Post by Grepa
GinBook wrote: 1) asi nejhorší je, .....
Co Valda, ten je v pohodě :), problém je bod jedna => reakce kolegy (kontakt, chat) :?. Po půl hodině marného poskakování bych nejraději někoho praštil palici. To by se mělo honorovat nějakou zvláštní prémii. Jako třeba 100 marných pokusů o kontakt = čtrnáctidenní lázeňský pobyt v horách, nebo u moře dle vlastní volby ;).
Zrovna dneska kolega jenicek001(3), nevím viděl jsem ho poprvé. No chybka drobná, na úrovni L3 asi zbytečná, ale každý něco přehlédne. Kdo nic nedělá nic nezkazí ;). Opravil jsem, ale asi 15 minut jsem se ho snažil zaujmou, kontaktovat, optat ve na zdraví a rodinu, no a nic :?. To mne trápí, lov beze zbraní :?.
Kdyby tak každý nový editor, musel dostat autorizaci, než mu editor povolí první uložení. Ať si kreslí a zkouší, ale uložit by měl až po autorizaci nicku :). Myslím, že by to fungovalo a nováčci, kdyby nejdřív dostali informační PM a přitom by tak přirozeně objevili fóru a chat. No možná, by se pak ani tak nelekali, jako když na ně jukne Wazik s přilbičkou :?
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
jirys wrote:Nikde nevidím ten seznam nás nováčků jak jsme na tom ... :-)
Přístup do seznamu je taky nutný, nejen formulář. Nejde ani o to jak o to, aby editor viděl jak je na tom, většinou je tam jen počáteční info o prvním kontaktu. Spíše jde o to jestli už v seznamu je, nově viděný kolega editor. Já ten seznam navštěvuji poslední dobou i několikrát týdně. Teď po nedávné delší deportaci do ciziny i častěji ;).
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
pvo11 wrote: Bohužel PM je to poslední, co takový nováček objeví. :-(.
Čauki pvo11: Ne, to jsi mne nepochopil :?. Myslím, že by před prvním uložení editů musel přečíst autorizační PM s kódem přístupu k uložení prvních editaci a se základními informacemi k národním pravidlům :). Ale to je asi utopie :?. No ale řekni nebylo by to super.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
pvo11: zkus víme, že básnické střevo máš :).

Živý kontakt je živý kontakt, ale často je lepší nechat nováčka trochu rozkoukat a osahat si prostředí.
Ale pak zase u nováčka přichází nejistota jestli nebude za blbce a jak se objeví jeho nick a v jeho okolí pohyb jde se schovat. Měl jsem to před 5 měsíci podobné a ještě si na to živě vzpomínám. Přesně ten link na PM ve vyskakovacím okně jsem měl ve své fantazii na mysli.

Donedávna jsem měl za to že Wiki je pevně sepsaná v angličtině a jen existuji její lokální mutace => to znamená musí se přeložit krom výjimek doslova. Ale nedávno mi došlo, že vlastně ne, že ji můžeme použít i na vlastní stránky a sdělení. Vlastně jsem před cca 4 měsíci chtěl, aby jsme nějakým způsobem upravili cz fóru tak, aby bylo všem (nováčkum i kolegům) jasné co platí a co neplatí a na čem se komunita shodla. No Tatrami mi došlo, že Wiki je to správné medium a chci to na srazu probrat s GinBookem.
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by Grepa
SUPÉÉÉR :P, to je přesně na hlavičku. Ušetří to všem spoustu času.

Nedávno dostal do lisu mezi tři nováčky, kteří se postupně přihlásili. Tak jsem si připadal jak v sudu s trojnásobnou ozvěnou :D. Teď už to bude jinak :) "Na tu si počti. :) Čemu nerozumíš? :) A hlavně nebudu muset pořád kopírovat linky na základní skripty. Prostě super, děkuji.

Malinko jsem upravil odkaz na češtinu do Valdy. Po zkušenosti, při které jsem narazil na jazykově zdatného nováčka a musel jsem třikrát ZDŮRAZNIT, že lokalizaci potřebuje. S odmlkami zmíněného nováčka to zabralo minimálně deset minut :?. Za deset obeznámených nováčku by měla být prémie a za padesát lázeňský pobyt v horách. :D Pokusil jsem se vypíchnout v textu, že obsahuje hlavně odlišná pravidla.

Už bych to moc nekošatil. Je to přesně, to co většinu nováčků zajímá "Ukaž mi kde to mám zmáčknout, honem, honem. Ne návody nečtu, jsou pro blbce". Delší a obšírnější by tuto skupinu znechutil a stejně by je v první chvíli nečetla. Přece jen existuje úvodní stránka CZ WIKI a hlavně podobně orientované vlákno ve FÓRU. Naopak bych určitě využil dobře sepsané " [FAQ] Waze: VŠETKY INFORMÁCIE KTORÉ POTREBUJETE VEDIEŤ " jako text pro širší informace => zde pokračujte k druhé lekci. Ale s touto úpravou bych poprosil pvo11. Ještě moc dobře neumím editovat Wiki :). A taky nevím, proč už tato výborná stránka není v obsahu :) a není se k mí dostat jinak než přes URL? :)
Grepa
Area Manager
Area Manager
Posts: 1832
Has thanked: 304 times
Been thanked: 435 times
Send a message

Post by jirys
Nikde nevidím ten seznam nás nováčků jak jsme na tom ... :-)
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by jirys
Zdravím všechny ostřílené ale já novej se v tom stále plácám . Tady toto dle mne by mělo bejt na začátku fora na místě č.1 velkým písmem a název " Mentoring " obyčejným čechům jak jsem já nic neříká ... dle mne by to mělo být pojménováno " kde začít " ... Vy jste v tom zběhlí ale když příjde nový jako já tak v tom tápá ... :oops: dále by tam mělý být i odkazy na to neduležitější
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Last edited by jirys on Wed Jul 23, 2014 4:05 pm, edited 1 time in total.
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by jirys
peta5 wrote:
pvo11 wrote:... nebo zkama :D ) člověk je
"ZKAMA" :lol: takové krásné slovo, že? :P
... nebo třeba když se u nás řekne "KAJ TO JE?" :lol:
NA PRAJSKÉ :)
jirys
Posts: 331
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times
Send a message
Tablet Samsung Galaxy 10" P5100 android 4.1.2

Post by masvbr
moooc pekne, vazne :D

(je tam jen par drobmosti (preklepu apod) ... nebudu vypisovat a az se dostanu k wiki opravim primo)

odeslano z telefonu
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz

Post by masvbr
jemne poladeno primo ve wiki

co chces jeste za odkazy?
masvbr
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1243
Has thanked: 341 times
Been thanked: 187 times
Send a message
LC, [L5] CM Czech Republic, WME Beta, Android + Waze Beta Client, https://www.wazer.cz