Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by d2-mac
Nevím jak se to přesně jmenuje, zřejmě refresh a provádí se ve vrstvách pomocí zatočené šipky, viz obrázek. Podmínka v Road Selectoru tím zůstává zachovaná.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message
Attachments

Post by d2-mac
Zřejmě jsem přišel na chybu ve WME RS. Pokud je více jak jeden Alt, neoznačí podle něho. Příklad se silnicí III/04724, v RS zadaná podmínka:

Street = "04724" OR Alt. Street = "04724"

Permalink na otestování:

https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... 004&zoom=4

Označí se jen segmenty:

https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... ,104687329

Nesprávně se neoznačí tento segment:

https://www.waze.com/cs/editor/?env=row ... =189128450

P.S. Podařilo se Ti něco zjistit ohledně refresh? Pořád se s tím potýkám.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Já jsem taky pro automatické AND. Předpokládám ale, že se skript bude chovat takto:

- přidám nějakou podmínku za kerou se automaticky přidá AND, například:
Road Type = "Street" AND
- tlačítko OR bude černé a půjde na něj kliknout, naopak tlačítko AND bude šedé
- pokud na tlačítko OR kliknu, změní se podmínka na:
Road Type = "Street" OR
- tlačítka budou v opačném stavu (AND černé a OR šedé)

Takto by to nikomu nemuselo vadit. urychlí to sázení podmínek s AND a přitom podmínky pro OR to nezpomalí.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Zřejmě jsem přišel na dvě drobné chyby ve verzi 1.2 které nemají vliv na funkci:

- Pokud přidám nějakou podmínku, zatím bez AND nebo OR, zůstávají Add u tlačítek Has restrictions a Has closures nesprávně černě podbarvená ale ostatní tlacítka Add jsou správně šedá.

- Pokud použiji podmínku Has restrictions nebo Has closures tak se do Selection přidá:
Has restriction(s)
Has closures(s)
S v závorkách u podmínky je matoucí, navíc u closures zdvojené. Ostatní podmínky mají také jednotné číslo, proto bych na tlačítkách i v Selections nechal:
Has restriction
Has closure
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
pvo11 wrote: Ne to by bolo složité na implementaci a dost matoucí. nevím jak to myslel komichal, ale jediná smysluplná implementace mě napadla je, že podmínka půjde zadat vždy, t.j Add u nich nikdy nezešedne.
Pokud rozepsaný výraz bude končit podmínkou nebo pravou závorkou, tak se vloží AND a nově zadaná podmínka.
Pokud rozepsaný výraz bude končit čímkoli jiným, tak se vloží jen nově zadaná podmínka.
Mazat bude nutné jednotlivě.
Tohle také AND urychlí a nemá to vliv na nic dalšího.
Musel jsem si to asi 10x přečíst a snad jsem to pochopil :D I takto to bude dobré ;)
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Pochopil jsem to správně a stále souhlasím :)
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Veřejně se mého způsobu vzdávám :D Tvůj je lepší ;)
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Díky! Zatím to vypadá moc dobře :) Jen drobná chybka u názvu podmínky:

Has closures/b>

Dále podmínky Road type a Last update mám zalomené na dvou řádcích (ale nevím jestli to už nebylo u předešlých verzí):
RS_13.png
(43.3 KiB) Downloaded 680 times
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
Díky za opravu. Chlívky už jsou přes prohlížeč Iron v pořádku. Bohužel je tu jedna chyba týkající se závorek, pokud chci zadat podmínku:

Road Type = "Railroad" AND (Trafic Locks = 1 OR Manual Locks < 2)

po dopsání poslední pravé závorky se podmínka změní na:

Road Type = "Railroad" AND AND (Trafic Locks = 1 OR Manual Locks < 2)

Nevím jestli to s tím přímo souvisí ale bylo by dobré kdyby i levá závorka uměla použít (nebo využít?) automatické AND.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by d2-mac
pvo11 wrote:Na mezinárodním fóru k Road Selectoru se objevil požadavek na další zpřesňování podmínky vybraných segmentů. T.j. mám něco vybráno a chci pomocí jiné podmínky z toho něco vyhodit. Připadaně jako alternativa: vyber podobné segmenty, jako je vybraný (obdoba vybrat celou ulici).

Všechny tyhle hrátky narazí na problém, že když vyberu nějaký segment, tak zmizí panel nástrojů a objeví se panel editace segmentu. Existuje sice tool WME Panel Swap, který umí přepnout zpět, ale je otázka zda implementovat podobnou vlastnost do Road Selectoru nebo doporučit WME Panel Swap pro využití té funkcionality, případně zda se vůbec možností dále upravovat výběr segmentů zabývat.
Já si myslím, že použití WME Panel Swap je elegatní, spolehlivé a navíc použitelné i pro jiné skripty. Alespoň zatím bych obdobnou věc do skriptu nevymýšlel.

Díky za přidání porovnání textu s regulárním výrazem, než jsem to stačil vyslovit, už to bylo hotové :D

Ještě k dalším požadavkům které nyní padly na ENG fóru:

záloha a obnovení konfigurace
Taktéž bych uvítal, stačila by jednoduchá forma do a z textového boxu jako má skript UROverview Plus (URO+) dole na záložce Misc (pod nápisem Settings backup/restore/reset:).

přesun tlačítka Select roads nahoru
To je zřejmě reakce na rozhození levého panelu v nové verzi WME kterou způsobuje Validator. Všechny záložky skriptů jsou posunuté dolu. Pokud přesun nahoru udělat tak nejen tlačítka Select roads ale celé sekce Selection. Nechi mačkat na tlačítko Select roads a přitom nevidět nastavenou podmínku.

A jeden požadavek který zřejmě již někde padl - nešlo by zadané podmínky editovat jako by na příkazovém řádku? Tj. něco smazat, něco dopsat a znovu použít.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message