Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by hamilnes
vitj wrote:Kde nejsou ulice pojmenované, tak čísle zadat nelze.
Niekde v dikusii o tomto bolo také riešenie, že do kolonky Ulica zadávať namiesto ulice názov obce a potom číslovať podľa existujúcich čísel.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
MarkusDelRey wrote:...A este jedna vec sa mi nepaci preco neviem oznacit udalost pokial som nou presiel vzdy oznaci tu udalost na moju polohu nie na tu kde ju chcem oznacit, predsa sa neda zastat vsade a oznacit. Dakujem za info
Vitaj na fóre! Tu si môžeš prečítať ako vo Waze fungujú hlásenia udalostí: https://wiki.waze.com/wiki/Hl%C3%A1seni ... C3.A1senia
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
NorinoNori wrote:Ako nováčikovi editorovi úrovne 1 mi Waze dovoľuje zakresľovať miesta do mapy...
Vitaj v komunite editorov mapy Waze!
Miesta s fotografiami je možné pridávať jedine cez mobilnú aplikáciu Waze. V mapovom editore sa dajú vytvárať miesta, ale iba bez obrázkov. Pridávanie miest sa spravuje určitými pravidlami, ktoré je dobré dodržiavať. Na wiki.waze.com potom nájdeš potrebné návody čo a ako. Ak ti niečo nebude jasné, treba sa pýtať. Kto vie, rád odpovie. :D
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
A kde sa o tom dočítam?
Tu sa o zázname trás a kolónach dá prečítať pár zmysluplných riadkov: https://wiki.waze.com/wiki/Czech/Naviga ... ic.C3.ADch

Odoslané z GT-I9100 pomocou Tapatalku
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
ma5jkl wrote:
nocommenta wrote:
ma5jkl wrote: ano, ale ked ju nahlasis tak server si (vraj) da vacsi pozor na situaciu na danom segmente a potencialne skor zareaguje...
A kde sa o tom dočítam?
oficialne nikde. vsetky taketo info su viac menej zalozene na pozorovani, domnienkach pripadne nejakych testovaniach.
Tu sa o tom dá dočítať: https://wiki.waze.com/wiki/Czech/Naviga ... ic.C3.ADch

Odoslané z GT-I9100 pomocou Tapatalku
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
@NorinoNori,
hlásenia udalostí, vrátane jamy na ceste, by sa mali vo wazemape zobrazovať asi jednu hodinu, potom automaticky expirujú. Predľžiť, alebo skrátiť uvedený čas môžu ďalší okoloidúci wazeri kliknutím na ikonu "palec hore", resp. na "už nie je" V poslednej dobe ale bolo toto časovanie dosť rozbité, aspoň podľa odozvy wazerov tu na fóre.
Myslím, že ohlasovať výtlky má veľký význam. Aj ja som niekoľkokrát jamu minul vďaka hláseniu Waze. Tie hlásenia si všímajú aj iní a myslím že sa nimi inšpirovali aj autori stránky výtlky.sk a tiež verím, že je to určitá výzva pre cestárov. Takže spokojne ohlás každý väčší výtlk na ceste. :-)
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
GinBook wrote: A pripadne ted v lednu pokud chces vyhrat mobil ....
Minimalne na 20°C. :D
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Vitaj na fóre chiron66, upravovať ceny na čerpačkách je možné po odjazdení 160km, nubude to tvoj problém?
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Ahoj Difadon, vitaj na diskusnom fóre.

Tak pekne postupne:

ad 1. Bežné pumpy sa na mape zobrazujú iba ako plochy (obyčajne šedé). Farebnú ikonu môžu mať len pumpy, ktoré si túto službu u Waze zaplatili.
Na vyhľadávanie benzíniek podľa ceny je možné použiť, ako píšeš, Navigavat -> Benzínové pumpy, alebo si ich môžeš nechať počas navigovania vyhľadať vedľa svojej trasy. Do vyhľadávacieho poľa zadáš kľúčový výraz - napr. "benzín". Zobrazia sa v zozname, alebo si ich pozrieš na mapke tlačítkom vpravo hore.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Difadon wrote: 2. Zobrazení objektů v navigaci
Cca 2 dny zpět jsem do mapy přidal pár objektů jako hotel a pension. Tyto objekty se pak zobrazí i v navigaci jako "šedivé objekty"?
Sýtosť farby objektov (miest) sa na mape v klientovi zobrazuje podľa veľkosti a významu. Nováčikom potvrdzujú vytvorenie miesta starší editori, až potom sa objaví na mape. Viac tu.
Ak chceš mať objekty nejakej inej farby, môžeš použiť pre mapu inú farebnú schému (Na wiki hľadaj heslo "skin").

ad 3. Používam málo.., snáď odpovie niekto ďalší.
4. Přiblížení
Nedá se navigaci nějakým způsobem vnutit vlastní přiblížení? Dost často používám navigaci jenom pro "průjezd" (=navigace jenom zobrazuje kudy jedu, tedy nenaviguje) abych věděl o zatáčkách. Současné automatické přiblížení a přiblížení při vypnutém automatu je pro mě dost kostrbaté.
Keď v nastaveniach vypneš automatické zoomovanie, bude sa ti mapa zobrazovať iba v tom priblížení, ktoré si nastavíš.
Ak ti to nevyhovuje, ešte by si mohol skúsiť iný skin, kde môže byť nastavené zobrazovanie ciest inak. Viac tu.
5. Cachování mapy
Myslel jsem, že "dlaždice" kterou jsem projel se cachuje. Ale zrovna teď jsem jel trasu tam i zpět a při zpáteční cestě bylo poznat, že se cesta "tahá" znovu. To při horším signálu znamenalo, že chvílemi jsem jel "bez cesty".
S takýmito problémami sa stretávajú v poslednom čase viacerí. Viď toto vlákno.
6. Opakování uzavírky
Další dotaz se týká uzavírky silnic. Tady u nás je velmi časté, že přes léto jsou silnice sjízdné. Ale v zimě se už jedná o nesjízdné silnice. Dá se nějakým způsobem vyřešit to, že by se uzavírka každý rok opakovala třeba od 1.12 do 1.4?
Takéto uzávierky sa riešia prípad od prípadu. Ak máš konkétne miesto, napíš o tom do CZ: Žádosti o úpravu cest v ČR,
alebo SK: Žiadosti o úpravu ciest na Slovensku.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message