Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by tex232
Slovo dobíječka je blbost....
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
masvbr wrote:
pvo11 wrote:
AgentW4C wrote:Nevím, jak je tu početné zastoupení elektromobilistů, ale není správnější název "Nabíjecí stanice"? Když slyším o dobíjení, tak mě to tak trochu asociuje jakousi jednorázovou činnost vedoucí k likvidaci daného předmětu :?
Elektromobil sice nemám, ale podle mě když je částečně nabitý, tak ho jen dobíjíš.
To je podobné jako nalít vodu do sklenice nebo dolít vodu do sklenice.
ja umi nalivat i do poloprazdne sklenice :mrgreen:
Já taky!!!! A nebo můžeme někoho dobít.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by wazz
Nedaly by se nabíjecí stanice alespoň protlačit mezi nabízené kategorie pod třemi tečkami? Nyní mi to vrací trochu jiné výsledky na "nabíjecí stanice", "dobíjecí stanice" a "rychlodobíjecí stanice". Navíc to často není seřazené podle vzdálenosti (hledání bez zadané trasy). Stanic je zatím málo, dojezd elektromobilů omezený, takže dobré hledání je v tomto případě hodně důležité, důležitější než u klasických čerpaček, které jsou všude. Určitě by to bylo více potřeba než "Venkovní parky". Po přesunutí mapy do ciziny pak hledání českých výrazů nenajde skoro nic.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
To hledání nabíjení přes kategorii by bylo velmi potřeba, protože jak jsem psal, když jsem si chtěl najít stanice v zahraničí, dost jsem pohořel. Dříve bych napsal že mě mrzí, teď už prostě štve, že v menu jsou "venkovní parky" (kdo to proboha v navigaci takto po ruce potřebuje?) a není tam dobíjení. Navíc ten seznam kategorií by mohl být klidně o položku delší, takže tam mohou zůstat i ty parky, jestli jsou tak důležité.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Já vím, že děláte co můžete a patří vám za to dík. To "štve" bylo směrem k vedení, které dělá nesmyslná rozhodnutí a hází dlouhodobě uživatelům klacky pod nohy. Hlavně že cpou reklamu na Waze kam mohou, ale když se dá hned a zdarma zaujmout statisíce majitelů el. aut, tak to ne. A právě tito majitelé jezdí hodně po městě, tj. cílovka Waze. Že se vůbec po těch letech divím.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
Nejde o reklamu ve Waze, ale na Waze. A neštve mě ani ta ani ta, štve mě, že o Waze rozhoduje někdo, kdo dá v navigaci přednost hledání parků před nabíjecí stanicí. Navíc v době, kdy Tesla a další začínají sekat elektra jak Baťa cvičky. Jejich majitelé většinou více jezdí a jsou to majetnější lidi, kteří zase mohou být zajímavější cílovkou pro zadavatele reklamy do Waze atd, prostě logický kruh. Je smutné, že takové věci jim někdo musí na meetupu říkat. Na druhou stranu díky, že to děláte! ;)

Takový rychlý nápad: kdyby do preferovaných paliv přidali elektro a do preferovaných čerpacích stanic těch pár poskytovatelů nabíjecích stanic, tak nemusejí přidávat vyhledávací kategorii, používala by se ta ikonka na čerpačky, fungovalo by hledání/přidání po trase bez nějaké změny UI, člověk by to mohl omezit těmi preferovanými stanicemi na ty, na které má např. paušál. Po zvolení elektra jako paliva by ze seznamu preferovaných stanic mohly zmizet ty klasické a opačně, ať se to neplete a nevznikají kombinace, které nevrací výsledky (např. eletro/Shell). Kdyby se to chtělo vyšperkovat, mohla by se změnit i ta ikonka čerpačky, aby vypadala více jako nabíjecí stojan.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message

Post by wazz
GinBook wrote:Waze miri na masy. Elektrovozy je porad mensina.
Byl jsi v posledním roce v Norsku? Dobře, Norsko je trochu úlet v porovnání se zbytkem světa a Waze tam zrovna nefrčí, tak zapomeň na to "složité" řešení a vraťme se k těm vyhledávacím kategoriím. Pokud míří na masy, tak jistě měří, co se jak často hledá. Jestli jim vyšly venkovní parky výš než čerpací stanice na alternativní paliva, tak tu statistiku chci vidět. A jestli žádnou nemají, tak nejsou zaměření na masy, ale prostě si tam někdo hází kostkou.
Samozřejmě to není jen o elektro, ta funkce čerpaček je od začátku navržená málo obecně. Takže CNG, LPG atd. To se stát může, ale proč trvá náprava roky, to člověk chápe jen poměrně těžko. Vlastně to chápu, Waze chybí konkurence.
wazz
Posts: 158
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times
Send a message