Post by Fuzz_
Buna ziua,

Semnalez ca in Sibiu, intrarea in parcul comercial Prima Shopping Center este instalat un limitator de inaltime pe sensul de intrare din giratia cu DN14 si breteaua ce intra pe autostrada + benzinarie MOL.

Limita permisa este de 3.80 m.

Multumesc.
Fuzz_
Posts: 1
Send a message

Post by gabe-deak
Bună ziua,

Am început recent să folosesc aplicația Waze din nou și am observat că străzile din Orașul Uricani, Jud. Hunedoara nu au numele actualizate, sunt câteva care am văzut că nu bat cu numele actual și se poate verifica pe google maps.

Am vrut să editez eu numele dar neavând nivelul potrivit pentru asemenea editări nu pot să actualizez.

Spre exemplu Str. Sterminos din linkul de mai jos nu se mai numește așa ci Str. Catedralei, și mai sunt câteva care s-au schimbat între timp

Str. Sterminos pe Waze
https://waze.com/ul/hu803y5gxk (Permalink)

Str. Catedralei pe Google Maps
https://maps.app.goo.gl/1AX9KD5xLMGQcjWp8

Așa cum am spus mai sus nu este singura stradă din zonă care s-a schimbat de ceva vreme și văd că nu a fost nimeni care să le actualizeze pe Waze.
Dacă poate cineva să mă ajute cu acest lucru aș aprecia.

 
 
 
gabe-deak
Posts: 1
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by GotUsername
zzzrw wrote: Mon Apr 01, 2024 8:20 am  Buna ziua, 

ma poate ajuta cineva cu stergerea unui service? Apare de 2 ori pe waze, ADN Service Auto care are locatia corecta (i.c. Bratianu 39a, Constanta) si ADN Autoservice care are locatia gresita, fiind fosta locatie a acestuia. 
atasez si poza de pe google in care se vede locatia actuala.

Multumesc!
 IMG_5919.png
 IMG_5917.png
 IMG_5916.jpeg
 IMG_5918.png
 
 
 

 
Salutare!

Am făcut modificările. Îți atașez și un permalink pentru verificare (te va trimite in editor). Dar te rog să ți cont că modificarea se va vedea în hartă în aprox 48h. Dacă după actualizare consideri că mai trebuie făcute modificări, te rog să revii. Spor!
 
GotUsername
Posts: 7
Has thanked: 15 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by gzbotii2
Buna,

Cred ca segmentul ID: 311048472 si ID: 311048471 e marcat gresit ca si sens unic. Drumul e perfect circulabil (desi e neasfaltat).
Am creat un traseu, si se vede clar ca incearca sa evita strada, chiar si daca varianta oferita e mult mai lunga. 

In contra, segmentul ID: 311048542 nu e accesibil cu un autoturisme de pasageri "normal" (eventual cu un Vitara sau Land Rover, etc), desi fiind din zona, apropae in fiecare zi vad pe cineva cine incearca sa urca cu un Golf 6, Insignia (fara success).


Cu stima,
gzbotii2
 
gzbotii2
Posts: 1
Send a message

Post by hellror
Bună seara,

În această locație  (x) sunt două drumuri suprapuse pe același segment și ar fi nevoie de o îndepărtare a drumului de deasupra (ID-ul: 408336276) pentru a nu "zăpăci" aplicația(dintr-un drum în altul). Mulțumesc!

Toate cele bune,
hellror
hellror
Country Manager
Country Manager
Posts: 21
Has thanked: 18 times
Send a message

Post by hellror
Bună ziua,

În această locație( x ) există un segment de drum care nu este legat corespunzător de drumul național DN1. 

Mulțumesc!
hellror
Country Manager
Country Manager
Posts: 21
Has thanked: 18 times
Send a message

Post by hellror
VladimirFulgerica wrote: Mon Sep 12, 2022 6:37 am Stufului mic.JPG
 Stufului mare.JPG
 Salut,
Am nevoie de ajutor.
Strada Stufului din Peris Ilfov nu are nume pe harta (nu e gasita de nimeni  :P )

permalink: https://waze.com/ro/editor?env=row&lat= ... omLevel=17

Poate cineva sa adauge numele? e nevoie de Editor Level3.

Atasat 2 poze de pe Goggle maps, street view pt confirmare.

Va multumesc!
Vlad
 
 
 
 
 
 

 
Salut. Am adăugat numele străzii pe hartă. Modificarea se va reflecta în 24-48 ore pe hartă.
hellror
Country Manager
Country Manager
Posts: 21
Has thanked: 18 times
Send a message

Post by iluzii
Doresc sa adaug un sens giratoriu pe harta, insa am rang 2 si nu pot face acest lucru
 
iluzii
Posts: 6
Send a message

Post by ionchristiani
Salut!

Pe segmentul ID: 178082587 se circulă doar dintr-o singură direcție B > A. Podul este din nou în reparații după ce asfaltul a cedat. Se circulă doar pe o singură bandă.

Toate cele bune!
ionchristiani
Posts: 1
Send a message

Post by ionut_d
Salutare,

Rog editarea numerelor caselor pe Str. Viselor - Balotești (077015) conform imaginii anexate. Cadastral fiecare jumătate de casă are un număr diferit. De asemenea, drumul de pământ indicat nu mai există, a fost temporar până la construirea caselor, rămânând doar o mică parcare de pământ, rar utilizată de utilaje.

Mulțumim anticipat!
Viselor_Balotesti_077015.png
(174.83 KiB) Downloaded 79 times
 
 
ionut_d
Posts: 2
Send a message