Re: Úmyselné a neúmyselné ničenie mapy
Posted: Sat Feb 18, 2012 10:25 pm
Je to divne, v Cartouche je to v poriadku a cez Papyrus to blbne. Sipky zmenim na zelene, ulozim a ked kliknem znova a spravim zoom, zmeni ich na cervene. Milo
Waze: outsmarting traffic together
https://www.waze.com/forum/
Teraz je to uz zbytocne, ked das landmark a oznacis ho ako Lidl, Billa, atd. tak ta v pohode teraz odnaviguje k nemu, ked takto oznacis ulicu tak sa vygeneruje ulica s nazvom obchodu pricom takato ulica realne neexistuje, este prednedavnom waze nedokazal navigovat na landmark a vtedy to malo zmysel, teraz uz nie.porubcan wrote:oolcoo wrote: co sa tyka pomenovania ulic - uz som videl McDonalds, LIDL, Kaufland, TESCO a pod. ako nazvy ciest na parkoviskach... a mne osobne sa to celkom paci... ked navigacii zadas ako ciel Kaufland Trnava, tak to bude vediet najst...
Sorry, ako som nieco pokaslal, uz si nespominam preco som to editoval, len sa mi nieco mari, ze som opravoval nejake veci po vlado_s, ale nie som si uplne isty. Nesedia mi tam levely ciest, na to by som si dal bacha, je to divne. Oprav to pls. tak aby to bolo v poriadku.foxitrot wrote:Ahoj milo12, chcel by som ta upozornit, aby si needitoval uplne vsetko, co ti pride pod ruku. Ta zvisla spojnica https://world.waze.com/editor/?id=&coun ... ,147605692 je pesi chodnik, polozeny mozno aj 5 metrov nad tou vodorovnou zasobovacou cestou okolo Billy
Ked si inac zapnete GPS Points tak sa daju pekne dokreslit mnohe cesty ktore nie su vyrolovane. A obcas aj stara cesta je mimo GPS points...shalafi wrote:ach jaj, pan Waze by namiesto posunutych leteckych snimok mohol zobrazovat holy ... ach. User Cvoky krasne nakreslil cele Nove Zamky, aj spojenia vyzeraju byt dobre, aj pomenovane, ale asi si nezapinal layer GPS Points, cele je to nakreslene presne podla podkladu posunuteho o 15 metrov, aaaaaaarrrgh tieto snimky su asi vsade v okoli Nitry +- 25 km .. murphy74 ma dost skusenosti na to, aby sledoval aj GPS Points, ale vsetci ostatni tam kreslia krasne podla snimok. Pan Waze by aj vo WME mohol implementovat funkciu "Move multiple segments".
Je to cast Trnavy a preto Trnava-Modranka. Predtym to bolo pomenovane len ako Modranka a preto som menil na T-M.porubcan wrote:caute, nenasiel som na wiki, tak sa chcem spytat. existuje nejake pravidlo pre pomenovanie primestskych casti? pravdepodobne milo12 alebo volt16 (tito dvaja maju posledny edit na vacsine ulic) pomenovali takmer vsetky ulice v Modranke ako Trnava-Modranka (zopar im ich ale uslo, tak tam teraz svietia dve obce Modranka aj Trnava-Modranka - napr. tento segment, jeden dalsi som uz upravil na nove pomenovanie Trnava-Modranka. prave na tomto starom segmente je vidno, ze povodne oznacenie bolo iba Modranka, rovnako Live map zobrazi iba Modranka)
ked si zoberiem take Vajnory, tak tie nie su separatna obec ale iba BA, Devinska Nova Ves je oznacena ako obec, bez prislusnosti k BA, Hrnciarovce nad Parnou (pri Trnave v podstate maju rovnaky status ako Modranka) su tiez oznacene ako obec bez prislusnosti k TT, Harmonia pri Modre je tiez samostatna obec bez prislusnosti k Modre... ako to teda robit spravne?
Super, nema to chybu, prijemne prekvapenie.
Vratim sa este k teme Trnava-Modranka. Vcera som sa tadial previezol. Smerove tabule naviguju len na Modranku ale obec je na tabuliach oznacena ako Trnava-Modranka. Takze najazdy by sa mali znacit ako Modranka ale nazov obce je T-M.MagicOfLA wrote:Na Slovensku píšeme s pomlčkou, máme s ňou, zdá sa, dobré skusenosti ,LiborA wrote:Pokud má tato městská část vlastní značku začátku a konce obce, tak by měla být označena podle toho co je na značce. Projdi si toto fórum: http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=8642, kde jsme to dost dlouho řešili a výsledek se pak promítl do české wiki (jestli ale používáte stejná pravidla i na Slovensku netuším)
Takže Trnava-Modranka je ok...
M.
Potesim ta, ze shalafi zabudol na jeden malicky segment, pred 1 min. som ho opravil.vlado_s wrote:Názov "obce" je Trnava Modranka je mestská časť Trnavy
Minulý týždeň som tú MÚK chcel opraviť/dokončiť (v Live Map nie je kompletná), zadal som aj URko, ale shalafi ma prebehol
Ked tam zostane tak na mape bude svietit aj Modranka, waze vie vyhladat aj takto zlozene nazvy, bez problemov najde Opatova, ktora je kompletna oznacena ako Trencin-Opatova.MagicOfLA wrote:Nenechal ho tam nahodou schvalne, aby ten nazov miestnej casti na mape ostal?milo12 wrote:Potesim ta, ze shalafi zabudol na jeden malicky segment, pred 1 min. som ho opravil.vlado_s wrote:Názov "obce" je Trnava Modranka je mestská časť Trnavy
Minulý týždeň som tú MÚK chcel opraviť/dokončiť (v Live Map nie je kompletná), zadal som aj URko, ale shalafi ma prebehol
M.