Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by hamilnes
Nie je možné v Live Mape nasimulovať dopravnú situáciu z histórie? Pozrieť ako to na konkrétnom mieste vypadalo povedzme pred týždňom?
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Aha ano vidím. A hádam, že to je počítané z priemerných historickych dát.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Ja myslím, že by bolo zmysluplnejšie aktualizovať wiki ako duplikovať forum. Aj pre mňa boli informácie z fora prínosom, ale wiki má prehľadnú štruktúru a nováčik sa tak môže rýchlejšie zorientovať.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
...nemusi citat to 100+ stranove monstrum
Waze je asi dosť tématicky rozsiahla problematika. Každopádne wiki môže byť napísané tak, aby ani nováčika, hľadajúceho základné info, neodradila. Hneď na úvodnej stránke sa môže rozhdnúť čo bude čítať, lebo slúži ako akýsi smerovník/rozcestník. Myslím, že prediskutované a uzavreté témy s jasným konsenzom by mali skončiť na wiki. Tam by mal každý nájsť stručne a jasne formulované pravidlá fungovania nielen WME ale aj celého Waze. Diskusné fórum považujem za miesto, kde sa tie jednotlivé témy "utriasajú". Ak chceš pomôcť nováčikom s nejakým stručným rýchlonávodom môžeš tak urobiť napr. v článku Dobré rady na úvod. Hoci aj prepísať celý článok, ak uznáš za vhodné. Nuž a vzťah medzi fórom a wiki bude taký aký ho urobíme. Veľa úspechov! :)
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
ma5jkl wrote:Mohla by mi nejaka dobra vila vytvorit na wiki stranku kde by sme mohli hodit tie otazky s odpovedami? Alebo ma naviest na to ako a kde to dat, pripadne docasne prava na editaciu. Mojou ideou je aby kazda z otazok mala anchor aby sa po kliknuti na konkretnu otazku vo fore dalo presne skocit na danu odpoved.
Stranku na wiki si už vytvoril, ale wiki používa špeciálne formátovanie - pozri help.
Odporúčam otázku písať ako číslovanú kapitolu. Na každú kapitolu sa potom dá odkazovať jednoducho tak že za link stránky pripojíš krížik a názov kapitoly (namiesto medzier musia byť podtržníky).
Napr. https://wiki.waze.com/wiki/Novacikovske_otazky#142._Ot.C3.A1zka
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message
Last edited by hamilnes on Wed Dec 31, 2014 10:45 pm, edited 5 times in total.

Post by hamilnes
Až na to, že také formátovanie je vo wiki nepripustné. Keď urobíš pár kapitol, wiki ti pridá do hlavičky obsah a odtiaľ môžeš kopírovať linky.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
OK, ja to naformátujem a ty opravíš diakritiku. :) :lol:
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Otázkou je, prečo chceš mať otázky na fóre a odkazovať každú jednu na wiki? Prečo nie jeden odkaz na wiki, kde je požadovaný prehľad otázok (s formátovaním sa dá ešte pohrať) ako aj všetky odpovede? Myslím, že užívateľ keď sa preklikne na wiki a nájde tam všetky otázky aj odpovede, k otázkam na fóre sa už nevráti. Zbytočné je to duplikovať.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Upravil som prvych 10 otázok na wiki tak, aby v tabuľke obsahu neboli cez dva riadky. Myslíš že to tak môže byť?
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
jj tématické rozdelenie by sa hodilo, ale kto to pretriedi?
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message