Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by pavelnop
Ahoj,
vznesu dotaz i zde.

Všiml jsem si, že ve Waze verze 3.9.4 pro Android nevidím všechny kontakty, které se mi synchronizují s telefonem.

Vidím jen kontakty synchronizované z Google účtu, ale zcela chybí kontakty z firemní Exchange.
Nemohu tak přizvat kolegy do Waze nebo jim zaslat odkaz na sledování mé polohy.

V předchozí verzi Waze problém nebyl.

Má stejný problém i někdo z vás?
pavelnop
Posts: 14
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by pavelnop
masvbr wrote:
pavelnop wrote:Ahoj,
vznesu dotaz i zde.

Všiml jsem si, že ve Waze verze 3.9.4 pro Android nevidím všechny kontakty, které se mi synchronizují s telefonem.

Vidím jen kontakty synchronizované z Google účtu, ale zcela chybí kontakty z firemní Exchange.
Nemohu tak přizvat kolegy do Waze nebo jim zaslat odkaz na sledování mé polohy.

V předchozí verzi Waze problém nebyl.

Má stejný problém i někdo z vás?

Kdyz se podivas do nastaveni sveho Androida (ozubene kolecko), tak v Ucty je i Waze ... uvidis tam datum a cas posledni synchronizace, obcas pomuze si ji vynutit, ale vysledek nezarucuju ...
Zkusil jsem, bohužel nepomohlo.
Synchronizace doběhne v pořádku,
zkusil jsem i vytvořit nové testovací kontakty, z Googlu se do Waze sesynchronizuje, z Exchange ne.

Až budu mít trochu času, zkusím si s tím pohrát a přeinstalovat Waze, případně odstranit a znovu nastavit synchronizaci s Exchange.
Prozatím díky za odpovědi, potřeboval jsem zjistit, zda jde o obecný problém nebo jsem zas za exota ;)
pavelnop
Posts: 14
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by pavelnop
Zdravím znovu,
našel jsem si čas a provedl odinstalaci Waze, odstranil jeho pozůstatky, zrušil účet Exchange v telefonu, zrestartoval telefon.
Poté jsem Waze znovu nainstaloval a nastavil účet na firemní Exchage a nezměnilo se vůbec nic.
Stále vidím ve Waze jen kontakty z Google účtu a žádné z Exchange.

Můžu tedy jen doufat, že v příští verzi bude chyba opravena.


P.S.
Vždy po restartu telefonu mi mizí účet Waze, který se právě stará o synchronizaci kontaktů.
Musím jej ručně znovu přidat.
pavelnop
Posts: 14
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by petk0
ako je to s diakritikou? ci to je problem mobilu?
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
dusan2020 wrote:S inou áno, ale tú využívam minimálne nakoľko do zahraničia veľmi nechodím. No na Slovensku iba Waze, nakoľko je podľa mňa oveľa lepšia, aj keď pripojenie k GPS jej trvá.
Problem s GPS FIX riesi zosilenie signalu v kabine auta. Bez neho som jazdil hodiny bez signalu, s nim to chytam do dvoch minut aj na totalnych cinskych smejdoch. Dalej pomaha spustena aplikacia GPS test, najprv pockam na nej kym sa fixne, potom prejdem do waze.

Dnes som testoval 3.9 a ziadna zmena v GPS k horsiemu nieje.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
Chcel som posunut ciel v navigovani do prace, ale to mi nijako neslo, tak som zmazal Work a odvedy mi nejde ulozit polohu. Zbehnem cely postup, ale vysledok stale to iste. Do prace sa s waze nedostanem, nemam zadanu adresu. Skusal som to prepnut do SK, ENG, pomenovat oblubene ako work, "praca" ale nepomaha.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
petk0 wrote:Chcel som posunut ciel v navigovani do prace, ale to mi nijako neslo, tak som zmazal Work a odvedy mi nejde ulozit polohu. Zbehnem cely postup, ale vysledok stale to iste. Do prace sa s waze nedostanem, nemam zadanu adresu. Skusal som to prepnut do SK, ENG, pomenovat oblubene ako work, "praca" ale nepomaha.
Nepomohla ani reinstalacia, ani iny mobil, rozbila sa databaza mojich oblubenych cielov. Nove ciele pridat nejdu. Tak som zacal odmazavat od konca oblubenych a postupne sa objavovali posledne pridane ciele a medzi nimi aj work... Neviem ci som prekrocil limit oblubenych, alebo co sa mu seklo v bedni, ale teraz sa vratila poloha pre work a uz nepinda ze ho nemam zadany. :)

EDIT:
Tak som mazal dalsie ciele a objavil sa zkomoleny nazov nejakeho ciela, divne znaky, asi sa nieco nahodilo vo vrecku same a ulozilo. Po zmazani uz ide aj pridavat dalsie ciele. Tie znaky mu vadili.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
mne body nabehli do 24 hodin na androide, po komplet reinstale. mas to sparovane aj s facebookom? a co telefonne cislo? tam som sa dost zamotal, kedze mam 3 simkarty a nevedel som na ktore cislo to bolo. Potom ma to hodilo na nove konto, alebo na konto z FB, ktore bolo prave prihlasene cez FB Chat... takze az na strty pokus som trafil spravnu kombinaciu loginu FB, loginu waze a cisla...
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by porubcan
pre istotu dopredu upozornujem, ze nie vsetky nahlasene bugy boli odstranene a mozete sa stretnut s:
1. pri nahlasovani cien PHM bezne nenajde cerpacku (vyhlasi ze v okoli ziadna nie je), hoci clovek je v dosahu benzinky a v minulosti tam bez problemu ceny zadaval.
2. pri navigovani na landmark, ktory ma vyplnenu adresu (ulicu) sa moze stat, ze vas neodnaviguje az k cielovej vlajocke, ale iba po najblizsi segment s rovnakym nazvom ulice (tento bug uz vraj maju fixnuty a testuju ten fix. tak snad sa im to podari fixnut ASAP (August, September Alebo Potom)

EDIT (29.9. vecer) tak benzinky su uz fixnute
EDIT 2 (30.9. rano) tak benzinky zase nefunguju
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by porubcan
prve URko hlasi ze chybaju benzinky https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 485&zoom=5
zaroven FB staznost, ze nefunguju benzinky:
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester