Post by guri211
Report zo stretnutia (o čom sme sa bavili a na čom sme sa dohodli):

Svetelné križovatky s oddelenými smermi
Na svetelných križovatkách je potrebné zakazovať otáčanie (samozrejme ak nie je značením povolené). Ak je križovatka zakreslená s oddelenými smermi, treba nakresliť odbočovacie pruhy.

Kruhové objazdy
Diskusia o problémoch s 0th exit, resp. "turn left" na kruhovom objazde kde to nie je vhodné. Celkom vtipná debata o piškótových kruhových objazdoch a objazdoch v tvare ozubených kolies.

Preklady a hlásenia
Boli nahodené nové (podstatne lepšie) SK preklady, do 1 - 2 týždňov budú nahodené aj nové SK hlásenia.

Exity
Prezentované nové označovanie Exitov z diaľnic, bez výhrad. Zaznačené do WiKi. Zirland upozornil že v CZ im nehovorí "Použite pravý zjazd". Nakoniec bol problém v chýbajúcom CZ prompte (ExitRight obsahoval to isté hlásenie ako KeepRight).

Prideľovanie AM práv
Padli návrhy ako obmedziť prideľovanie nových AM práv. Po konštruktívnej diskusii sme sa zhodli najmä na tom, že nový AM by mal dostať oprávnenia iba ak: 1. má dostatok bodov, a súčasne 2. je aktívny na fóre. Tlmočil som do waze, o výsledku budem informovať.

Reporty z Rádia Expres
Reporty sú dobré aj zlé zároveň (najmä nepresne lokalizované udalosti). Máme ponuku na spoluprácu od dopravného servisu iného rádia - mohlo by sa vyriešiť viacero problémov naraz. O postupe v rokovaniach budem informovať hneď ako to bude možné.

Medializácia Waze
K tejto téme sme sa bohužiaľ nestihli dostať, ale pracuje sa na možnej spolupráci s rádiom.

Nepresnosť ETA, ignorácia zápch
Väčšina je s ETA spokojná, zhodli sme sa na tom, že potrebujeme podstatne viac používateľov pre skvalitnenie dát.

ETA +60 sekúnd
Waze navyšuje ETA o 1 minútu (oproti prvému oknu). Preposlal som (opäť) do Waze

Ďalšie diskutované podnety
- Treba vrátiť roadtype "railroad" (preposlané do Waze);
- Bolo by dobré konečne pridať možnosť vyhnúť sa spoplatneným cestám (preposlané do Waze)

Ak som na niečo podstatné zabudol, dajte vedieť
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Sľúbil som pár info k tweakovaniu Waze, tak posielam :)

Tweaks Proxy (prezentované na stretku):

Aktuálne funguje ranná alfa verzia. Keď začne byť verejne použiteľná, dám vedieť :)

Zaujímavé možnosti v súbore waze/preferences:

Code: Select all

Realtime.Refresh rate (minutes): 2
Počet minút ako často sa vám obnovujú informácie (zobrazovanie reportov a wazerov). Štandardne sú to každé 2 minúty. Dá sa to znížiť, samozrejme za cenu zvýšeného dátového prenosu. Hodnoty menšie ako 0.5 neodporúčam.

Code: Select all

GPS.Show GPS: no
Ak dáte yes, zobrazí okrem "autíčka" aj vašu reálnu nezaokrúhlenú polohu z GPS príjmača

Code: Select all

Battery.Threshold 1: 30
Battery.Threshold 2: 20
Otravné hlásenia o slabej baterke. Čísla udávajú % nabitia batérie. Odporúčam zmeniť na podstatne nižšie hodnoty (napr. 10 a 5, osobne používam 3 a 2 - telefón sa mi v docku nabíja, takže je to úplne zbytočné).

