Post Reply

Najbližší bod záujmu

Post by jazdec2
Zdravím. Ako sa vo Waze hľadajú body záumu/POI/? Ak chcem napr. nájsť reštaurácie vo Zvolene? V ponuke mám len " Tankovať, Obľúbené a Priatelia". Chýba mi tam možnosť Kategórie.
jazdec2
Posts: 2

POSTER_ID:17022154

1

Send a message

Post by d2-mac
hamilnes wrote:Ak by si potreboval výsledky z iného, vzdialeného miesta postupuj podľa týchto krokov:

1. V klientovi vyhľadaj priblížné mesto/miesto (napr:Zvolen),
2. po vyhľadaní naň klikni a označ toto miesto ako "Bod štartu",
3. v zápätí vyhľadaj miesto podľa kategórie pomocou kľúčového výrazu (napr. reštaurácia),
4. z nájdených miest kategórie si zvoľ potrebné, (napr. Divadelná reštaurácia, Divadelná ul., Zvolen),
5. ak sem chceš navigovať stačí miesto vybrať a stlačiť tlačítko GO.
Díky za užitečný postup. Je to snadnější než vypínat GPS.

Dnes jsem s GinBook postup testoval na Androidu (byl funkční) a na iPhone kde nefungoval. Můžu poprosit další majitele iPhone o vyzkoušení?
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by GinBook
Na první pokus parkoviště nalezeno a odnavigováno.

Našlo ti to také obec Mořina a navigoval jsi se do obce.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by hamilnes
Do poľa vyhľadávača napíš kľúčový výraz pre príslušnú kategóriu. Napr. "reštaurácia". Ostatné kľúčové výrazy nájdeš v tabuľke kategórií na waze wiki.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by hamilnes
Ešte doplním, že pri vyhľadávaní podľa kategórie v klientskej aplikácii Waze vyhľadávač zobrazí výsledky z okruhu 4 km (2.5 míle) od aktuálneho miesta. (Tento veľmi malý limit vzdialenosti je momentálne nahlásený ako chyba č.247 a pravdepodobne bude upravený.) Vyhľadávanie podľa kategórie nefunguje na webe v Editore mapy ani v Live mape.

Ak by si potreboval výsledky z iného, vzdialeného miesta postupuj podľa týchto krokov:

1. V klientovi vyhľadaj priblížné mesto/miesto (napr:Zvolen),
2. po vyhľadaní naň klikni a označ toto miesto ako "Bod štartu",
3. v zápätí vyhľadaj miesto podľa kategórie pomocou kľúčového výrazu (napr. reštaurácia),
4. z nájdených miest kategórie si zvoľ potrebné, (napr. Divadelná reštaurácia, Divadelná ul., Zvolen),
5. ak sem chceš navigovať stačí miesto vybrať a stlačiť tlačítko GO.
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message
Last edited by hamilnes on Tue Dec 23, 2014 11:36 am, edited 3 times in total.

Post by hamilnes
Ešte existuje iný spôsob hľadania podľa kategórie.

1. Cestou, počas navigovania (napr. Bratislava - Zvolen) vyberieš z menu Navigovať a necháš vyhľadať miesto pomocou kľúčového výrazu kategórie (napr. "reštaurácia").
2. Aplikácia vyhľadá všetko z príslušnej kategórie v blízkosti celej tvojej trasy. Tlačítkom Mapa môžeš zobraziť výsledky na mape.
3. Ak nové miesto vyberieš a stlačíš GO, aplikácia prepočíta trasu do novej cieľovej destinácie (napr. Divadelná reštaurácia, Divadelná ul., Zvolen).
hamilnes
Wiki Master
Wiki Master
Posts: 655
Has thanked: 213 times
Been thanked: 142 times
Send a message

Post by jazdec2
Díky. Skusil som to. Funguje. Ale pri hľadaní cez google nájde viacej bodov záujmu. Toto som potreboval. Ešte raz dík.
jazdec2
Posts: 2
Send a message

Post by porubcan
v zakladnej funkcionalite nie su ceny paliv. takze pokial klient neziska poziciu v krajine, kde su ceny paliv aktivovane, ponuka menu POI. akonahle zisti, ze sa nachadza v krajine, ktora ma ceny paliv, tak tlacidla zameni... vyhladavanie kategorii je vsak integrovane v standardnom vyhladavani...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by speedyWTF
Nevím proč. Ale po poslední drobné aktualizaci, mi po zapnutí Waze v nabídce navigovat, se dole objevilo tlačítko (nyní už nevím, místo kterého z obvyklých tří tlačítek Palivo, Oblíbené a Přátelé to bylo) možnosti hledat POI, dle kategorie, které se mi po rozkliknutí nabídly. Zkusil jsem to a v nabídce klikl na Restaurace. A našlo to hospody v okolí. Po opětovném spuštění Waze, jsou tam už opět tři obvyklá tlačítka a tlačítko POI tam chybí.

Toto samé se mi stalo i před časem, ale také pak tlačítko zmizelo. Dál jsem to neřešil.

Myslel jsem nyní, že po drobné aktualizaci tam toto tlačítko již přidali v základu, namísto např. tlačítka Přátelé. A ono nééé.. :( Zas to byla nějaká haluz. Ale jelikož se mi to již jednou stalo, tak si o sobě nemyslím, že se i to zdálo... :D
speedyWTF
Posts: 24
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by Spigi
porubcan wrote:v zakladnej funkcionalite nie su ceny paliv. takze pokial klient neziska poziciu v krajine, kde su ceny paliv aktivovane, ponuka menu POI. akonahle zisti, ze sa nachadza v krajine, ktora ma ceny paliv, tak tlacidla zameni... vyhladavanie kategorii je vsak integrovane v standardnom vyhladavani...
To je ale hodne blba vlastnost klienta. Nejdriv sem si myslel, ze je to chyba, protoze prakticky porad mam v nabidce navigovat pouze palivo. Da se nejak nastavit aby tam mel porad seznam POI (Kategorie)?
Spigi
Posts: 1
Send a message