Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by virgilvasile
Ce mi-as dori eu de la Waze?
Posibilitatea de a cauta "puncte de interes" (cum ar fi Benzinarii) de-a lungul unui traseu.
Adica, deja sunt pe traseu (Bucuresti - Buzau), traseu propus de Waze; aici as dori posibilitatea de a cauta o benzinarie (sau orice altceva), dupa nume iar rezultatele sa se afiseze in ordinea distantelor fata de punctul in care te afli.

Daca deja exista aceasta optiune, tare mi-as dori sa-mi spuna cineva cum se face!

Multumesc,
virgilvasile
Posts: 1
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by WilhelmGC71
Buna dragilor, Pentru ca tot gasc si regasesc stiri cu accidente pe trecerile de pietoni, mai ales in localitatile tranzitate de drumuri europene si nationale va propun sa analizati cum se poate implementa un model de alerta similar cu cel de la trecerile de cale ferata dar valabil. pentru:
- trecerile de pietoni de pe drumurile europene in exteriorul si interiorul localitatilor 
- trecerile de pietoni de pe drumurile nationale in exteriorul/interiorul localitatilor acolo unde trecerea de pietoni nu are refugiu (vezi exemple pe DN1 intre Bucuresti si Ploiesti)
Alerta ar trebui sa nu poata fi oprita astfel, semnalul audio sa fie suficient de atrage atentia si in paralel sa nu devina stresant.
In acest mod cred ca putem incerca sa avertizam ca urmeaza sau "trecere de pietoni cu risc major" si devenim mai vigilenti.

Nu incerc sa dau altor colegi de munca dar nu stiu foarte clar cat de mult se poate edita in acest mod si nici nu stiu cat de "imbratisata" o sa fie ideea. Multumesc.

Cele bune, Gabi
 
WilhelmGC71
Posts: 1
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by world_bjrenkvd
Folosesc Waze de cativa ani si am fost foarte multumit.
Totusi , as dori sa atentioneze cand intri de pe un drum fara prioritate pe un drum cu prioritate, mai ales pe cele din afara localitatii cand drumul este drept si  drumul cu prioritate face un unghi de 90 grade si tu vii de pe un drum fara prioritate.
Implementarea acestei atentionari ar putea duce la accidente mai putine.

Catalin

 
 
world_bjrenkvd
Posts: 1
Send a message

Post by world_lkdvlmj1
Mie mi-ar placea sa exista mai multe scheme de culoare din care sa poti alege, cel putin pentru car play/android auto. Mi se pare super aiurea culoarea standard a waze si nu se potriveste cu schema cromatica din absolut nici o masina de pe piata. 
world_lkdvlmj1
Posts: 2
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by zawzaww
Ar fi utila posibilitatea salvarii unui traseu (care include si escala) si selectarea lui printr-o simpla apasare (de ecran :) )
zawzaww
Posts: 1
Send a message