Post by foxitrot
guri211 wrote:
vlado_s wrote:Pozdravujem Sentinel2(a), ktorý zatvoril 4 UR, ale problém neodstránil :oops:
Podobne aj moje... Napises mu PM, ci to spravim ja?
Tiez sa pripajam do zastupu gratulantov :evil: Uz sa podakoval za pozdravy? :mrgreen:

V sobotu som povalcoval zopar ciest v Pezinku, pridal tam 5 UR-iek. Ako sa niekedy vcera-predvcerom objavili na mape, mily Sentinel2(2) vcera cesty vytvoril (no dobre, to este beriem, ale...) bez sajny o tom, ktora je akeho typu, vsetky URka okamzite zavrel, s tym ze len komentar v jednom ciastocne vzal do uvahy, krypticke komentare v ostatnych proste odignoroval a hadam z brucha postlacal bud Solved, alebo Not identified???

Keby sa tak kopia UR ukladala aj do uzivatelovho archivu a vzdy sa zobrazila v ramci danej route (hoci aj zelena, ak uz bola zatvorena)!

Ako som si pozeral okolie, ze ako sa presne pise ten text na URkach, vsimol som si jedno zlte v Senci, vedla Zeleznicnej ulice:
Type: Incorrect junction, Reported on: Apr-16, User drive (GPS trace) ide po PrivateRoad od jazera na otocku autobusov na Zeleznicnej.
Vcera Apr-17 Sentinel2(2) editoval vsetky postihnute segmenty, ktore lezali na GPS trase. UR ostava otvorene. Bud tade siel on a opravil to este pred tym, ako sa UR zobrazilo, alebo neviem...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
A myslim ze Sentinelovi2 pridam klinec do rakvy :twisted:

Pred nejakou hodinou sa mi objavili URka z BA-Pionierskej - Pionierska nebola prejazdna v celej dlzke az po krizovatku s Racianskou:
Zmrsena pripojka Pionierskej na Raciansku.png
(79.19 KiB) Downloaded 636 times
A nepreslo ani par minut a obe URka su v haji - hadajte kto ich zavrel? Sentinel2(2), samozrejme ako "Not resolved" a cervene sipky su tam nadalej. Do ..... ked na tej krizovatke visi henten komentar a este jedno URko na krizovatke Pionierska-Kyjevska s GPS trackom cez chybne miesto a sentinel2 nenajde cervene sipky o dva segmenty ci 30 metrov od URka s komentarom? Ten jedinec nema pravo editovat a dotykat sa URiek a nebodaj byt Area Managerom :x Prosim dobrovolnika aby mu zalozil zeliezka na ruky a upevnil aspon meter od najblizsej klavesnice!!!
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Zdravim aj ja,
Sentinel2 wrote:Ak neviem ulicu, zadam len mesto a bez ulice. (to k Pezinku)
Neslo o nazov ulice (hoci aj tu jednu, ktoru som doslova zapisal do UR-ka) si do mapy neprepisal doslova. Islo mi skor o typy a tvary segmentov. Jedno ci hlavna, vedlajsia, polna ci vyslapany chodnik? Nestaci na cervenej krivolakej ceste dat "Pezinok"+Street+Apply a nova cesta je na mape... bez akehokolvek pokusu o ucesanie geometrie, pohladu ci nahodou na snimkach nejde krizom cez dom alebo cez rieku, atd.
Sentinel2 wrote:Pri Pioinerskej boli dve UR. Jedna a hned vedla druha, ze uz je to OK. Tak som tu prvu dal ako neidentifikovanu a druhu ako vyriesenu.
Takze ked citas "Incorrect junction" + "tu je to uz OK. Ale z Pionierska sa sem neda prist", hoci hned vedla je dalsie UR, pre teba to znie skor ako "ten problem je uz vyrieseny" a ani sa nepokusas hladat nejaky problem v okoli? Mimochodom obe spravy mi prisli v zneni "The map problem you reported on Waze on 17-Apr-2012 ... has been reviewed by Sentinel2 but wasn't resolved..." - Vyriesena ma uplne iny text!
Sentinel2 wrote:Ked vidim UR lebo niekde nie je cesta a viem ju spravit, tak ju spravim ako viem. Ak tam niekto najde nejaku chybu tak to moze doplnit.
To uz je neskor problem, ked URka zlikvidujes, bez toho, ze by si si bol isty, ze problem si naozaj vyriesil.
Sentinel2 wrote:Pri UR nevidno ci ho zadal nejaky zaciatocnik, kt. klika chyby len tak alebo skuseny uzivatel.
Ale na tvojom konani nevidiet ani pokus o riesenie ako skuseny uzivatel :cry: skor mi to pripada, ze klikas URka len tak, aby si ich co najviac zatvoril.

