report se vrací k neuzavřenému problému penalizace cesty, se zpomalovacími prvky v trase => např. mimo jiné retardery
Nerozumím jak myslíš že si Waze může poradit samo. Napadá mne jen, že myslíš na sběr dat o rychlosti a průjezdu, ale právě tyto budou do špatné trasy (s malou penalizaci) posílat řidiče víc a častěji (pošle URko s dotazem proč?) a jde o to jestli řidič poslechne nebo ne (já sám jsem tuto trasu jel jen proto že mne zajímalo proč waze ji vidí jako nejrychlejší a nejhodnější:-?).
A pokud klient neposlechne naskočí Auto UR a nějaký editor stejně bude muset si vybrat z nějakého špatného řešení. Prostě si myslím, že editor musí položit základní parametry routingu a vybrat vhodnou skladbu trasy a waze ji pak svými daty doladí a oživí .
Platilo by, že si waze poradí absurdum, pak by nebylo třeba rozlišovat nic, ani kategorizaci, ani šipečky, ani penalizaci, vlastně nic => waze by to řešil z dat .
Nebo ji myslel na jiný aspekt problému a já to nepochopil, teď doopravdy nevím .
A zpátky k ulici s retardéry. Právě po společné konzultaci jsem došel k názoru, že pro obdobný případ je asi nejhodnější názor Foxitrota .
ODŮVODNĚNÍ: Je nad pochybnost zřejmé, že magistrát chtěl ulici v ulici s velkým počtem retarderu
zklidnit provoz (zpomalit, omezit, vyloučit, odklonit), neboli penalizovat kratší a přímější trasu oproti té kam chtěl dopravu přenést.
Že nepoužil jinou blízkou formu např. obytná zóna nic neněmí na faktu, že tato komunikace je určená prioritně k příjezdu k nemovitostem, tudíž v editoru je asi nejhodnější varianta (ze všech špatných) pakrovisko = Parking Lot Road, byť asi taky si pod tímto pojmem představujeme obecně trochu něco jiného .
KONEČNÉ ŘEŠENÍ: Smazat junctiony přepnout na parking a zamknout cca L4-6. Zůstává je otázka jak a kam vložit info o dodatečné (nezvyklé) penalizaci, aby nedošlo v budoucnu k opravě na standardní, ale nefunkční stav . Landmarky u junctionu byly lokalizovaný a provázány na stejném místě a Parking Raod si nevím tak rady. Do alternativ je asi KONINA . Snad do restrikci nevim .
Texi, děkuji za námět . Grepa
Čao texi, pořád nad tím a na odpovědmi kolegů přemýšlím a nepovažuji osobně (ani teď) příspěvek retadery za uzavřený. Souhlasím s tebou že, toto je jedno z několika špatných řešení. Je o to, které špatné řešení si vybrat, aby bylo aspoň trochu lepší než ty ostatní.tex232 wrote:Mne se to hrubě nelíbí podobně jako různé mikro segmenty je to "workaround". Waze si s tímto musí poradit samo a ne tam dávat 15 mikro segmentů....rst193 wrote:hm, viditelnost landmarku je cca 40m a viac, teda asi to nebude viditelne na mape
Nerozumím jak myslíš že si Waze může poradit samo. Napadá mne jen, že myslíš na sběr dat o rychlosti a průjezdu, ale právě tyto budou do špatné trasy (s malou penalizaci) posílat řidiče víc a častěji (pošle URko s dotazem proč?) a jde o to jestli řidič poslechne nebo ne (já sám jsem tuto trasu jel jen proto že mne zajímalo proč waze ji vidí jako nejrychlejší a nejhodnější:-?).
A pokud klient neposlechne naskočí Auto UR a nějaký editor stejně bude muset si vybrat z nějakého špatného řešení. Prostě si myslím, že editor musí položit základní parametry routingu a vybrat vhodnou skladbu trasy a waze ji pak svými daty doladí a oživí .
Platilo by, že si waze poradí absurdum, pak by nebylo třeba rozlišovat nic, ani kategorizaci, ani šipečky, ani penalizaci, vlastně nic => waze by to řešil z dat .
Nebo ji myslel na jiný aspekt problému a já to nepochopil, teď doopravdy nevím .
A zpátky k ulici s retardéry. Právě po společné konzultaci jsem došel k názoru, že pro obdobný případ je asi nejhodnější názor Foxitrota .
ODŮVODNĚNÍ: Je nad pochybnost zřejmé, že magistrát chtěl ulici v ulici s velkým počtem retarderu
zklidnit provoz (zpomalit, omezit, vyloučit, odklonit), neboli penalizovat kratší a přímější trasu oproti té kam chtěl dopravu přenést.
Že nepoužil jinou blízkou formu např. obytná zóna nic neněmí na faktu, že tato komunikace je určená prioritně k příjezdu k nemovitostem, tudíž v editoru je asi nejhodnější varianta (ze všech špatných) pakrovisko = Parking Lot Road, byť asi taky si pod tímto pojmem představujeme obecně trochu něco jiného .
KONEČNÉ ŘEŠENÍ: Smazat junctiony přepnout na parking a zamknout cca L4-6. Zůstává je otázka jak a kam vložit info o dodatečné (nezvyklé) penalizaci, aby nedošlo v budoucnu k opravě na standardní, ale nefunkční stav . Landmarky u junctionu byly lokalizovaný a provázány na stejném místě a Parking Raod si nevím tak rady. Do alternativ je asi KONINA . Snad do restrikci nevim .
Texi, děkuji za námět . Grepa
Re: Waze nováčik - otázky