No, myslim, že na Dirt 4x4 to nie je. Asi preto, že keď sa premávka v Bystrej zadrhne, (veľmi uzučká cesta cez obec a občas sa to stane), tak je toto výhodnou alternatívou. Nechajme tadiaľ (cez Krpáčovo) navigovať v prípade núdze.
Ďakujem!
Simuloval som navigovanie z Čertovice do Nemeckej a Waze ponúkne hneď tri trasy cez Bystrú, cez Brezno a cez Krpáčovo.
Navigácia Sygic pri prekážke v Bystrej ponúkne najskôr dlhšiu trasu cez Brezno a až pri prekážke aj na tejto, ponúkne trasu cez Krpáčovo.
Takže Sygic nenecháva voľbu na užívateľovi, ale rozhodne za neho. Waze ponúkne viac alternatív a užívateľ sa sám rozhodnne čo bude preferovať, podľa vzdialenosti, času a podľa typu cesty.
Edit:
https://www.waze.com/sk/livemap?zoom=17 ... n=19.41856
Simuloval som navigovanie z Čertovice do Nemeckej a Waze ponúkne hneď tri trasy cez Bystrú, cez Brezno a cez Krpáčovo.
Navigácia Sygic pri prekážke v Bystrej ponúkne najskôr dlhšiu trasu cez Brezno a až pri prekážke aj na tejto, ponúkne trasu cez Krpáčovo.
Takže Sygic nenecháva voľbu na užívateľovi, ale rozhodne za neho. Waze ponúkne viac alternatív a užívateľ sa sám rozhodnne čo bude preferovať, podľa vzdialenosti, času a podľa typu cesty.
Edit:
https://www.waze.com/sk/livemap?zoom=17 ... n=19.41856
Last edited by hamilnes on Mon Oct 13, 2014 1:06 pm, edited 1 time in total.
Dík, zase som sa dozvedel niečo nové.
Kam sa podeli železnice? Včera pri prechádzaní železníčného prejazdu som zistil, že v klientovi nie je vykreslená železnica.
V LM je viditeľná, v WME je viditeľná len v klintovi nie. Pozeral som aj ine prejazdy a fakt mi chýba. Kde môže byť chyba? Mal som to za jazdy ohlásiť ako chybu mapy?
V LM je viditeľná, v WME je viditeľná len v klintovi nie. Pozeral som aj ine prejazdy a fakt mi chýba. Kde môže byť chyba? Mal som to za jazdy ohlásiť ako chybu mapy?
No to ma podrž, taká základná vec.
Kluci raďte!
Kluci raďte!
Díky kluci!
Vymenené schema zobrazuje aj železnice. Ale neprestávam sa čudovať prečo to nie je v klientovi native.
Vymenené schema zobrazuje aj železnice. Ale neprestávam sa čudovať prečo to nie je v klientovi native.
- Attachments
Je možné pridať do editora pomocnú vrstvu s WMS geodetickými dátami, napr. administratívne členenie? Máme tu množstvo bezmenných ciest a veľmi by to pomohlo pri určovaní ktorá cesta ku ktorému mestu patrí.
Tu vidím, že v PL používajú WMS vrstvy z geoportálu: viewtopic.php?f=73&t=69703&hilit=wms
Tu vidím, že v PL používajú WMS vrstvy z geoportálu: viewtopic.php?f=73&t=69703&hilit=wms
pvo11 myslím, že práve ty si tu macher cez skripty ...nemohol by si niečo nakódovať? PL priatelia by iste boli naklonený spolupráci na dobrej veci.pvo11 wrote:Technicky tomu také nic nebrání, jen by to musel někdo naprogramovat, neboli nejsou lidi .
Niečo také, kde by uživateľ zadal link WMS služby, a mohol by si v WME zapnúť vrstvu, napríklad to potrebné administratívne členenie.
Myslím, že tu nejde ani tak o vlastníka či správcu cesty ako o miestnu príslušnosť - miestopis.EfendiM9 wrote:Otázne je, či je (v prípade waze) potrebné vedieť ktorá cesta patrí komu ...
...môžeš trochu podrobnejšie, kde si čo zmenil?
WMS link na ŘSD ČR: http://geoportal.jsdi.cz/ArcGIS/service ... WMSServer?
V app Locus link funguje.
WMS link na ŘSD ČR: http://geoportal.jsdi.cz/ArcGIS/service ... WMSServer?
V app Locus link funguje.
jj ...ticho vám závidíme.
Re: Waze nováčik - otázky