Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Grepa
foxitrot wrote:Keďže tam nevedie tretia prístupová cesta, myslím že áno.

Pod tie segmenty by to ešte chcelo malý landmark s komentárom. Predsa len je to workaround v rozpore s dohodnutým spôsobom kreslenía ciest - nie je tam "Prejazd zakázaný".

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
Čao,

1/ aplikoval jsem dva segmenty pod a nad junctionem :-)
2/ po ránu myšlenka :-D => a co použít Parking Lot Road nebylo by to ještě o malinko veselejší
3/ landmark si neumím představit, mohl by si ho prosím tě zakreslit :-).
4/ a v takových případech lokálně asi L3 :-)

Ze studijních důvodů => archivace varianty s private road :-)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Attachments

Post by Grepa
Aplikovaná editace III.lekce ;-)

Realizace odbočení z I/35 na II/438 Teplice nad Bečvou je v klientu podle mého názoru vizuálně nepřehledná => aspoň já na Lumia 625 vidím při příjezdu od severu (Hranice) jednu velikou skvrnu :-). Orientaci v náhledu také škodí, že se 35 a 438 nejdříve lehce rozestupují a následně zas přibližuji :-), ale s realitou již moc udělat nelze :-(.
Hlášky jsou asi OK aspoň v mé běžné trase jo. Prosím o názor k vhodnosti, nebo potřebě obou vnitřních jednosměrných segmentu, nebo o vhodnosti zjednodušení např. dle modrých linii :-) => obousměrné segmenty a jak už jsem se naučil s vnitřními červenými šipečkami :-) .
možnosti:

1/ Řešení je vhodné a neměnil bych
2/ Redukovat na jednoduchou trojúhelníkovou variantu + červené šipky
3/ Redukovat je kost => tečko stačí
4/ Případně jiný názor (např. jezdi jinudy :-D)

Současné řešení:
https://www.waze.com/cs/editor/?lon=17. ... ,240807786
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Aplikovaná editace IV.lekce

RETARDÉR = ZPOMALOVACÍ PRÁH:

nevím zabýval se někdo jak aspoň trochu systematicky ošetřit větší počet instalovaných retardéru?
systematicky je situace podobná této již výše řešené
viewtopic.php?f=22&t=73855&p=755964&hil ... ce#p755822

Opět dvě trasy jedny správné pro průjezd a druhá preferovaná routingem

podobné problém jsem odlaďoval ve ValMezu přidáním reálných křižovatek => zvýšení penalizace méně vhodné trasy.

V tomto případě nejsou odbočky a i v reálu je trasa kratší přímější a bez křižovatek. Jen vede obytnou zónou a po stížnostech byly instalovány při rekonstrukci zpomalovací prahy cca 6.

Zkusím předložit návrch aplikace retardéru :-).

https://www.waze.com/cs/editor/?lon=17. ... ks=3768417


edit: jo zkušebně jsem instaloval dva :-)

EDIT 2: SKUPINA JUNCTIONU ALIAS RETARDÉR BYLA NAHRAZENA VHODNĚJŠÍM ŘEŠENÍM => PARKING ROAD
viewtopic.php?f=22&t=73855&start=450#p762250

děkuji všem za konzultaci :) grepa
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Sun Apr 27, 2014 3:49 pm, edited 1 time in total.

Post by Grepa
rst193 wrote:hm, viditelnost landmarku je cca 40m a viac, teda asi to nebude viditelne na mape
Samozřejmě nechci, aby to bylo bylo vidět v mapě, ale aby editor věděl proč to tam je. Tak aby volil klient jinou cestu než varianta 1/ ‏Hviezdoslavova v každou dobu :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Attachments

