Tento (uplne subminiaturny).shalafi wrote:MÚK? A aky segment som kde zabudol?
http://world.waze.com/cartouche_old/?zo ... =146217292
Tento (uplne subminiaturny).shalafi wrote:MÚK? A aky segment som kde zabudol?
Ako som uz pisal, na tabuliach je Trnava-Modranka takze je to cast Trnavy ale smerove tabule su Modranka. Aka forma zapisu sa zvoli je vecou dohody ("Trnava-Modranka", "Trnava, Modranka").porubcan wrote:Modranku som riesil tuto nedavno... Premenovanie na Trnava-Modranka je asi dielom od milo12. kedze sme vsak v diskusii nenasli jednoznacne riesenia ako toto robit, tak je stav taky aky je...shalafi wrote:aha, konecne mi doslo, ze MUK je mimourovnova krizovatka .. ano, tu som uz davnejsie prerabal .. co sa tyka nazvu Trnava-Modranka a Modranka, tak toho som sa vobec nechytal, preto mi nebolo jasne, o akom segmente je to tu rec .. ani na jednej ulici v Modranke moje meno nie je, pokial dobre pozeram
Ja som to minuly tyzden pisal, isiel som v noci a tak sa fotky nedali spravit. Je to od letiska BA, do TN, presne co je na tabuliach. Trochu je diferencia co je na velkych tabuliach nad cestou a potom na samotnej smerovej tabli tesne pred odbockou, tam je zvycajne rozpisanych viac miest. Dnes urobim zopar fotiek a zajtra ich sem nahram. Otazka je ci aj najazdy na dialnicu oznacovat ako Exit...vlado_s wrote:rad2222, pekné, ale myslím, že by postačovali aj fotky (jednotlivé snímky) tabúľ
Ahoj Vlado, uz sa x krat opakujem, chcem len vediet preco chceme oznacovat exity inymi mestami ako je na tabuliach, ked tam vydrzali 15 rokov tak ti garantujem, ze tam vydrzia aj dalsich 15 rokov. Ide nam v prvom rade o SPRAVNU NAVIGACIU, nie zmapovanie a spravne oznacenie cisla kazdej cesty, prioritou v tomto stadiu uz nie je spravne oznacenie cesty na mape.vlado_s wrote:Rampy, ktore nemali zamok (3) som upravil. Nemali by sme sa drzat textov 15 rocnych tabul... Najazdy dy sme mohli oznacovat Dx ...
Tak potom je to jasne. Rozmyslal som aj nad tymto problem ako oznacit smery mimo dialnic a myslim si, ze waze by mal doplnit smerove tabule a zaviest algoritmus, ze sa prioritne zobrazuje nazov smerovej tabule, ak tento nebude vyplneny tak nazov cesty vratane alt. nazvu. Takto by sa dala pekne opisat cesta aj mimo dialnic a hlavne smery na jednotlive mesta.vlado_s wrote:Ahoj milo, teraz mi došlo, že si nerozumieme. Nenapísal som to dostatočne výstižne
Označenie exitov z diaľnice na najbližšie mesto/mestá sa mení minimálne, veď mestá nepribúdajú. Chcel som poukázať, že na tabuliach nesedia ciele pre smer "pokračuj po diaľnici". Na množstve tabúľ chýba napr. názov ďalšej najbližšej odbočky. Tieto ciele (diaľkový, vzdialený a najbližší) by mohli tvoriť názov nájazdovej rampy na diaľnicu.
Ja by som to dal ako Street.porubcan wrote: co robit s usadlostami, ktore obcami ani nie su? napr. Cerveny Majer (blizko D1 pri Senci)
podla mojho nazoru je potrebne najprv dohodnut pravidla a az potom premenovavat.
bez City, takto sa bude dat vyhladat, alebo donutit uja waze zaviest alternativne nazvy miestporubcan wrote:ale s akym City?milo12 wrote:Ja by som to dal ako Street.porubcan wrote: co robit s usadlostami, ktore obcami ani nie su? napr. Cerveny Majer (blizko D1 pri Senci)
podla mojho nazoru je potrebne najprv dohodnut pravidla a az potom premenovavat.
Tak dajme navrh aby waze zahrnal aj historiu, co tak vyhladat nejaku adresu spred 30 rokovfoxitrot wrote: Ja som este zazil velke mnozstvo Bratislavskych casti a pridruzenych dedin s vlastnymi cedulami a este aj potom sa nejakych 10-20 rokov velmi casto v hovorovej reci pouzivali na oznacenie smeru alebo adresy. Dnesnu "velku Bratislavu" (ktora 'vznikla' len prednedavnom) citim ako krivdu
Ked ma byt mapa dobra tak je dobre zakreslit vsetky cesty a spravne ich oznacit. Ja som tiez na zaciatku robil chyby ... naucil som sa a ide sa dalej. Shalafi mi vysvetlil niektore veci, ktore som robil zle. Wizzi sa uci a treba mu vysvetlit kde robi chyby, ako to spravit spravne. Za 2-3 mesiace tu bude dalsi sikovny clovek ovladajuci editor. Nie sme klub vyvolenych s AM pravami. Pre dobru mapu bude treba min. 100 lokalnych AM na cele Slovensko. Doteraz sa cele usilie zamierava skor na BA a D1, pricom cim dalej od BA, tim horsia mapa.oolcoo wrote:tiez som na to uz dnes pozeral. po vacsine tych ciest pojdes jedine vtedy ked pojdes postrekovat hrozno do vinic alebo zeby zas nejaky ujo prisiel k viniciam na lukrativnom mieste za lacny peniaz a wizzi mu tam uz pripravuje prijazdove komunikacie?vlado_s wrote:Takáko práca od stola mi pripomína socialistické plánovanie...
Re: Úmyselné a neúmyselné ničenie mapy