Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Grepa
paaaja13 wrote:Ahoj, vytvoření obce Dolní Lysečiny, Horní Lysečiny, Dolní a Horní AlbeřicePavel
Ahoj, názvy jsou zadané, dokresli kam dosáhneš ;). Napiš pak info do CZ: Žádosti o úpravu cest v ČR a zbytek pak opravím. Jen nezapomeň, že plochu (hranice) obcí zadáváme jen podle bílých cedulí a pokud už nějakým směrem nejsou tak jen tak, kde dosahuje souvislá zástavba ;). Takže, ne podle katastru :). Také podle Wiki (Lustrátoru) nedáváme u jednoznačných názvu obce do závorky nadřazenou obec, i když je na bílé ceduli uvedená => výhoda: mapa je pak přehlednější a vyhledávání jednoduší ;).

Odkaz na Wiki
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
paaaja13 wrote:
grepa wrote:Ahoj
Nakreslils to krásně, ...
:) Nic jsem nekreslil, jen jsem přidal asi 2 junctiony, asi dva posunul a prolustroval názvy (jeden zznich je ještě nutno řešit) a vložil je tam ;). Jako skutečně to není na edity zlatá žíla, ale 20-30 a možná i více jich tam za 1/4 hoďky asi udělám. A nevím kudy sis udělal EA ale směrem na Úpu je to už veselejší a jsou tam i nutné opravy a korekce po zbloudilých Holanďanech :? A dolů směrem na jih (Svoboda nad Úpou) tož tam už to je možné považovat ze nepořádek. Nevím, střelím dvě hoďky 500-800 eček => 1500-2500 bodiků. Fakt je že jsem kolem Temného Dolu před dvěma týdny řešil nějaký problém nějakých cca 150-200 editů jsem tam realizoval :?, vědět že tam pojedeš tak jsem na to nesahal ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Asi je blbé, aby Area Manager se po roce ptal :?. Ale jak jsem už naučený na pomoc skript, prostě to nemohu najít :(. No, možná proto, že to neexistuje :(. Přemýšlel a nemůžu se posunout, proto prosba o pomoc :(.

Pokud mi někdo pošle PM, tolina mně upozorní a rovnou mohu PM otevřít :). Ale pokud pošlu PM nováčkovi do čistého WME, jak se on k němu co nejjednodušeji dostane? Jak mu v URku, nebo chatu popsat kde ho může lehce najít? Chat není ten úplně správná případ => tam stačí nakopírovat link se svého PM " ucp.php?i=pm&folder=inbox " a každého to hodí do svého šuplíku :). Ale do URka není IMHO zadání odkazu ideální způsob komunikace :?.
Existuje vůbec, něco takového? Já jsem objevil jenom: V editoru dole najdeš odkaz na "forum" a pak na cca čtvrtém řádku odkaz (new messages)" ale to mi přijde pořád složité :(
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
No myslel jsem nějaké mnou neobjevené tlačítko ;), ale i zkrácený odkaz je významný posun. Díky.

A je možné obecně i vynechat www. ? U mne funguje i "waze.com/forum/ucp.php?i=pm", ale nevím jestli to už browser neloví v paměti a jiného uživatele, by to už nenavedlo :?.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
:) Zkrácený odkaz je super. Přesně pasuje do URka a nepřečuhuje ;). Dobrý, dík.

PS Zkrátím si i ty odkazy v URkách na CZ fórum :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
hamilnes wrote: .... nový francúzky skript ....
Ten je určitě když funguje někdy šikovný :) a někdy na palici :(. Předdefinované odpovědi nabízí podle typu problému a rebus nastává když oznamovatel chce oznámit např. chybějící cestu, což hned ještě při zadávání napíše, ale použije např. "odbočení není povoleno" :? a jsi v pasti :(.

Sám mám v tabulce (já google => na každém PC mám pak je stejný text ať ho aktualizuji jak chci) asi 15 běžných odpovědí plus asi 15 jiných potřebných frází :)

Ale zpět k problému: Potřebuji aby úplný novic co nejjednodušeji zapnul PM. Protože často nováček dlouho neví, že nějaké PM vůbec existuje, natož chtít po človíčku co včera zapnul WME a nakreslil několik RED a spokojeně vypnul PC v domnění, že jsou segmenty červené správně, protože je to známka, že někde existuje nějaký schvalovač co ty RED sbírá a schvaluje. Také si nováček myslí, že dokud někdo jeho zmatečné edity neschválí do klienta (navi) se nedostanou a !!! proto jsou červené !!!.

Tak takovému človíčku potřebuji poslat nějaké nutné INFO. Pro tyto informace je ale lepší PM než URko. Jednak se delší text do URka blbě píše, jednak ti nějaký jiný zmatený soudruh URko zavře a ty psal celou informaci zbytečně a jedna PM aspoň vím že si adresát vyzvedl. Přečetl a nebo pochopil to je jiná, ale aspoň evidentně vyzvedl :).

Tak tomuto človíčku potřebuji udělit jak !!! ON CO NEJJEDNODUŠEJI SE DOSTANE DO SVÉHO PM !!! třeba já a to jsem člověk co většinou zkouší věci ohnou a když prasknou zahodím a ohýbám další ;). a tlačítka na klávesové zkratky mi museli ukázat asi cca po dvou měsících. Rychlý test, kolik eček ví, kde je v WME tlačítko na klávesové zkratky? Proto se ptám, ale nejspíše žádné takové tlačítko není :?. Ale d2-mac rada na zkrácení odkazu je dobrá ;) => odkaz se vejde (je vidět kompletně) do políčka URka :), dík.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Fri Mar 06, 2015 8:31 am, edited 2 times in total.

