Post by vitj
Nevím jak už to mám napsat.
Indikace zdánlivě nesmyslných kolon je způsobena importem dat z gmaps tam, kde je málo nebo nejsou žádné historické data. Rozdílem mezi defaultní rychlostí segmentu a importovanými rychlostmi vznikají barevné čáry s rychlostí obvykle blížící se běžné rychlosti. Po nějaké relativně dlouhé době by to mělo zmizet a vylepší se tím výpočet trasy.
To, že nejsou indikovány kolony ve Zlíně je problém velmi malého počtu wazerů. Dokud nebude ve Zlínu na grafu cca 100 uživatelů současně, tak se nedá očekávat velké zlepšení.
Podívej se do Brna nebo do Prahy, kde je množství uživatelů výrazně vyšší a uvidíš, že aplikace funguje správně.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Na jaře se stala z pohledu routingu jedna zásadní věc a to dálnice byly povýšeny z Major Highway na Freeway, tedy jsou dálnice o něco více preferovány. Nevím jaké trasy byli navrhovány dříve, ale obě trasy pro obě varianty mi přijdou relativně OK v závislosti na aktuálním provozu, denní době a aktuálních uzavírkách.
Na dálnicí se dá říci, že penetrace je dobrá, takže se dá datům a navrhovaným trasám věřit. Obzvlášť u Brna je letos doprava dost šílená, takže pokud najde trasu mimo dálnici mi přijde OK.

Waze zná na segmentu dva typy rychlosti historické a dle aktuálních průjezdů. Historické data jsou na začátku nastaveny dle typu segmentu a postupně se upraví průjezdy na rychlost obvyklou v daném místě. Po dobu než se upraví, tak se samozřejmě ukazují divné věci jako kolony v místech, kde žádná není a rychlost kolony odpovídá běžné rychlosti. Tyto aktuální rychlosti se používají pro výpočet trasy, pokud nejsou, tak se počítá z historických rychlostí, ale není to tak jednoduché.

Foxo: To že se kolony občas zobrazí nebo nezobrazí není nic nového, to už trvá několik let. Začalo to v době, kdy snížili počet zobrazovaných událostí v klientu. Stejným způsobem se zobrazují/nezobrazují v klientu špendlíky a wazeři.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Jediná možnost je mít možnost nastavit historické rychlosti ručně a následně je dopřesnit průjezdy. Ovšem taková možnost není, tak tu máme kolony v rychlosti odpovídající běžné jízdě. Z pohledu algoritmu je to jen dobře, ale z pohledu uživatele je to matoucí.
Nezbývá jen doufat, že budou postupně sami mizet jak se budou vylepšovat historické data.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by Welmert
Hloupé je že pro vznik kolony stačí jeden pomalu jedoucí Wazer. Včera jsem vytvořil megakolonu v celé obci pacmanováním uliček ze kterých jsem často musel vycouva nebo jsem je projížděl velmi pomalu. To že jsou kolony v obci pravidelně hlášeny od místa kde končí povolená 70 je taky smutné. Waze prostě vyhodnocuje rychlost na úseku příliš zbrkle.

Odesláno z mého LG-H340n pomocí Tapatalk
Welmert
Posts: 28
Has thanked: 2 times
Send a message