prave NZ su, zial, aj mojou zasluhou.Suik wrote:takze ze nejaky wazer alebo AM si mysli, ze letecke snimky su biblia pre znacenie ciest a na 100% koresponduju s realitou - co ale znaci, ze nema editovanie map vo waze dobre nastudovaneSanicko wrote:Ako k takemu comusi dojde?shalafi wrote:Cele Nove Zamky su krasne zmapovane .. podla posunuteho podkladu
Ako tomu predchadzat?
EDIT: predchadza sa tomu tak, ze sa zakresluju len realne "prewazovane" cesty
EDIT2: a preto som tuto vetu supol aj na wiki do sekcie o zakaze pouzivania leteckych snimkov a dat z Google za pomoci scriptov.
pricinu vidim predovsetkym v mojej vtedajsej nevedomosti.
kreslit iba prewazovane cesty je podla mna uplne kontraproduktivny navrh. takto by niektore ulice neboli na mape snad nikdy.
zacinajuci editor nie vzdy najprv cita wiki a az potom edituje, nerobme si teda iluzie, ze informacia na wiki vyrazne pomoze predist opakovaniu tejto chyby niekym inym.
co by podla mna pomohlo je nejake upozornenie, ktore sa zobrazi pri prvych X prihlaseniach do editora. tam by mohol byt link na wiki na navod pre editorov novacikov, v ktorom by bolo upozornenie na posunute ortofoto podklady... zaroven by mohol byt pernamentny odkaz na taketo informacie umiestneny viditelne v editore.
nieco v tomto zmysle som uz raz ako navrh pisal...
Re: Úmyselné a neúmyselné ničenie mapy