Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Testování dálnic v CZ

Post by
Protože máme dálnice v CZ a SK jinak než všichni ve Waze kolem (máme jako Major Highway - Silnice I. třídy).


Pro účely testování jsem změnil - R6 mezi Chebem a Karlovými Vary na - Freeway - Dálnice. změna se projeví za několik dní tím že silnice tuším zmodrá v editoru v klientu to záleží na barevném schematu.

Budeme sledovat jak se tato změna projeví:

- při uzavírkách kolonách, uzavírkách atd...
- routingu (dálkovém a blízkém)

Možná začneme testovat i D1. Dáme vědět. Děkujeme za všechny postřehy.

POSTER_ID:3359289

1

Send a message

Post by AgentW4C
Potvrzuji pravidelné kolony na D1 směrem do Prahy (ráno) i z Prahy (odpoledne), tuším od začátku dubna do začátku června - řešil jsem téměř každý den trasou z velké části mimo D1, takže jsem tomu taky trochu pomohl ;) Byla to zjevně dost dlouhá doba, aby se systém naučil, že tam byla kolona skoro pořád. Teď zase Waze učím, že to ráno i odpoledne jede o dost rychleji, než si pamatuje z minula, a po téměř dvou týdnech usilovného snažení registruji jisté, i když ještě ne úplně zásadní pokroky. Předpokládám, že by se to mělo během dalších asi týdnů vrátit do původního stavu...
AgentW4C
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 151
Has thanked: 62 times
Been thanked: 67 times
Send a message

Post by AgentW4C
Včera odpoledne jsem zaznamenal přes twitter problém na D1 u Modletic a tak jsem se nechal z práce navigovat domů (Praha-Chodov - Popovičky)... Stejně vypadal obrázek z cílem v Brně.
AgentW4C
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 151
Has thanked: 62 times
Been thanked: 67 times
Send a message
Attachments

Post by AgentW4C
Bohužel, toto byla jen zkouška chování u Prahy, kde vím, že to lze rozumně objet... Jel jsem jen do Popoviček, a i tam mi to nakonec nabídlo ještě větší objížďku v okamžiku, kdy se zacpal i sjezd na Čestlice (vyrážel jsem o něco později, než kdy byl pořízen snímek).
AgentW4C
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 151
Has thanked: 62 times
Been thanked: 67 times
Send a message

Post by AgentW4C
Já pro změnu přidám dvojnásobnou pozitivní zkušenost (dvakrát ze stejného místa) z trasy Otrokovice - Popovičky. Pokud není žádný problém, je jednoznačně nejrychlejší (a nejkratší rozumná) cesta po R55 a D1.

Před dvěma týdny v neděli 26.8. byla hodně špatná situace kolem Rousínova a když jsem vyjížděl od čerpací stanice na rozhraní Otrokovic a Napajedel, tak mi Waze nabídlo trasu přes Staré Město (I/55, I/50, D1), nicméně jsem to původně přičítal tomu, že jsem vyjel tím směrem a nemáme povolené U-turn na každé křižovatce ;) Takže jsem se otočil a po přepočítání trasy jsem dostal jsem prakticky stejný čas na očekávané trase R55 a D1 (bohužel si už nepamatuji jaký přesně). Někde kolem Kroměříže se mi trasa opět přepočítala a místo kolony na D1 u Rousínova jsem dostal novou trasu (Exit 226 - Luleč - Nemojany - Habrovany - Rousínov - D1, km 206) a čas dojezdu se mi o 15 minut zkrátil oproti původnímu propočtu z Otrokovic (to jsem vyjížděl mezi 21:00 a 21:30).

Jako přes kopírák to bylo minulou neděli 30.8. s tím rozdílem, že jsem vyjížděl asi v 19:40 a přepočítaný čas se zkrátil jen o 7 minut. Tentokrát vím, že cesta trvala přesně dvě a půl hodiny. V obou případech Radiožurnál hlásil zdržení na D1 u Rousínova (v prvním případě asi 40, v druhém asi 20 minut), takže jsem Waze poslechl a snad jsem udělal dobře ;)
AgentW4C
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 151
Has thanked: 62 times
Been thanked: 67 times
Send a message

Post by bebebrumik
Mně to teď nabízí při cestě na D1 z Prahy jen sjezd u Průhonic a pak na Uhříněves. Předtím mi to někdy nabízelo i sjezd přes Chodov na Háje a přes Petrovice (je to kratší, ale pomalejší, takže časově to vyjde tak nastejno). Může to být i ukončením oprav kolem Průhonic, ale nevim :-) To je jediný, co se mi teď děje. Zatím jsem nenarazil na D1 na žádnou nehodu nebo kolonu. Takže v rámci rychlosti je to asi správně.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by d2-mac
AgentW4C wrote:Stejně vypadal obrázek z cílem v Brně.
Nemáš snímek z D1 před Brnem? Jel jsem včera navečer z Pardubic do Brna a v tomto směru to bylo nejrychlejší přes Poličku kvůli zácpám na D1. Včera ráno to bylo v opačném směru nejrychlejší přes D1.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by foxitrot
Zmena historických dát kedysi trvala 3 mesiace, teraz by to malo byť 2-4 týždne. Takže za chvíľu..

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Zirland wrote:Takže to ani není nejrychejší trasa.
Zdá se, že Freeway má už příliš velkou prioritu na úkor rychlosti i vzdálenosti.
tex232 wrote:...jednou delší ... a jednou ... kratší ale časově podobně. Nedokážu rozhodnout jak ject - je to jak kdo a jak kdy....
To je práve tá ich "optimálna", resp. "s najväčšou istotou predpovedateľná" trasa. Viac vám k tomu súdruhovia asi nepovedia.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ľudia, stále zabúdate na to, co už viete - Waze NEPONÚKA najrýchlejšiu trasu, len najkratšiu a ešte ten rýchlejší paškvil (ktorý zohľadňuje aj závislosť od diaľníc, spln mesiaca a segmenty so zlými default priemerkami).

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
nocommenta wrote:Btw aka je Waze speed? Je nad limit alebo pod limit povolenej rychlosti?
Historický priemer za posledných niekoľko týždňov zhruba v tú hodinu (ak je dosť dát). Nezávisle na povolených limitoch.

Sent from a touch display, which took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).