Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by foxitrot
vlado_s wrote:Editácia máp od včera večera nefunguje ale UR sa zatvárať dajú :evil:
Aj landmarky funguju ;)
shalafi wrote:editacia trochu funguje - zmeny sa ulozia a v cartouche_old sa dokonca da kliknut na nove segmenty (ak presne vies, kde su) .. ale zobrazuju sa stale stare data (a vo WME sa daju aj oznacit)
Horsie je, ze po refreshi mapy alebo posune nabok aspon o niekolko obrazoviek sa aj tie nove segmenty (alebo upravy existujucich) uplne stratia, o par hodin sa zas objavia... http://www.waze.com/forum/viewtopic.php ... 70#p171962 Vcera som jedno miesto kreslil 3x, vsetko postupne zmizlo, po par hodinach tam bola kopa novych ciest, ktore sa nedali menit (sync errory).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vlado_s wrote:- Z Palisád smerom na Námestie slobody je UR z 3.5. s popisom "prečo dookola". Asi to bolo rýchlejšie ako cez Spojnú :)
Pripada mi to povedome. Podla mojho archivu jazd je to naozaj moje. Siel som z Palisad do Race. Asi som nechapal, preco ma posiela takou oklukou a nie po Mytnej a Vazovke (kade som pokracoval) - myslim ze na ceste neboli ziadne zapchy ani na mape som neskor nezistil ziadne problemy.

V mieste URka sa konci moja zelena stopa a pokracuje az za budovou fakulty Architektury, grrrrrr!

Zatvor, mal by som dostat hlasku.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
guri211 wrote:
foxitrot wrote:Siel som z Palisad do Race. Asi som nechapal, preco ma posiela takou oklukou a nie po Mytnej a Vazovke (kade som pokracoval) - myslim ze na ceste neboli ziadne zapchy ani na mape som neskor nezistil ziadne problemy.
Tam je dost diskutabilne kade je to rychlejsie, zalezi od dennej doby :) Len tak FYI ak idem v smere od Hodzovho a pokracujem potom po Roznavskej, TomTom ma naucil odbocit na Kollarku dolava a jazdit "obklukou" po Zilinskej. Po odboceni pri Ymce nadvazuje zelena vlna na Racku, na Trnavskom a pri zimaku, cim sa cesta znacne zrychli.
Tak to asi bola presne ta ista finta. Akurat som zrejme pri YMCE mal pokracovat na Pioniersku.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Suik wrote:Uzavrel som URko na ceste v smere na Rovinku, kde to navigovalo hned za BA pri Trafostanici divnym cikcakom v oboch smeroch....inak posledne edity tam boli grafikom este v roku 2010, tak sa divim, ze to odrazu zacalo navigovat tym V-ckom.

https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... ,101440348

EDIT: aj priemerne rychlosti maju pomalsie...
Pred 3/4 rokom si tam pamatam take problemy, ale nikto nic nezistil.
Mozno toto bolo sposobene iba a len historickymi rychlostami kvoli tamojsim zapcham. Waze vtedy casto robi aj blaznive miniobchadzky cez pumpy a parkoviska...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vlado_s wrote:Výzva na riešenie URiek z 11.5. "skončila", tak nediskutované som zatvoril.

