Post by spookyx
titelleontin wrote:Strada Nicolae Caramfil, între Șoseaua Nordului și Str. Ceasornicului, a intrat în reparații pe sensul dinspre Bd. Beijing spre Șoseaua Pipera. Traficul de pe acest sens a fost deviat pe contrasens, iar cei ce vin în sens invers (spre Herăstrău) fiind obligați să facă dreapta pe Str. Ceasornicului.

spookyx, poți pune niște marcaje de drum în lucru? Eu nu pot să editez segmentele respective ca să le fac sens unic.
Deja am restrictionat accesul astfel incat sa se faca rutarea prin Ceasornicului si Nordului. Multumesc de sesizare.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Salut.

Nu stiam că nu e cu sens unic. O să modific imediat.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk 4
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
De maine, 7 septembrie, avem noi restrictii de circulatie in Bucuresti datorita lucrarile. Eu le-am implementat deja de ieri si sper ca maine ele sa fie incluse in actualizarea zilnica. http://bpr.b.politiaromana.ro/index.php ... 92013.html
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
iopo2000 wrote:
spookyx wrote:Salut.

Nu stiam că nu e cu sens unic. O să modific imediat.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk 4
O mica editare mai trebuie facuta. La intersectia bretelei cu Splaiul se poate face doar dreapta. Nu exista semn de obligatoriu dreapta, dar exista linie continua. Deci fara stanga.

Mersi. Sper sa se dovedeasca utila in rutare. Pe mine de obicei (clientul) ma ruta cu ocol pe la Piata Crangasi. Asa scurtez 2-3km si scap si de vreo doua semafoare fara sa incalc vreo regula de circulatie.
Corect, mersi de sesizare. Nu e voie stanga, oricum, a face stanga nu mai are sens din moment ce poti face din timp dreapta catre Regie/Grozavesti... iar cei care vor face stanga, probabil ca au gresit traseul sau ceva de genul :)
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Cu segmentul acesta ce facem? Nu cunosc exact situatia in zona si cineva a raportat ca e inchis acel segment, dar pana sa imi raspunda sa inteleg exact ce a raportat, un wazer de 7 zile a inchis raportul.
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =104738245
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
dani_el_01 wrote:Este ok, merci.
E foarte ciudat ca pe mine nu ma lasa...
Daca te referi la conectorul dintre sensuri pe Bd. Bucurestii noi, cred ca nu puteai pentru ca unul din segmente era blocat la level 2.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Corect. Un sens era blocat level 2, celalalt la 1. Tu ai level 1.
La fel si cu laminorului. El e blocat automat pe level 2.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
In imaginea atasata apare acolo Lock.
Desi nu prea inteleg, ca zice ca e Level 1.
Probabil nu ai mai condus pe acolo de vreo 3 luni de zile si ai pierdut dreptul de editare acolo?
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
OFFTOPIC: Vreau sa stiu si eu cine este utilizatorul care ma cearta, de a deschis un UR in afara Bucurestiului, in localitatea Joița, GR.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
silverpsg wrote:Salut,

Aici am observat două probleme legate de manevre interzise și aș dori să le corectez.
https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... =103560106
1. Din Str. Laborator (e greșit Laboratorului conform și cu poșta română) e interzis stânga pe Șos. Mihai Bravu - am văzut aseară indicatorul
2. Din Str. Agatha Bârsescu conform cu marcajul stradal este de asemenea interzis stânga pe Șos. Mihai Bravu - se vede și marcajul pe carosabil

Toate bune
Salut.

1) Rezolvat.
2) Marcajul de pe strada e confuz. Oricum, in momentul de fata nu se permite a vira stanga pe Mihai Bravu, dar as zice ca nu e tocmai interzis aceasta manevra.
Singurul marcaj care ar zice ca e obligatoriu dreapta e o sageata de pe asfalt (ceea ce e irelevant, poate sa fie veche si nemodificata)... dar pe Mihai Bravu exista linie punctata, iar lipsa unui indicator de obligatoriu dreapta ar permite o astfel de manevra. Eu unul as fi tenant sa permit si virajul stanga.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]