Post Reply

CZ: Číslování domů

Post by
Je jistá šance, že se podaří centrálně nahrát všechna čísla domů v ČR. Ovšem všechna stávající čísla budou smazána před nahráním. Proto zadávání čísel je zbytečná práce a tedy nic nezadávejte a ani žádná kontrola nedává smysl. Jen v urgentním případě čísla zadejte, tedy řešení UR a podobně.

POSTER_ID:874634

1

Send a message

Post by bures
GinBook wrote:Platí pořád, že je lepší využívat DB od Google ohledně hledání přesné adresy s číslem.
Více o hledání ve Waze
bures
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 993
Has thanked: 288 times
Been thanked: 345 times
Send a message

Post by d2-mac
Jak to bude s čísly domů u obcí které nemají pojmenované ulice?

A co části obcí? Pokud si dobře pamatuji části obcí mají samostatné číslovací řady. V případě, že je část obce pojmenovaná jménem části tak je to v pořádku. Pokud je ale část obce pojmenovaná po obci pod kterou spadá tak vznikne kolize dvou řad čísel.
d2-mac
Area Manager
Area Manager
Posts: 882
Has thanked: 651 times
Been thanked: 245 times
Send a message

Post by GinBook
Bylo nalito hromadně do Waze čísla popisná primárně a čísla orientační kde nejsou popisná a to do všech míst kde jsou pojmenované ulice.
Ne, nejde oboje. Navíc jsou občas čísla vynechané.
Pracujeme na dalších možnostech, ale s HQ je to na dlouhé lokte.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Poslali jsme na HQ soubor z ČUZK, ti to nalili do DB.

Při vyhledávání se teď míchají čísla z DB od Google a od Waze.
To že hledání u Androidu a u iOS je různé, je už jen třešnička na dortu.

Platí pořád, že je lepší využívat DB od Google ohledně hledání přesné adresy s číslem.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
někdy je potřeba ještě za ulici a číslo napsat obec nebo blízké město v případě obce s číslem.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Na nepojmenované ulice prostě čísla nalít nejde. Nejde systémově. Taky nechápeme...

A ohledně náladovosti vyhledávání čísel nevím. Nikdy jsem s tím neměl problém.
Klidně napiš o jakou adresu jde, vyzkouším.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Vyzkoušeno na iOS a androidu a vše na poprvé OK. Asi jsi se trefil na slabou chvilku...
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by Kebb01
Zní to dobře, jenom si, stejně jako silebis, myslím, že bude třeba některá čísla dopasovat... Pravděpodobně to nebude organizovaná akce, ale reakce na URka. I dnes jsem ladil jedno UR, kde si človíček stěžoval, že mu chybí adresa relativně nového domku ve městě. A u toho jsem našel chybu v mapách ČUZK, kde jeden dům měl špatné čp.
Nerozpitvával bych to a necháme se překvapit. Těch chyb určitě nebude tolik, abychom z toho rozlámali zoufalstvím klávesnice .)
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by Kebb01
Je to zákon schválnosti [SMILING FACE WITH SMILING EYES] Taky jsem měl, asi před rokem, předváděčku před dvěmi známými a Waze to sabotovalo takovým způsobem, že jsem je nepřesvědčil [FACE SCREAMING IN FEAR]
A mě pak soukromě fungovalo na jedničku [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Odesláno z mého HTC One S pomocí Tapatalk
Kebb01
Area Manager
Area Manager
Posts: 707
Has thanked: 224 times
Been thanked: 247 times
Send a message
Oficiální web CZ Waze komunity

------------------------------------------------------------------------------------------------
Sleeping editor for Silesia & West of the Northen Moravia ║ Xiaomi Redmi Note 10 on the board of Renault Mégane

Post by komichal
Jak to bude vypadat v praxi? Vznikne milion Míst typu Bod? To nechci vidět tu mapu...
Jak se bude chovat např. perfektně vytvořené Místo patřící nějaké instituci nebo obchodnímu centru? Jeho číslo bude smazáno a pak nějakým zázračným algoritmem znovu naparsováno z nějaké databáze?
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message