Code: Select all

Harard.On road categories: 3-22-4-5-20-19
Harard.On shoulder categories: 6-7-8
Harard.Weather categories: 21-9-10-11-12-13-18
Subtypy hazardov ktoré sa dajú nahlásiť a ich poradie zobrazovania (ano, vidíte dobre, je tam uvedené Harard :D ). Odporúčam prestaviť to čo je uvedené vyššie - pridá vám to možnosti ako napr. poľadovica.
Pozor: V Android verzii Waze 3.0 a vyššie zmeny kategorii nefungujú.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Este poznamka k predoslemu postu - na najnovsej Android verzii sa to nejako neprejavuje, zistujem preco. (na iOS to funguje aj na 3.0.x)
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
foxitrot wrote:Vedla Batt.Thresholdov mam "Battery.CheckPeriod: 20000" - v akych je to jednotkach? Moze to byt dovod, ze mi klient ignoruje bateriu? (Hoci Symbianovska verzia to mozno nema ani implementovane.)
Netusim :) Po tom co casy su obcas v minutach, obcas v sekundach a rychlosti su obcas v km/h, obcas v desatnasobku uzlov, si myslim, ze to bude najskor v jednej stotine poctu presypani referencnych presypacich hodin u babky zakladatela Waze. :P
foxitrot wrote:

Code: Select all

Traffic Detection.Number of seconds to ask: 30
Traffic Detection.Max times per session: 2
Tipujem ze to je otazka, ci som uviazol v zapche. Ak dobre citam, tak s oneskorenim 30 sekund a max. 2x za jedno spustenie klienta?
Ano, presne tak :) Prislo mi to dobre nastavene, tak som to ani nezverejnoval, ale mozno to niekomu pomoze.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Nocturno7 wrote:Ahojte. Tak som pozeral do toho preferences a pomenil par veci a napadlo ma ze je tam dost udajov ako sa ma spravat Waze. Nie je tam udaj o tom kedy ma waze brat do uvahy ze som v zápche? ak by som udaj ktory je zadany povedzme ze idem priemerne menej ako 20 kmh tak sa zobrazi na cesta na cerveno a uz je zapcha. Kedze jazdim busom je to na konecnych zastavkach caste. Keby som ten udaj dal na niaku minimalnu hodnotu povedzme 1-2 tak by sa mi to nezobrazovalo. A este ked Vas tu mam sa opytam na tieto udaje co znamenaju

Code: Select all

Alerts.Minimum Speed to Alert: 10
    Matcher.Direction Invalid Speed Weight: 10
    Map.Auto show me on map timer: 10000
Malo by sa s tym dat pohrat - skus najst nieco ako "minimum jam distance", default je tusim 150 metrov. Skus sa na to pozriet a pripadne to skus mierne zvysit.

K ostatnym optionkam co si poslal: Netusim to co je, hadam prva by mohla byt minimalna rychlost pri ktorej ta upozorni na udalost pred tebou.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
guri211 wrote:Este poznamka k predoslemu postu - na najnovsej Android verzii sa to nejako neprejavuje, zistujem preco. (na iOS to funguje aj na 3.0.x)
Tak po viac ako mesiaci (uz by ma aj vo Waze zamestnali jak mi to dlho trva!) som zistil, ze hazardy sa nedaju prisposobit cez preferences subor v najnovsich Android verziach :( Ostatne by ale malo fungovat - napr. znizenie limitu na notifikaciu o vybitej baterii.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by matos_sk
Snad sa mi podari prist. Rad by som vas spoznal face-to-face :-)

Matos
matos_sk
Posts: 1
Send a message

Post by murphy74
guri211 wrote:presný dátum si upresníme do 30.11.2011
Tak čo, kedy to bude?
murphy74
Posts: 38
Send a message
Area manager:Slovakia, Location: Nitra (SK)
Samsung GT-I9100 @ Android 4.0.3 @ Waze 3.2.2.2 @ Volkswagen Sharan 1.9 TDI
O editácii:
http://www.waze.com/wiki/index.php/N%C3 ... rtouche%29

Post by murphy74
Haló Bratislava,
termín sa blíži a stále neviem kam mám prísť. Už ste niečo našli?
murphy74
Posts: 38
Send a message
Area manager:Slovakia, Location: Nitra (SK)
Samsung GT-I9100 @ Android 4.0.3 @ Waze 3.2.2.2 @ Volkswagen Sharan 1.9 TDI
O editácii:
http://www.waze.com/wiki/index.php/N%C3 ... rtouche%29