Post by Grepa
Před 1/2 rokem jsem zkoušel spojení motýlek v Ostravě, Pokud na splitnutých segmentech není odbočka je málokdy problém, ale pokud tam nějaká ODBOČKA je, pak je problém. Waze místo, aby vedl trasu přes správně sídliště, tak pokud je jen obyčejné Hčko otočí trasu, klidně ve světelné křižovatce :(.

Motýlek routing samozřejmě vyřešil, ale poté co jsem viděl výsledek v klientu, jsem se na místo vrátil a opravil to na systém 3-segment. ;) Myslím, že nepěkný deformovaný tvar motýlku mělo vliv i to že je křižovatka v dlouhém oblouku :(. Fak to bylo škaredé, brrr :?. Systém 3-segment má skutečně více junctionu (spoju) vlastně namísto jednoho průjezdného na každé trase dva ;), ale IMHO jeho logika trasy a hlavně aplikace hlášek (number one) je jednoduší.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
Další problém je, že někdo to udělal právě pro to, aby mohl zadat čísla popisné. A neboli teraski už nejde u očíslovaných ulic smazat název bez předcházejícího smazání čísel popisných. :?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
paaaja13 wrote: ... je běžná praxe, .... kde nejsou názvy ulic, že se do názvu ulice dá název obce? ...
Není, dokonce ke to porušení WIKI, ale protože je Stretko Praha za rohem, zkusíme aktualizovat postoj, proto jsem to rovnou nesmazal. Zatím byl odůvodněný většinový názor nezadávat jiné než oficiální názvy ulic. IMHO funguje adresní vyhledávání podle Googlu a double data ve Waze mi přijdou zbytečná. Je pravda, že někdy jsou adresy v Googlu špatně, ale pak jsou ve vyhledávaní dvakrát a šance se zvýší 50 na 50 ;), mně však přijde správně opravit adresu v Googlu, než vytvářet duplicitu.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
tomidd, mrzí nejen mně, ale i vícero kolegů co prošli etapami růstu, které se ti v tuto chvíli zdají nepřekonatelné. Psal jsem to před pár dny v jiném příspěvku a jen krátce. V podstatě nejde o počet editů, ale o znalosti a zkušenosti, které na cestě, kdy edituješ získáš. Většinou platí, že různými editacemi získáš širší znalosti. Pokud nový editor a nemyslím konkrétně Tebe, protože jsem neprocházel Tvou historii, udělá jedinou zkušenost s tím, že vybere všechny segmenty v obci, pak mimo obec a nastaví na nich MPR. Pak bohužel taková hloubka znalosti nestačí a v podstatě může mít takový kolega i více než 25.tis editů získaných na nastavení na MPR a komunitě přijde nesprávné nechat tak málo znalého kolegu spravovat segmenty chráněné na vyšší zámky. Osobně jsem se na L4 skutečně proeditoval a ne plošnými edity, ale to je jiná. věnoval jsme tomu neskutečně moc času v krátké horizontu.
Moje doporučení jak se dobrat dnes na vyšší rank :).
1/ zkus si vytipovat LC, který má vazbu k té EA či AM a začni sním spolupracovat => udělej si tak patrona co bude mít informaci o tvých znalostech.
2/ nesoustřeď se na počet editů, ale na odstranění chyb v mapě => geometrie, šipky, kategorie, U-turn, atd. Zkrátka znalosti :).
3/ právě naopak, piš žádosti na odemčení => ale při odemčení nenastavuj slepě jen MPR, ale oprav co jsem popsal výše. Seznámíš s různými problémy a ostatní si všimnou tvé práce => styl jakým je žádost podaná je také znakem vyzrálosti. Styl tu připojit Dirty je jiný než Odemčení lokality s kompletní opravou chyb. Samozřejmě nikdo neodemkne magistrálu pro nastavení restrikce :). Když to pochopíš jsi v půlce.
4/ účastni se setkání tak, aby ostatní tušily, jak v k editacím přistupuješ a seznámili se s tvými znalostmi => 5 a více setkání je skoro druhá půlka.
5/ čti wiki a ptej se třeba svého patrona. Zase ty znalosti.

Zkusíš-li místo honění editů tyto rady myslím, že vyšší rank je daleko, daleko jistější. IMHO bez ohledu na konto, sami LC přijdou s návrhem na zvýšené ranku. :).

VÝŠE ZÁMKŮ JE OCHRANOU PŘED NEZNALOSTI. KDYŽ TOTO EDITOR POCHOPÍ NEBUDE JIŽ OMEZEN NIČÍM

V prvé řadě musí zdůraznit, že nechci hanit žádného editora, protože poctivě udělaný edit, má svou cenu.

Otevřel jsem zmíněnou historie jen tak, volným výběrem. Koukni znovu třeba v okolí cca 2km u Dolních Beřkovic. Jsou tu asi všechny výše zmíněné chyby k opravě.

PS: WME má ochranu na plošné editace, což je někdy spravedlivě a někdy ne => kolegově (zkušení) co zamykali velké města to také dělali za pár editů a to u toho strávili mnoho hodin, které mohli také investovat jinak :).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message
Last edited by Grepa on Mon Apr 04, 2016 7:50 pm, edited 1 time in total.