Dnes môžeme otvoriť riešenie ďalších: [...] Popri problémoch s editorom si dajme na vyriešenie 2 dni.
Myslim ze nas nenahanaj. Aj bez problemov s editorom by som ich nechal visiet aspon 5-7 dni.
vlado_s wrote: - kruhák pod Prístavným mostom nemá hlášky exit 0, 1... Ideme to opraviť?
To bude na dlhsie. Vylucovacimi metodami som sa pred par tyzdnami pokusal upresnit tvar jeho napojenia na vonkajsi stvorec a asi bude musiet byt zlozite: vonkajsi stvorec, vnutri kruhac a po obvode stvorica pripojeni, prekrizenych do X. A neviem si to predstavit, keby tam vznikli hlasky "odbocte vpravo/vlavo / pokracujte rovno" :o keby ten stvorec bol symetricky napojeny na kruhac obycajnymi V-kami v styroch bodoch.
vlado_s wrote: - na Prístavnom moste som zanechal UR, lebo mám pocit, že správna hláška by mala byť PPZ. Neviem prečo rampa je typu Major HW.
PPV. Je to taka zvlastna krizovatka. Az na oficialne kategorie ciest je ekvivalentna napojeniu dvoch rovnocennych dialnic. Vid napr. D1+D2 pri Moste Lafranconi.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Suik wrote:Vie niekto vysvetlit to UR: Betliarska, Bratislava?
Alebo ani nie tak to UR samotne, ako fakt, ze waze tam hlasi "odbocte vpravo", ak pokracujete stale po Betliarskej? :shock:
Segmenty tam pritom vyzeraju na ciste "continue" s update time: 13.1.2012
Prave ten selektovany segment upravil Shalafi pred par hodinami (7:25:39 (+0200?)) - musi sa vyjadrit.
Mozno tam bol umiestneny nejaky cierny uzol supnuty smerom na sever tesne pred krizovatkou? Skusim este pozriet pomocou klienta - umoznuje lepsi zoom... (to by bol dovod na napisanie vlastnej LiveMap aplikacie?) ...nie je tam nic vidiet :-(

Shalafi?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Jasne. Ale na Support sa asi mozme obratit, az ked sa dostane do Live mapy.
(Jedine ze by dovtedy stihli naprogramovat test navigacnych instrukcii do WME :D)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
BA Puchovska, moje vlastne URko s komentarom "a vlavo?" z 19.5. Z parkoviska pred Kauflandom som planoval ist dolava na Puchovsku (vid moja zelena trasa), Waze sa rozhodlo predlzit mi trasu o 299 metrov doprava na severovychod :roll: Vsetky segmenty su tam minimalne stvrt roka stare, konektivita pozdlz mojej trasy povolena. Preferovanie zberu kolacikov nemam nastavene. Myslim ze to bolo takmer v noci - ziadne zapchove historicke rychlosti na tom odboceni. Som len slepy, alebo ma niekto tusenie? Ci klasicky obcasny nepochopitelny vystrelok navigacneho SW?

Obcas take mavam v Petrzalke pri AAAaaauto, dava tam aj dve hlasenia naraz a vzdy mi to niekto ihned zatvoril (zjavne preto, ze tam na mape nebol ziaden pochopitelny problem). Zahlasim to? Mate niekto nieco podobne?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:tento kruhac v TT je v skutocnosti mensi (ako vidno pri tomto levely zoomu a tiez podla GPS bodov)
detto su potom nekoreknte umiestnene aj cesty umoznujuce obist kruhac pri odboceni vpravo.

upravy by sa teda tykali tychto ciest: https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... ,145281170
ma podla vas zmysel to prerabat?
... budem iba potrebovat dobrovolnika na uzamknutie levelom 3
Som presvedceny, ze urcite ma (ved je asi 2 x vacsi, ak by Waze fungovalo podla planu, tak by tam denne viselo plno automatickych chyb) a hned som sa s tym trochu vyhral (aj s inymi ulicami a dalsimi dvoma kruhacmi).
Inac bacha na to, ze Bingovske snimky su tam v centre TT posunute asi o desat metrov na SV! Ale to asi miestni vedia.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:tak diki, usetril si mi robotu... ktory dobrodinec toto lockne 3-kou?
Nechcel si tam dat iny permalink (nieco z TT)? Tento je kopia toho z BA-Ivanska.
porubcan wrote:BA Ivanska cesta - je tam automaticke UR generovane systemom - a vtip je v tom, ze tam idu auta porusujuce prikazany smer odbocenia doprava... co s takym URkom?
https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... =144023177
Close ako Solved. Presne si identifikoval problem - jazda proti predpisom krizom cez odbocovacie pruhy a plnu ciaru, takze Not Identified nema zmysel. (A ze ich je tam hodne...)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).