Post Reply

Romania MapRaid

Post by
Salutare,

vin cu o propunere către toți dintre voi... să organizăm un fel de MapRaid pe România.

Ce ne propunem?
Să completăm harta țării, în special în zonele rurale (sate și drumuri lipsă) și în același timp să îndrumăm noii editori spre o editare corectă. Zonele rurale consider că e locul cel mai potrivit pentru a învăța (și de a face greșeli, pentru că nu există învățare fără a face greșeli).
În România mai sunt încă multe zone rurale lipsă. În acest moment avem undeva la 90% din localitățile româniei adăugate pe hartă. Nu toate sunt conforme, ținând cont că sunt în total 12806 localități, vorbim de vreo 1200 localități lipsă.

Cine poate particpa?
Orice editor, indiferent de nivel. În special, vreau să mă adresez editorilor de nivel 1, 2 și chiar 3. Va fi oportunitatea ideal ca să puteți edita mult, să acumulați experiență și să creșteți mai repede în rang.

Cum te înscrii?
Voi publica un formular prin care cei ce doresc să participe se vor putea înscrie.

Cum se vor atribui zonele de editare?
Fiecărui aplicant i se va atribui o zonă unde va putea edita, iar după ce se vor verifica editările, vom atribui zone noi de editare.

Pregătirea pentru MapRaid
Avem în vedere o editare cât mai calitatitvă a hărții și nu cantitativă.
De aceea recomand să citiți ghidul de editare și să urmați de acolo legăturile către paginile wiki de editare în limba engleză pentru a stăpâni cât mai bine editarea. Să aveți uneltele de verificare (Toolbox, Validator și altele) pregătite și să vă familiarizați cu ele.

Cine este deja dornic de a începe să editeze în aceste zone, poate să posteze aici. Evident, dacă aveți preferințe, vă putem da drepturi de editare în zona solicitată de voi. Repet, încercăm să ne concentrăm pe zonele rurale care lipsesc complet sau care au doar drumurile principale (județene/comunale). Noi ne vom asigura că toate drumurile sunt blocate la nivelul vostru.

Așadar, vă invit la editat :)

POSTER_ID:1067056

1

Send a message

Post by Inactive user -1654502705-
Prezent


Enviado do meu iPhone usando Tapatalk
Inactive user -1654502705-
Map Raider
Map Raider
Posts: 45
Has thanked: 36 times
Been thanked: 12 times
Send a message

Post by acserei
Aștept formularul de înscriere.
acserei
Area Manager
Area Manager
Posts: 10
Has thanked: 10 times
Send a message

Post by AdamSorinADC
Salutare d-lor !
Ma bag si eu !
AdamSorinADC
Posts: 1
Send a message

Post by adryanosss
Abia aștept. Mă bag și eu.
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați

Post by AlexandruSavencu
și eu mă bag. Aștept formularul.
AlexandruSavencu
Posts: 3
Send a message

Post by andrei_r0
Si eu as dori, tot in limita timpului disponibil :)
andrei_r0
Area Manager
Area Manager
Posts: 60
Has thanked: 45 times
Been thanked: 6 times
Send a message


Post by andrei_r0
Buna intrebare... sper sa nu fie in august totusi :)
andrei_r0
Area Manager
Area Manager
Posts: 60
Has thanked: 45 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by bc72
Si eu vreau.
bc72
Posts: 2
Send a message

Post by bc72
Let the game begin !!!!! :P
bc72
Posts: 2
Send a message