarēs/negribēs/neskatīsies kaut ko atšķirt pēc izskata. Viņi vienkārši izveido maršrutu, un iestāda telefonā izvairīties no zemes ceļiem.
Garos posmus tas protams neiespaido, bet runa iet par īsākiem maršrutiem ap 30-60km.
Es nezinu, cik lietotāju brauc pa zemi, cik daudz vispār izbrauc ārpus pilsētas. Bet jāstrādā ar to kas ir... Noteikti ir daudzi, kas neko nepaziņo, vai nezin, kā to izdarīt. Piemēram dzīvē rajonā izdega lampa.. nedēļu gaidīju, vai kādam tā vajadzīga.. pēc tam piezvanīju uz Rīgas Gaismu, un tie salaboja divās dienās. Sanāk - no 10 000 nevienam nav vajadzīgs ielas apgaismojums.
Mums vajadzīgs nevis Dirt čekbokss, bet Unpaved čekbokss un izvairīšanās no Unpaved opcija telefonā, papildus pie Dirt.
Nu redz, tu arī negribi braukt pa piemēra ceļu... bet vienalga dabūsi to maršrutu. Tad kāda jēga? Sanāk ka pie mums normāli var braukt pa granti tikai Vasarā. Pārējos laikos nav ieteicams. Ziemā dažviet arī neiespējams. Tad varbūt tomēr tie nav tik labi? Es arī sākumā piedāvāju - mainīt tikai tur, kur alternatīva starp divām apdzīvotām vietām ir +5 minūtes pa asfaltu. Tas nevienam nebūs pa sliktu.
Jā, alternatīvajos var atrast kaut ko labāku.. bet to arī ne visi zin. Tas viss apstājas pie aplikācijas labas zināšanas un loģikas.. kas ne visiem lietotājiem ir. Tie, kam ir labas teritorijas un ceļu zināšanas, parasti waze nelieto...
Piemērus, kur pamainīju iedošu vēlāk, bet pārbaudīt iespējams tikai caur Route speeds. Jo livemap zemes ceļus nelieto.
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message

Post by Olestas
1. Tur ir stop zīme :D Bet kā piedāvā uzbraukt tad No Ziemeļiem uz Rietumiem P112?

2. Kāds sakars asam līkumam ar ceļa statusu? Daudz kur ir asie līkumi...

3. Waze nav domāts smagajiem. Bet skat 1. punktu.
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message



Post by Olestas
Nu reāli mēs varam mainīt tā, ka varbūt ir vieglāk, nav jau visam jābūt pēc oficiālām zīmēm (tikai visam jābūt pēc noteikumiem), bet es jau nevaru aizliegt navigāciju pirmajā krustojumā pa kreisi, tikai tāpēc, ka tur varētu būt neērti. Es pacēlu tipu arī otrajam krustojumam, waze vedīs tur, kur būs ātrāk un kur vairāk/biežāk brauks.
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message