Post Reply

Častější nesmyslné kolony

Post by
Ahoj,

V Holešově na srazu zazněl i problém s tím, že poslední dobou se častěji objevují kolony (barevné ulice) v místech, kde by kolona podle logiky neměla vzniknout. Dneska se mi stalo, že než jsem zaparkoval, tak už na wazu svítila celá ulice žlutě (ne, neparkuji půl hodiny). Nezměnilo se v tomto nějak chování? Pokud ano, tak to aktuální je fakt špatný :/

Resp. nezačli jste to někdo taky pozorovat?

POSTER_ID:7953277

1

Send a message

Post by b-007
Jj. poslední dobou je Waze nějak uplně mimo... Všude kolony. Na spousty místech a i o víkendech... A nejedná se jen o ty co mají 43km, tam kde se má jezdit 50km/h. Samozřejmě všude liduprázdno...
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by bures
Potvrzuji. Téměř každý den to vidím na ulici Palackého v Holešově. Podle skriptu ve WME jsou rychlosti na segmentech lehce nad 50 km/h a kolona hlásí ve Waze rychlosti kolem padesátky (třeba dnes ráno 51 km/h) a cesta je volná.
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
A v čem je problém, Tonny? V tom, že je v mapě nakreslená červená čára?
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
Foxo a Tonnyhod: Má poznámka směřovala k tomu, jestli kvůli tomu routing špatně routuje? Samozřejmě to snižuje důvěryhodnost aplikace v očích některých uživatelů. O tom není sporu. Chci věřit, že kvůli červené čáře, přes kterou vede fialová routa to ti lidé neotočí a nejedou jinudy. ;) Hrubou chybou HQ je, že s tím neumí nic udělat.

Tonnyhod: Předpokládej, že analytici Waze mají algoritmus výpočtu dobře zpracovaný. Funguje tam velké množství parametrů, které mají vliv na routing (typ silnice, historická data, aktuální data, historická data v určitou denní dobu, váhy různých parametrů a několik desítek a možná i set dalších parametrů).
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by bures
foxitrot wrote:Trochu som poprehadzoval vety, nemaj pocit, ze prekrucam co si vyslovil:
bures wrote:Foxo a Tonnyhod: Má poznámka směřovala k tomu, jestli kvůli tomu routing špatně routuje?
To samozrejme netusime, myslime si ze v minulosti to bola len vec zobrazenia. Teraz... ?? Myslim ze to ma vplyv na tu cast routingu, ktora zavisi od real-time dat. A netusime, ci tie posahane "cudzie data" sa pouzivaju aj na henerovanie historickych rychlosti. Takze kludne je aj mozne, ze routing kvoli tomu spatne routuje.
bures wrote:Chci věřit, že kvůli červené čáře, přes kterou vede fialová routa to ti lidé neotočí a nejedou jinudy. ;)
Mozno nie, ale vzdy boli a budu aj taki, ktori sa nedaju navigovat a podla kolon na dispeji si sami volia trasu na znamom uzemi.
A potom...
bures wrote:Samozřejmě to snižuje důvěryhodnost aplikace v očích některých uživatelů. O tom není sporu.
Nepřekrucuješ nic. Přesně sleduješ tok mých myšlenek.
foxitrot wrote:
bures wrote:Hrubou chybou HQ je, že s tím neumí nic udělat. [<->] Předpokládej, že analytici Waze mají algoritmus výpočtu dobře zpracovaný.
Uvedomujes si to protirecenie? ;)
Zdánlivě ano. :) Myslím, že algoritmus výpočtu (a věci okolo) mají zmáknuté (a hlavně ví víc, než my všichni, co se jen domníváme + víme jen něco málo). Nicnedělání směřovalo na vyznačování "heavy traffic".
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by d2-mac
Jen pro ilustraci Brno, křižovatka Purkyňova, Královopolská, Skácelova, dnes v cca 8 hodin. V reálu žádná zácpa nebyla ale nevím jestli byla před tím než jsem pustil klienta. Zde se tyto nesmyslné kolony vyskytují poměrně často.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message
Attachments

Post by d2-mac
1/2 by byl velký, 1/4 by mu slušela ;)
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by DaV_003
ja mam z dnesniho rana spise opacnou zkusenost.
Jel jsem pres Letnou (smerem od Hradcanske) a uz zdalky mi waze hlasilo kolonu uprostred Letne. Pres celou Letnou cervena. Nebral jsem to vazne, nebot zde byva ucpany hlavne levy pruh na Milady Horakove, ale odbocujici byva volnejsi. kdyz jsem tam dojel, oba pruhy ucpane presne k mistu hlasene kolony. Hlaseni bylo 25min stare a nez jsem se tam dostal vyskocila mu modra trojka (predpokladam ze to je 3x palec nahoru od kolem-jedoucich). Pridal jsem palec nahoru a najednou zmizela cervena na cele Letne..., muz palec se nepripocital, stale byla u hlaseni kolony trojka, zato se mne waze zeptalo, jestli nahodou nejsem v kolone...? :lol:
DaV_003
Posts: 154
Has thanked: 41 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by DaV_003
jj, pravda, nekde jsem to uz cetl, ale zapomnel:(
ale dostalo mne, ze pres tyto hlasky zmizela cervena, ackoliv tam urcite nikdo nemohl projet rychleji a zaroven se mne to ptalo na duvod zpomaleni... ale to je spis pro pobaveni nad algoritmy waze :))
DaV_003
Posts: 154
Has thanked: 41 times
Been thanked: 9 times
Send a message

Post by DaV_003
vitj wrote:Ona tam červená být může, ale není zobrazená. Zobrazuje se jen omezený počet událostí a mám pocit, že se to týká i kolon.
ted nevim, tyka se to systemu waze, kdy na urcite oblasti zobrazi max. X udalosti - VSEM? Nebo je to omezeni klienta a tyka se to zobrazeni na konkretnim zarizeni?
DaV_003
Posts: 154
Has thanked: 41 times
Been thanked: 9 times
Send a message