Post by hamilnes
Bolo by možné preklasifikovať túto cestu:
https://www.waze.com/sk/editor/?env=row ... ,166926268
Poznám tú cestu, je to úsek ktorý je hambou klasifikovať III. triedou. Miestami, v lese, je riadne rozbitá, takmer bez asfaltu. Vyhnúť sa tam, protiidúcemu, najmä v zime je problém. Ak si niekto chce skrátiť cestu a má dobré (tzn. dosť vysoké :!: ) auto, tak z Lopeja na Tále (Srdiečko) je to bližšie (a dobrodružnejšie ;) ). Navigácie tadiaľ môžu navigovať, kedže je to ozaj kratšia cesta, ale veľa neznalích cudzincov sa už z polovice vracali. Odporúčam preklasifikovať minimálne na "cestu".
Ak nie je možné preklasifikovať, treba tam dať výstrahu.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
No, myslim, že na Dirt 4x4 to nie je. Asi preto, že keď sa premávka v Bystrej zadrhne, (veľmi uzučká cesta cez obec a občas sa to stane), tak je toto výhodnou alternatívou. Nechajme tadiaľ (cez Krpáčovo) navigovať v prípade núdze.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Ďakujem! :)
Simuloval som navigovanie z Čertovice do Nemeckej a Waze ponúkne hneď tri trasy cez Bystrú, cez Brezno a cez Krpáčovo.
Navigácia Sygic pri prekážke v Bystrej ponúkne najskôr dlhšiu trasu cez Brezno a až pri prekážke aj na tejto, ponúkne trasu cez Krpáčovo.
Takže Sygic nenecháva voľbu na užívateľovi, ale rozhodne za neho. Waze ponúkne viac alternatív a užívateľ sa sám rozhodnne čo bude preferovať, podľa vzdialenosti, času a podľa typu cesty.

Edit:
https://www.waze.com/sk/livemap?zoom=17 ... n=19.41856
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message
Last edited by hamilnes on Mon Oct 13, 2014 1:06 pm, edited 1 time in total.

Post by hamilnes
Dík, zase som sa dozvedel niečo nové. ;)
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Kam sa podeli železnice? Včera pri prechádzaní železníčného prejazdu som zistil, že v klientovi nie je vykreslená železnica.
V LM je viditeľná, v WME je viditeľná len v klintovi nie. Pozeral som aj ine prejazdy a fakt mi chýba. Kde môže byť chyba? Mal som to za jazdy ohlásiť ako chybu mapy?
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
No to ma podrž, taká základná vec. :shock: :shock: :shock:

Kluci raďte!
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Díky kluci!

Vymenené schema zobrazuje aj železnice. Ale neprestávam sa čudovať prečo to nie je v klientovi native. :shock:
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message
Attachments

Post by hamilnes
Je možné pridať do editora pomocnú vrstvu s WMS geodetickými dátami, napr. administratívne členenie? Máme tu množstvo bezmenných ciest a veľmi by to pomohlo pri určovaní ktorá cesta ku ktorému mestu patrí.
Tu vidím, že v PL používajú WMS vrstvy z geoportálu: viewtopic.php?f=73&t=69703&hilit=wms
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
pvo11 wrote:Technicky tomu také nic nebrání, jen by to musel někdo naprogramovat, neboli nejsou lidi :).
pvo11 myslím, že práve ty si tu macher cez skripty :) ...nemohol by si niečo nakódovať? PL priatelia by iste boli naklonený spolupráci na dobrej veci.
:idea: Niečo také, kde by uživateľ zadal link WMS služby, a mohol by si v WME zapnúť vrstvu, napríklad to potrebné administratívne členenie.
EfendiM9 wrote:Otázne je, či je (v prípade waze) potrebné vedieť ktorá cesta patrí komu ...
Myslím, že tu nejde ani tak o vlastníka či správcu cesty ako o miestnu príslušnosť - miestopis.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
...môžeš trochu podrobnejšie, kde si čo zmenil? :shock:

WMS link na ŘSD ČR: http://geoportal.jsdi.cz/ArcGIS/service ... WMSServer?
V app Locus link funguje.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message