=====
Mal by som jedno odporucanie, alebo prosbu, pre vsetkych (vratane AM a CM): Ak niekto nie ste na 105% presvedceni, ze tento UR viem vyriesit, radsej ho aj par tyzdnov nechajte tak. Netreba vsetky UR zatvorit par minut po tom, ako sa objavia v editore. Mozno popozajtra sa na to mrkne niekto, kto tam vedla byva... Stary dobry Cartouche, kde UR-ka viseli cele tyzdne na mape s kopou komentarov a kto mal spasonosny napad (alebo dostal odpoved od ziadatela), ten ich mohol doriesit a zatvorit... Mozno Waze devs este tento rok stihnu nakodovat komunikaciu ziadatel<->editor?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
pleswi wrote:Tímto bych chtel "oficialne" pozadat foxitrota jestli by zformuloval oficialni pozadavek na tuto ficuru pro pana Waze a preformuloval me neohrabane vyjadreni teto funkce :)
Uz to ziadaju stovky ludi niekolko mesiacov.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Zobrazit meno - to mozno. Ale Support sa zatial nikdy nevymackol, ci to nechcu zobrazit (a preco to nezobrazia), alebo ci to zobrazia neskor... "Mrtvy chrobak", to vedia zahrat dokonale :| ale komunikacia im moc nejde. (Mozno este aj tu chcu utajit?)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:... mam otazku, ci tento segment, nema nahodou mat moznost vyjazdu aj na nadjazd ponad dialnicu a nie len na pripajaci pruh k dialnici. podla vodorovneho dopravneho znacenia by som tipol, ze sa odtial da vyjst aj na nadjazd.
Ja by som tiez tipoval, ze sa odtial smie ist na obe cesty. Byt tam autom, tak by som urcite siel. (Pesi som siel po tom chodniku 50 metrov na vychod naposledy koncom leta, vtedy ma nenapadlo skontrolovat, ci sa to smie ci nesmie :oops: :lol:)

(shalafi ma trhol o okamih)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Shalafiho argumentacia mozno bola az prehnane ostra :D ale tiez by som na danom mieste dal len "Drzte sa vpravo" - dostatocne dlhy paralelny odbocovaci pruh, pokracujuci plynulym oblukom s velkym polomerom - to nie je "krizovatka". Tam by sa dokonca hodila hlaska "Pouzite pravy vyjazd", ktoru (niektory) klient dava pri odboceni z Highway na neHighway.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
oolcoo wrote:myslite, ze by to bolo nelogicke keby hned ako sa pruhy rozdelia zahlasilo "drzte sa vpravo" a na mieste zaciatku plnej ciary by zahlasilo "odbocte vpravo"?
To by bolo fajn (s tym, ze posledna hlaska by nebola s predstihom 70-80 metrov, ale presne v tom bode - tak to robi moj Navteq), akurat by pan Waze musel chciet naprogramovat nejaku podporu na take hlasenia a editovanie tvaru krizovatky vratane jazdnych a odbocovacich pruhov (ako napriklad Turn lanes plugin pre JOSM editor) - myslim ze tak daleko urcite neplanuje zajst, urcite nie najblizsi(e) rok(y) - ved zakladna funkcionalita este stale poriadne nefunguje!

Musel by si to "workaroundovat" a za zaciatok plnej ciary pridat este jeden prejazdny segment, smerujuci dolava, aby tam vznikla realna krizovatka a navigator na ten pravy odbocovaci pruh hlasil tu druhu hlasku "odbocte vpravo". A kam dolava by smeroval ten segment? Naspat na tie pruhy, odbocujuce dolava? ;)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:v noci som to upravil, pripadne checknite ci je to optimalne riesenie - spravil som iba 1 junction a kvoli tomu som zaciatok odpajania na zjazd k dialnici posunul o par metrov blizsie k dialnici
Kludne to tak moze byt.

A pre koho si nechal ten krpaty segment? Ten uz si mohol s niecim spojit.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:zaujimave je, ze vznikaju nove UR v Cartouche.
Tie vznikaju, ked sa vytvoria v LiveMap. Ked sedis na pocitaci, mozes do mapy rucne vlozit UR z miesta, ktore si si pamatal ako chybne. Akurat sa to nezobrazi vo WME :roll:
porubcan wrote:v Cartouche v danom junction viacere odbocenia povolene nie su, v Papyruse vsak povolene su.
Na Restricted Turns layer zabudni, nefunguje. Vsimaj si farebne zvyraznenie susednych segmentov, ked niektory selektujes.
porubcan wrote:UR je pravdepodobne poziadavka povolit konektivitu tohto locknuteho segmentu - BA krizovatka Lamacska a Harmincova. ja nemam prava to fixnut.
Ano, ide presne o to. Kedze je to velka svetelna krizovatka a nemal by tam byt problem odbocit vlavo, povolil som to (a UR zmenil). Ak tam v skutocnosti lave odbocenie nie je povolene, dajte prosim vediet alebo to rovno zas zakazte.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).