Post by Grepa
porubcan wrote:na tuto temu retarderov som zachytil diskusie v EN fore davnejsie. v podstate waze potrebuje dostatok dat aby system zistil, ze nejaka trasa je pomalsia (napr. kvoli retarderom) ked bude mat dostatok dat, tak to moze skoncit dvomi sposobmi:
1. aj napriek pomalej jazde a retarderom bude trasa 1 stale rychlejsia
2. na zaklade dat vyhodnoti ako najlepsiu trasu 2 a tu bude v buducnosti ponukat ako prvu alternativu

myslim, ze tymi par junctions to aj tak nebude fungovat podla tvojich predstav
podle mne pro tuto konkrétní trasu asi nikdy nevzniknou dostatečná data => Dostatek dat je přes Šromotovo nám., ale pro semafory a hustější provoz budou vždy zpomalené a tuto trasu navrhne routrovací server podle mne jen z prosté kategorizace segmentu a jejich penalizace (teda nevím jestli se vyjadřuji úplně správně). Prostě trasa přes Hvězdoslavovu potřebuje zvednout uměle čas průjezdu asi o dvě minuty. Myslím, že pokud nejsou nějaké negativní zkušenosti z takhle přidanými junctiony doplnil bych je i na ostatních místech, kde přibližně jsou retardéry jen pro penalizaci trasy. Je to problém míst kde je řídká penetrace gps dat :). Prostě pokud to není úplně špatně chtěl bych to vyzkoušet. Praktický podobný problém byl ve valašské Meziříčí a přidáním cca 15 junctionu (ale to byly reálné odbočky) se problém vyřešil a automatické URko už se neoběvilo :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
rst193 wrote:skor by som spekuloval s mikrosegmantami, junctiom moze neznaly editor zmazat ak mu to vyhodi ako chybu validator
mikrosegment to už jsem slyšel, ale přesně nevím jak to vypadá. Vzpomeneš ji na nějakou instalaci = pemalink :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Problém v Hranicích má podle mne dvě řešení:

1/ ač víme že to je špatně, necháme to tak a ten 1-2 wazéři za rok se z toho neokotí
2/ odladíme nevhodnou trasu a jde o to jak :). A ať je tam cokoliv, tak to stejně musí být zamknuté a popsané když to nevychází z mapových podkladů :)

Tak pánové editoři paraďte :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
GinBook wrote:Neznaly to smaze jen pokud nebude zamek na danem segmentu, to jde zaridit. Otazka je, kolik musi byt tech junctions aby to pomohlo? A pomuze to?

Komentář z telefonu.
Gine dík za odpověď. Je tam 6 prahů. V podstatě je to jedno jestli se zpomalovací junctiona opticky spojí z prahy nebo ne, ale já bych volil to provázat. A myslím, že 6x4x3s = 72s by mělo trasu odklonit trvale :). V praxi jsou časové období kdy je trasa OK a pak je špatně odkloněná :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
foxitrot wrote: Asi by som momentalne taky "retardovany" usek neriesil. Chcelo by to mat nejaky segment typu Private, ale s ovela-ovela mensou penaltou. Skus Parkovisko.
[/quote]

Děkuji, za všechny výše řečené odpovědi. Úsek asi upravím podle standartu, ale ještě chvilku budu o tom přemýšlet :) .
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Čao, dotaz: jaký je důvod, výhody a nevýhody řešení zákresu pomocí samostatných jednosměrných segmentu u:

1/ dvouproudových a čtyřproudových cest s plnou oddělovací čarou

2/ dvouproudových a čtyřproudových cest s úzkým oddělovacím pruhem

3/ dvouproudových a čtyřproudových cest s širokým oddělovacím pruhem, případně vloženým kolejištěm MHD

Podle trendu názorů v současném fóru je asi 1/ a 2/ jen pozůstatek vývoje a v současné době je názor tyto cesty zjednodušit z dvou jednosměrných segmentů do jednoho obousměrného => více krát čtu "je třeba zjednodušit" než "rozdělit na jednosměrky" :).

A podle mé úvahy je dvousměrné segmenty případně s kombinací jednosměrných nájezdů u složitých křižovatek obecně správné řešení :). Složením křižovatky s nájezdů volím hlášky, jejich pořadí a včasnost pro nájezd do pruhů :).

příloha:
https://www.waze.com/cs/editor/?lon=17. ... ,181462824

screen:
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Attachments