Post by DOMIFOX
Salut,
Exista posibilitatea ca o raportare intr-un loc anume sa nu mai poata fi dublata de alte multe, multe, raportari identice ? Ceva de genul : primul raport sa poate fi valabil un anume interval de timp restul rapoartelor sa fie nepostate sau blocate automat. Dupa acel interval de timp stabilit, sa poate fi repostat de alt Wazer daca nu se rezolva problema in acel loc. Astfel nu mai avem ecranele pline de rapoarte peste rapoarte.
DOMIFOX
Posts: 19
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Emanuel-Petre
buna ideea, totusi si eu sunt pentru trecerile de cale ferata. Nu toate, dar sunt unele de nu-ti vine sa crezi.
Am fost acum cateva luni de la Zalau la Bistrita si mi-am rupt masina intr-o cale ferata.... Nu era semnalizata (caci era industriala, deci niic macar stop). drumul era ft bun, si calea ferata parea excelenta (din cele noi cu plastic/metal la mijloc pentru a fi exact la nivel) insa cand am ajuns la 20 de metri de ea mi-am dat seama ca au trecut baietii cu supratonaj pe ea si au rupt bucatile dintre cele doua sine... in concluzie la vreo 90 la ora am franat cat am putut dar mai jos de 60 nu am ajuns si dupa am lasat-o libera si masina a lovit si cu burta si a prins si ceva inaltime dupa ce m-am infipt in ea... noroc cu scutul metalic, insa am urme inclusiv pe cutia de viteze...
Mai stiu cateva pe la baia mare pe centura unde nu te astepti sa fie atat de praf, mai ales noapte la trecerea peste cea dubla.
Emanuel-Petre
Area Manager
Area Manager
Posts: 114
Has thanked: 8 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by Emanuel-Petre
raportezi groapa daca are logica, daca nu e groapa acolo poti merge mai repede?
Daca poti, atunci o raportezi, daca oricum ai 20km/h sa treci liniile de tramvai nu isi are sensul.

am vazut raportate si cateva linii de cale ferata nesemnalizate pe DNuri in care iti rupeai masina daca mergeai aproape de limita de viteza... si mie personal mi se pare ok si de ajutor. La urma urmei vreau sa stiu unde sa fiu atent sa nu-mi rup masina dand intr-o groapa neasteptata.
Emanuel-Petre
Area Manager
Area Manager
Posts: 114
Has thanked: 8 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by gabrihd
Salut,
Desi sun utilizator de incredre, la raportare lucrari, nu imi raman pe harta ca WazeBotRo, decat ca la un utilizator obisnuit, 3 ore. Raportarile de gropi raman pe harta, dar nu 30 de zile, ci doar cam 14-15 zile, unele si mai putin.
gabrihd
Posts: 1
Has thanked: 4 times
Send a message

Post by goanga18
Salut, aș dori să fiu scos din această listă. Mulțumesc.
goanga18
Posts: 3
Has thanked: 28 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by gushpi
iar nu funcționează calitatea de utilizator de-ncredere :(
gropile anunțate de mine dispar după ceva ore... 2... 3...
e enervant să le postezi de 3x/zi și renunți
ceea ce e în detrimentul utilizatorilor care trec prin zonă ocazional

io le-am învățat, dar mult aș dori să ajut nevinovații... :)
gushpi
Posts: 9
Has thanked: 2 times
Send a message

Post by horace_vr
Salut,

Candva pe la inceputul lui 2018 am aplicat si eu. Posibil sa fi cazut la test, ca pe vremea aia nu prea stiam cu ce se mananca waze. Intrebarea mea e: am cazut la test, sau lista asta nu se mai actualizeaza ? Nu am primit niciun mesaj de confirmare sau infirmare.

Multumesc
horace_vr
Posts: 27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by horace_vr
Am incercat sa postez una cu timp de o zi, și după vreo 4 ore nu mai era. Nu știu dacă din cauză că nu sunt utilizator de încredere, sau fiindcă nu a dat nimeni like. Ce-i drept, am pus o groapă într-o zonă mai puțin circulată
horace_vr
Posts: 27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by horace_vr
E ditamai gropanul, pe toată lățimea drumului cu 2 benzi... Deci tu zici că dacă nu îl raportează nimeni că nu ar exista, ar trebui să rămână acolo dacă îl pun cu mesajul corespunzător ? Adică sunt în lista de utilizatori de încredere ?
horace_vr
Posts: 27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by horace_vr
Am verificat înainte de a posta. Lista aceea nu are înregistrări în 2018. De aceea am întrebat dacă am picat la test, sau lista nu se mai actualizează ? Eu am făcut testul in 2018.
horace_vr
Posts: 27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Send a message
Last edited by horace_vr on Wed May 30, 2018 5:47 pm, edited 1 time in total.